5727 Numaralı Yasaya Göre Mister No'nun Sayfalarında Sigara İçilmez...

Başlatan pizagor, 10 Ekim, 2009, 17:07:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bezgin Bekir

Foruma üye oldugum hafta bu basligi görmüstüm ama dikkatli okumamistim. Hizlica okuyup geçmistim. Geçen son 15 sayisini okuyamadigim Büyülü Rüzgar sayilarini okurken yamulmuyorsam 80 küsürlü bi sayinin editör yazisinda bu sigara yasagi ile ilgili yaziiyi görünce tekrar bu basligi okuma geregi hissettim.

6 sayfayida virgülüne kadar okudum ve aklima sadece su muhtesem komedi tiyatro oyunu geldi. Devekusu Kabare - YASAKLAR http://video.google.com/videoplay?docid=-2177782238239004726#
Vaktiniz varsa izlemenizi tavsiye ederim. Zeki Alasya-Metin Akpinar ustalar muhtesem dokundurmuslar. Oyun 80 li yillarin ama hala konu olarak taze. Memleket o gün neyse bugün de o.

Neyse ki google hazretinin video bölümü var. Olmasa yanmistik. youtube falan YASAK ! ya.

pizagor

Bildiğiniz üzere Lal yakın zamanda Eerie ve Creepy çizgiromanlarını yayınlayacağının reklamını yapmaya başladı. Bu noktada, yayınlayacağı bu yeni kitapları satın almamdaki tek kriter bu anlamsız sansürü uygulayıp uygulamaması olacak...

Maalesef İtalyanca bilmediğimden fumettiyi Türkçe satın almak zorunda olduğum için bu saçma sansüre söylenmekten başka tepki veremedim şu ana kadar. Ama Eerie ve Creepy ile şimdi durum değişti...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Şubat, 2011, 01:05:12
Bu noktada, yayınlayacağı bu yeni kitapları satın almamdaki tek kriter bu anlamsız sansürü uygulayıp uygulamaması olacak...

Destekliyorum, benim de tavrim ayni yönde olacaktir.

pizagor

Az evvel Mister No'nun 105. sayısını (şubat 2011 yayın tarihli) okudum. Güzel olan, bu sayıda hiçbir sigaranın sansürlenmemesiydi...

Acaba Lal sigara sansüründen vaz mı geçiyor?

pizagor

Zagor'un 107. sayısında da (2011 şubat) sigaralar sansürsüz!

BAHADIR

Doğruyu bulmkta güzel bir şey ama doğruyu bulmak,doğruyu bulana kadar yapılan yanlışları düzeltmiyor ne yazık ki...Bizde herşeyi eleştiriyoruz...Puff ???

Sevgiyle kalın

pizagor

Bir emin olayım Lal'in sansürden vazgeçtiğinden, ondan sonra bütün o sansürlü çizgiromanların yeniden basılması ve sansürlüleri almış olanlara bedelsiz verilmesi için uğraşmaya başlayacağım :)

V

Sansürün böyle sonlanacağı belliydi de,şimdi uzun süredir
adı "çamur"a çıkan baskı kalitelerini düzeltmeden tekrar bassalar ne ki?Korsan baskı yapanlar bile onlardan daha cömert davranıyor,"işlerini" ciddiye alıyorlar.
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Bu ayki Lal kitaplarını üstünkörü inceledim ve yine sansür uygulamadıklarını farkettim... Öyleyse sansürle geçen 1,5 yılın tüm albümlerinin sansürsüz baskıları için artık talepte bulunmanın zamanıdır...

Sansür döneminin bir dökümünü yaparsak :

Zagor KM 39
Zagor KM 40
Zagor KM 41
Zagor KM 42
Zagor KM 43
Zagor KM 44
Zagor KM 45
Zagor KM 46
Zagor KM 47
Zagor KM 48
Zagor KM 49
Zagor KM 50
Zagor KM 51
Zagor KM 52
Zagor KM 53
Zagor KM 54

Mister No KM 15
Mister No KM 16
Mister No KM 17
Mister No KM 18
Mister No KM 19
Mister No KM 20
Mister No KM 21
Mister No KM 22

Martin Mystere KM 13
Martin Mystere KM 14
Martin Mystere KM 15
Martin Mystere KM 16
Martin Mystere KM 17
Martin Mystere KM 18
Martin Mystere KM 19
Martin Mystere KM 20

Mister No 89
Mister No 90
Mister No 91
Mister No 92
Mister No 93
Mister No 94
Mister No 95
Mister No 96
Mister No 97
Mister No 98
Mister No 99
Mister No 100
Mister No 101
Mister No 102
Mister No 103
Mister No 104

Zagor 91
Zagor 92
Zagor 93
Zagor 94
Zagor 95
Zagor 96
Zagor 97
Zagor 98
Zagor 99
Zagor 100
Zagor 101
Zagor 102
Zagor 103
Zagor 104
Zagor 105
Zagor 106

Martin Mystere 91
Martin Mystere 92
Martin Mystere 93
Martin Mystere 94
Martin Mystere 95
Martin Mystere 96
Martin Mystere 97
Martin Mystere 98
Martin Mystere 99
Martin Mystere 100
Martin Mystere 101
Martin Mystere 102
Martin Mystere 103
Martin Mystere 104
Martin Mystere 105
Martin Mystere 106

Büyülü Rüzgar 85
Büyülü Rüzgar 86
Büyülü Rüzgar 87
Büyülü Rüzgar 88
Büyülü Rüzgar 89
Büyülü Rüzgar 90
Büyülü Rüzgar 91
Büyülü Rüzgar 92
Büyülü Rüzgar 93
Büyülü Rüzgar 94
Büyülü Rüzgar 95
Büyülü Rüzgar 96
Büyülü Rüzgar 97
Büyülü Rüzgar 98
Büyülü Rüzgar 99
Büyülü Rüzgar 100

Tantalis'in Meleği

Toplamda 97 albüm, kabaca 19.000 sayfa...

Lal'den sorumlu bir yayıncılık örneği göstererek tüm bu kitapların alması gerektiği gibi sansürsüz baskılarını okurlarıyla buluşturmasını, SANSÜRLÜ BASKILARI ALMAK ZORUNDA KALAN OKURLARIN ELLERİNDEKİ ALBÜMLERİ SANSÜRSÜZ OLANLARIYLA DEĞİŞTİRMESİNİ BEKLİYORUM...

roknorinto

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Mart, 2011, 15:28:32
Toplamda 97 albüm, kabaca 19.000 sayfa...

Lal'den sorumlu bir yayıncılık örneği göstererek tüm bu kitapların alması gerektiği gibi sansürsüz baskılarını okurlarıyla buluşturmasını, SANSÜRLÜ BASKILARI ALMAK ZORUNDA KALAN OKURLARIN ELLERİNDEKİ ALBÜMLERİ SANSÜRSÜZ OLANLARIYLA DEĞİŞTİRMESİNİ BEKLİYORUM...

Sevgili Pizagor, bu dileğin Lal tarafından uygulanacağını hiç sanmıyorum. Dilerim yanılırım, ancak Lal'in özellikle son yıllardaki okura yaklaşımı göz önüne alındığında başka türlüsünü düşünmek mümkün değil. Ama bu konuda sonuna kadar haklısınız tabii. Ne ki, muhatabınız sanatı sansürleyen bir zihniyet. Elden ne gelir?

hanac

SANSÜRLÜ BASKILARI ALMAK ZORUNDA KALAN OKURLARIN ELLERİNDEKİ ALBÜMLERİ SANSÜRSÜZ OLANLARIYLA DEĞİŞTİRMESİNİ BEKLİYORUM...

Sonuç alamayacağımızı biliyorum ama

DESTEKLİYORUM !

V

Malesef verecekleri cevap hazır:"Zorla satmadık ya!Geçmiş olsun."
Sorumlu yayıncılık anlayışı yada ahi ahlakıyla esnaflık yapsalardı zaten bu durumlara gelmezdi mevzu.Başladıkları şekilde devam ettirirlerdi serileri.
"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Sevgili Özgür bu fikrini destekliyorum. Sansürsüz baskılarını Lal den talep ediyoruz.
Bu serilerin tamamlanması ve Lal in satışlarının sürekliliği açısındanda aslında buna ihtiyaç var.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Bu tepkiyi de NTV Yayınlarına yaptığımız Kızılmaske ve Mandrake çağrısı benzeri bir harekete çevireceğim...

rumar80

Sevgili Özgür sigara sansürünün kaltığından bahsetmişti. Uzun zamandır Mr No okumadığım için dikkat etmemiştim. Dün klasik maceralar 23'ü okudum. Evet eskisi gibi üstü kaalanmıyor ama sigara çizimlerine dikkatli bakarsak hafif bir sime hala var gibime geliyor. Ne dersiniz?