Doplanti, Tanisma Kaynasma...

Başlatan Lami Tiryaki, 09 Ekim, 2009, 17:42:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lami Tiryaki

Madem üye sayimiz 40'lari geçmis artik tanisma kaynasma haberlerini de koymak gerekir diye düsünüyorum. Eski Altin Madalyon'un bu çok güzel gelenegini hala devam ettiren pek çok arkadas var aramizda. Bunlardan biri de benim. Ne zaman bir yerlere gitsem sevgili Murat'in deyimiyle bir "doplanti" organize ederim mutlaka.

Bu hafta içinde de Mesut'a(darkwood) ugradim geçerken. Mesut kardesim Üsküdar'da Mali Müsavirlik yapiyor. Bürosunun içi hem muhasebe klasörleri hem de çizgi romanlarla kayniyor. Eski yeni bir sürü çizgi roman görüp inceleyebiliyorsunuz, begendiginizi satin alabiliyorsunuz. Ha bir de is hanina yakin iki tane simit arabasi var enfes simitler satiyorlar. Simitleri alip giderseniz çaylari Mesut ismarliyor(düsündüm de simitler olmasa çay da olmayacak miydi acaba?:)))) ). Valla 1,5 saat enfes çizgi roman muhabbeti yaptik. Yeni yayinlar, aldiklarimiz takip ettiklerimiz flian döktürdük bayaa. Hatta bir ara ofisi paylasan diger arkadas katildi muhabbete. " Yahu bu meretlerin bu kadar degerlenecegi, insanlari böyle birbirine yakinlastiracagi" hiç aklima gelmezdi diye o da girdi muhabbete. Sonra muhabetin tadi damagimda randevuma yetismek için ayrildim oradan.

Son zamanlarda Kadiköy doplantilarindan da pek ses seda çikmaz oldu. Giden gelen var mi acaba? Izlenimleriniz nelerdir?

Selamlar
Lami   

s.b

Ben her ay bir veya iki kere giderim Kadiköy çr cilere. Su siralar ayda bir gidiyorum. Sadece saticilari taniyip muhabbet ediyorum. O sirada dükkanda bulunan tanimadigim çr okurlariyla da biraz laflarim ama, isimlerini bilmem. Sadece Pazar günleri gidiyorum.  Eger hafif kel biraz da sisman ve sakalli birini çr cilerde görürseniz o benim. Sakal da sakal ama ha, bir tesbihle takkem  eksik.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

AzAzEL

En son dün kadiköydeydim :D normalde her cumartesi çizgi roman çiksin çikmasin kadiköye geçerdimki son 2 haftadir ise tekrar basladigim için pazarlari gidebiliyorum. Daha önceleri ben küçüktüm tabi uzaktan uzaktan bakardim :) Sahaf Cafede olan toplantilari hatirliyorum belki katilan vardir onlara :)

Gambit

Ben Aralik sonu 3 haftaligina gelecegim, kesin bir toplanti yapalim o ara, ozledim ben de soyle guzel bir muhabbeti

Lami Tiryaki

Dün ve evvelsi gün bakanligin düzenledigi bir konferans için iki günlügüne Ankara'daydim. Firsattan istifade aksamlarimi Ömer(BAHADIR) ve Murat(mersan0)'larda geçirdim. Ömer'in Gölbasi'nda kirtasiye dükkani var ve her yer kagit, kitap, defter, winx, spiderman'li ürünler kayniyor. Yani hem göze hem ruha hitap ediyor. Sabahlari yandaki pastaneden enfes simitler alip kahvalti ettik, arada ülkenin çizgi roman piyasasini kurtardik(millet vatani kurtariyor habire, biz ÇR'lari. Murat'in dedigi gibi biz ÇR'cilar biraz çatlagiz hakkaten!..)... Ömer'le çok para yapip ÇR üretiminde nasil batiracagimizin muhabbetini de yaptik uzun uzun:)) 2,5 yasindaki tatli Batuhan'la itistik kakistik bol bol.

Ikinci aksam ailecek Murat'lara gittik. Hanimlar bol bol nefis börek pasta filan yapmislar, benim iki haftalik egzersizleri alip götürdü. Bir ara Murat'in kizi Sude bir tabak tepeleme dolu tatli getirip babasina verdi. "Baba bu tabagi yiyebilecek tek seni taniyorum, al ye" dedi(Murat'i bilenler ne demek istedigimi anlarlar...) Ben bir kaç ay içinde bir bebek bekliyorum ya, Ömer'de Murat'ta bu konuda tecrübeliler tabii. Söz bebeklerden bir açildi, açilis o açilis. Düsünün hanimlar mutfakta is güç dedikodu filan yapiyorlar, biz erkekler salonda bebek alti nasil degistirilir, gazi nasil alinir, ilk aylarda nelere dikkat edilmeli gibi önemli erkeksi konulari konustuk bolca:)) Sonra çikip Murat'in kitapliginda fotograflar çektirdik, en kisa zamanda onlari foruma koyacagim. Bir ara Hasan Istanbul'dan telefonla muhabbete katildi. Ben kisa konustum, telefonu Murat'a verdim. Ikisi epeyi bir konustular. Arada sirada Murat'in Hasan'a "dostum bos ver, çizgi romanci camiasi olarak hepimiz çatlagiz biz" dedigini duyuyordum. Konusmalari bittiginde sordum ama ne konustuklarini söylemedi bana:) Hasan sen anlatirsin artik.

Yillar geçmis çoluk çocuk, bir çok sey degismis hayatimizda. Ama bizim doplanti gelenegi degismemis. Ne güzel insanlariz biz yav...

Selamlar
Lami

hanac

Lami Ankara doplantisinin fotograflarini yükleyemeden erken davrandim ve Resat (Alperen) ile yaptigimiz doplantinin fotolarini ekledim.

Doplanti ve fotolar ile ilgili notlar;

1. Pek bir sey konusulmadi sadece çr okunuldu

2. Soldaki kel benim, sagdaki saçli olan dogal olarak resat oluyor

3. Hipnoz dergisi fotoda iyi çikmamis, kusura bakma Ilhan

4. Resat'in ABD de kalan 3.000 civarindaki comicslerini TR ye getirme projeleri gelistirildi

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: hanac - 17 Kasım, 2009, 19:14:56
Lami Ankara doplantisinin fotograflarini yükleyemeden erken davrandim ve Resat (Alperen) ile yaptigimiz doplantinin fotolarini ekledim.

Doplanti ve fotolar ile ilgili notlar;
...
4. Resat'in ABD de kalan 3.000 civarindaki comicslerini TR ye getirme projeleri gelistirildi
...

Dostum Allah kavustursun  ;)

Lami Tiryaki

Kitaplar okunmus, ellenmis, sergilenmis ne güzel... Çaylari kahveleri kim hazirladi? Pek bir sey konusulmadi derken hiç muhabbet etmediginiz anlamina gelmiyordur herhalde. Dedikodu filan yapmissinizdir çizgi romanla ilgili. Bir seyler çitlatsan hani Hasan'cim:))) Resad 3000 adet comics kulaga muhtesem geliyor. Doomsday'in devami, Hush, Dark Knight Returns, Cataclysm filan vardir degil mi? 10000km uzakta olmalarina iyi dayaniyorsun dostum... Ben olsam hemencecik getirtir forumda resimlerini sergilerdim:)))

Bayram tatilinde bir doplanti mi yapsak ne etsek? Herkes buralarda midir acaba?

Selamlar
Lami

s.b

Hasan ve Resat abilerim çok fiyakali çikmislar. Çr çi dediginde öyle olur zaten.
Bayramda bulusmak, sohbet etmek güzel olur. Baska zaman pek müsait olamiyoruz. Bayramin ilk 2 günü bayramlasmayla geçer 3 ve 4. gün müsait olurum. Kadiköy çr ciler bayramda açik olursa orada bulusmak uygun olur diye düsünüyorum. Biraz gözümüz çr ci görsün canim. Hem dargin olanlarda barisir.

hanac

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 18 Kasım, 2009, 08:22:36
Kitaplar okunmus, ellenmis, sergilenmis ne güzel... Çaylari kahveleri kim hazirladi ?

Çaylar ve kahveler benim hanim tarafindan hazirlandi. Resat arkadasimiz 36 yasinda ve müzmin bekar.  :)

Pek bir sey konusulmadi derken hiç muhabbet etmediginiz anlamina gelmiyordur herhalde. Dedikodu filan yapmissinizdir çizgi romanla ilgili. Bir seyler çitlatsan hani Hasan'cim:)))

Insan 25 yillik arkadas olunca fazla söze gerek kalmiyor. Gerçekten fazla bir sey konusmadik.

Resad 3000 adet comics kulaga muhtesem geliyor. Doomsday'in devami, Hush, Dark Knight Returns, Cataclysm filan vardir degil mi? 10000km uzakta olmalarina iyi dayaniyorsun dostum... Ben olsam hemencecik getirtir forumda resimlerini sergilerdim:)))

Ben kendisine söyle bir teklif yaptim.
Biz bu comicsleri Altin Madalyon olarak getirtelim sen de onlari kuracagimiz "Altin Madalyon" kütüphanesine bagisla dedim.
Kabul etmedi, düsünecegim dedi.  :)

Bayram tatilinde bir doplanti mi yapsak ne etsek? Herkes buralarda midir acaba?

Bayramin 3. veya 4. günü olabilir gibi gözüküyor.
Pasajda bulusursak iyi olur. Bak Sami Baba da gelirim dedi.

Lami Tiryaki

Herkese merhaba arkadaslar,
Su bayram bulusmasini bir karara baglasak mi? 3. gün 4. gün?
Iyi haftalar...

Selamlar
Lami

hanac

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 13 Kasım, 2009, 08:53:26
Sonra çikip Murat'in kitapliginda fotograflar çektirdik, en kisa zamanda onlari foruma koyacagim.

Lami unuttugumuzu zannetme.  :)

Bu en kisa zaman bir türlü gelmiyor.

Fotolar eklenene kadar tacizlerim devam edecek.  :)

hanac

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 23 Kasım, 2009, 08:25:30
Su bayram bulusmasini bir karara baglasak mi? 3. gün 4. gün?

Mümkünse 4. gün olsun.

Ilk 2 gün Tekirdagdayim, 3. gün Istanbulda akraba ziyareti olur.

4. gün bana uyar.

s.b

Tamam 4. gün olsun. Insallah ben 4. gün ögleden önce Kadiköy'deyim. Siz istediginiz saatte gelebilirsiniz. Ben sizi beklerim merak etmeyin.  Belki aramiza baska çizgiromanci arkadaslarda katilmak ister. Onlar da çekinmeden arayabilsinler diye tel. 0555 328 59 80 Sami Bayrak. Kalaylamak hariç herkes arayabilir.

hanac

Lami, 4. gun senin icin musait mi ?

Evet ise, bu durumda 3 kisi oluyoruz (Ben, Lami ve Sami Bayrak)

Baska katilan yok mu ?

Zaten hep boyle olur, doplanti gunu kimse musait degildir.  :)