İdefix

Başlatan pizagor, 14 Kasım, 2009, 18:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

Eski yazılarıma baktım ocak 2017 den beri idefix in semtine uğramamışım
Babil kitabı kullanıyorum ki çok memnunum bir ara sitelerinde sorun vardı o ara da odakitap ı kullandım zaten aynı fırma ama ben babıl den memnunum

dayıcomics

Buralarda belli çizgi romanlar almak gerekli bence. From hell'i buradan aldım memnun kaldım fakat Marvel/DC olayı sıkıntılı buraların. Superman siparişi verdim 1 haftadır hazırlanıyor durumunda kaldı. bende iptal ettim siparişi, edessadan aldım kitapları.

hasanmahmut

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 04 Şubat, 2020, 10:17:25
Buralarda belli çizgi romanlar almak gerekli bence. From hell'i buradan aldım memnun kaldım fakat Marvel/DC olayı sıkıntılı buraların. Superman siparişi verdim 1 haftadır hazırlanıyor durumunda kaldı. bende iptal ettim siparişi, edessadan aldım kitapları.

Ne alaka ya :) Marvel/DC ya da diğer çizgi romanlar olarak ne farkeder. Her yönüyle berbat bir site idefix ve dr.com.tr hatta mağazaları dahil bu berbatlığa.

Nightrain

Tamamen şans. Bazen siparişi 1 gün sonra kargoya veriyorlar, bazen 5, bazen de 10.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nomad

Son gelen 5 kitaptan 2 si yırtık çıktı.
Bariz, gözden kaçmayacak derecede yırtık.
Görerek pakete atmışlar.
Geri gönderdim, artık ne zaman gelir bilinmez.
Özellikle Lal Kitap yayını ne aldıysam ya sararmış, ya sağlam nem yemiş, ya da deforme geliyor.
Uzak durmakta fayda var.

Vega

17 adet büyülü rüzgar siparişimden 14'ü 20 gün sonra kargoya verildi. Diğer üçü de bugün verilmiş daha. Çok mecbur kalmadan kullanmaktan kaçınıyorum. Ancak Kidega ve kitapyurdu ile karşılaştırıldığında çizgiroman açısından kataloğu daha zengin.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

hanac

Ocak ayı İdefix'de sıkıntılı. Stok sayımı falan yapıyorlar herhalde.

Son siparişimde 5 kitap vardı. 3 hafta sonra 4 tanesi geldi, 1 hafta sonra da sonuncusu.

Ama bunlar kitap idi, idefix'den asla çizgi roman siparişi vermiyorum.

elliot

herkese merhaba,
konu idefix olunca bana da 2-3 kelam düşer diye düşünüyorum..
1-özellikle lal kitap ürünlerinin en ucuz bulunabildiği ilk site diyebilirim..
2-bu güne kadar belki 1000 ürün gönderdiler hiç sorun yaşamadım..
3-ürünlerinde defo, hata görmedim.
4-sipariş veriyorsunuz en geç 3 işgünü kargoda, yalnız 50 tane çizgiroman sipariş verdiyseniz benim gibi 20 gün beklersiniz..20 gün sonra elinize 45 tane geçer .sonra bir msj 3 gün sonra 2 ürün kargolanır 5 gün sonra 2 daha 1 gün sonra da kalanı gönderirler :9
5-son siparişim 138 adet zagor serisiydi...2 şiparişi tedarik edemediler..gönderdik teslim ettik dediği ürünlerden 3 adet eksik geldi ama sitede mevcut...herhalde kafaları karıştı:)..zagor 75 i 12 ocakta sipariş vermiştim bugün kargoya vermişler...
6-gelelim eleştirilere:bir kere sitenin arama motoru berbat..örnek zagor 150 yaz..Allah ne verdiyse gösterip 450 ürün bulundu diyor..Daha ilginci sizin aradığınız ürün 8. sırada:)...
7-aradığınız ürün stokta yada listede yoksa tükendi demiyor...10 sayfa ürünün içini karıştırıyorsunuz...
8-bu arada lal kitap kendi sitesinde ürün satmıyor yeniler başlığındaki ürünleri seçerseniz idefixten satın al butonu ile sizi bu siteye yönlendiriyor..bu sayede direkt var mı yok mu anlıyorsunuz....yalnız eski ise o zaman ne satıyor nede idefixe direkt yönlendirme butonu var :) ara ki bulasın...
9-son olarak diyebilirim ki en azından hileci değiller...bazı siteler var ki başka yerde bulamadığınızı şipariş veriyorsunuz .örnek sitede 16 var size 28 yolluyorlar...onlara söyleyecek söz bulamıyorum...kaç defa başıma geldi...
10-stok konusunda nice siteler var..belki 6 ay stok kontrolü yapmamış...
yine de bunların yanında en derli toplularından biri görünüyor...
sevgi ve saygılarımla...

tunaorhun

16 Kasım da sipariş verdim. 20 Kasım da sipariş verdiğim ürünler temin edildi. Ancak siparişim bir türlü gönderilmedi. 9 kez mesaj yazdıktan aradan 68 gün geçtikten sonra siparişim gönderildi. Ödemeyi 3 taksitle yapmıştım. Taksitler bittikten sonra siparişim gönderildi. Artık odakitaptan şaşmam.

memospinoz

Beş kuruş etmeyen bir site ve leş bir sistem. Bi dakka ya aslında sistem de yok.  :D
Başkasının kargosunu sana, senin kargonu başkasına yolluyor, daha ne denilebilir.

darkwood

Öncelikle kafalarına göre şifre değişikliği için sayfa açmışlar, yeni girdiğim şifreleri kabul ettiremedim.
Kendi şifremle girince direk bu sistem değiştirme sayfasına atıyor.
Müşteri hizmetlerini aradım, onlarda beceremediler. Mesaj atıp beklememi söylediler.
10 gün sonra nihayet dönüş yaptılar, kafalarına göre bir şifre vermişler, onunla giriş yapıp değiştirin dediler.
Bu şifreyle neyse hesabıma girdim ama değişiklik için girdiğimde yine değiştirme işlemini yapmadı sürekli hata verdi.
15 gün önce verdiğim siparişlerin ise yarısı geldi, diğer yarısından ise henüz haber yok.
Verdikleri indirim kuponları ise her kitap alışverişinde geçmiyor, belirli ürünlerde kabul ediyor sanırım, onları da kitap deneyerek bulmak gerekiyor.
Turkuvaza geçtikten sonra iyice saçma sapan bir site haline geldi, buradan alışveriş yapmayı artık düşünmüyorum.
Darkwood Sakinleri..

memospinoz

Alıntı yapılan: darkwood - 04 Şubat, 2020, 20:57:30
Turkuvaza geçtikten sonra iyice saçma sapan bir site haline geldi, buradan alışveriş yapmayı artık düşünmüyorum.

Çoğu kişi Demirören'e satıldı zannediyor ama Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.'ye ait idefix ve d&r. Demirören'e satılan Doğan Medya Grubu.

Saint2

Ben indirimli ve çeşit bol diye tercih ediyor(dum)
Son zamanlarda garipleşmeye başladı. İlginç bir şekilde sepetimde 50 kitaptan fazla kitabı kabul etmedi. Bu çok önemli değil belki ama çizgiromanları yeniden eskiye sırala dediğim zaman 3-4 tane yeni kitaptan sonra çoook eski kitapları sıralamaya koyduğunu gördüm.
Fiyat ve çeşit konusunda hangi siteye gitmem gerektiğini de bilmiyorum açıkçası.

BlackBishop

Mağazalarda satamadıkları, raflarda, müşterilerin elinde yıpranan çizgi romanları hiç utanmadan insanlara yeni diye yolluyorlar. Bana iki kere denk geldi. Biri Astonishing X-Men diğeri Moon Knight sayılarından biriydi. Bu olaylardan sonra alışverişi kestim. Edessa favorim, 2. sırada Oda Kitap var, 3. de Kidega'yı koyarım ama onların paketlemesi sevmiyorum.

labirent

Ocak ayının 25 inde 10 kitaplık bir sipariş verdim. Gecikme nedeniyle Şubatın 3 ünde mesaj attım. 4 ünde, taşınma nedeniyle ürünlerinizi ayın 13 ünden sonra gönderebileceğiz şeklinde lütfedip cevap verdiler. Tüm siparişi iptal ettim. Son aylarda gecikme, tek sefer yerine kitapları 2-3 kargo ile gönderme, ezilmiş, okunmuş kitap gönderme vakaları çoğaldı. Fiyatlarda Odakitapa göre yüksek kaldı. Artık alışveriş için idefixi tercih etmeyeceğim.