Marvel - Star Wars (Volume 2)

Başlatan dean, 02 Ocak, 2020, 03:14:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Marvel Star Wars'un ana title'ını sonlandırıyor. Ama bunu tekrar birinci sayıdan alarak yapıyor. İlk Star Wars serisi A New Hope'un hemen arkasından başlıyordu. Yeni seri ise The Empire Strikes Back'in devamı olacak. Seri bu ay başlayacak.

rumar80

İlk macerayı okudum ve başarılı buldum. Umarım böyle devam eder.

rumar80

Marvel Jason Aaron'ın yazdığı seriyi 75. sayı ile sonlandırmıştı. Genel olarak çok başarılı bir seri idi. Şimdi yeni bir seri başladı. Bu sefer yazar koltuğunda Charles Soule var.
    Star wars serisi ne zaman sıfırdan başlasa, başlangıç noktası hep A new Hope sonrasıdır. Yıllar önceki ilk Marvel serisinde de, Jason Aaron serisinde de, yine yıllar önce Brian Wood'un yazdığı seride de durum bu idi. Sonuç olarak hikaye hep aynı başlıyordu: Yavin savaşı yerleri ifşa olan asiler kendilerine yeni bir üs aramaya başlarlar ve olaylar gelişir şeklinde. Bu sefer durum farklı.
     Yeni seri İmparator'un bittiği yerden başlıyor. Önümüze yeni yollar açılıyor. Başlangıç hikayesini beğendim. Bir yanda öğrendiklerinden sonra kendi yerini sorgulayan Luke, diğer yanda hatasın telafi etmek isteyen ama başka planları da olan Lando ve asileri tekrar birleştirmeye çalışan Leia. Tabi ki oğlunu kendi tarafına çekmeye çalışan Darth Vader. Potansiyeli fazla, anlatımı ve çizimleri düzgün bir seri. Önceki seri bitirilebilirse belki bunu da okuyabiliriz. Ama imkanı olan Star wars hayranlarına tavsiye ederim.