İdefix

Başlatan pizagor, 14 Kasım, 2009, 18:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Draka

İdefix'den kuponsuz alışveriş yapmıyorum. Zaten genelde iyi indirmler oluyor. Üstüne kupon kullanınca gerçekten en uygun fiyatlı idefix oluyor.

İdefix'den alışveriş yaparken stok durumu riskli gibi olan (bazı sitelerde stokta kalmamış gibi görünen yada daha az popüler yayınevlerinin) kitaplarını çok almıyorum. Bunlar harici aldığım kitapları genelde ertesi gün kargoya veriyorlar. Stok durumu riskli olduğunu düşündüğüm kitaplar için de babil.com u tercih ediyorum.

haysal

Evet bu indirimleri nasıl yapabildikleri herkesin malumu.
Yapmaya zorladıkları anlaşmalarla Vampir misali, yayımcılık sektörünün kanını emiyorlar.
Paketlemede ise amazondan aşağı değiller; kutunun içine at kitapları sallana sallana orası burası vuruk şekilde al.
Neymiş daha ucuzmuş...

Mrtekin

Amazon'un hem kutusu daha kaliteli hem de içine baya bir kağıt koyuyorlar zarar görmemesi için. Tek eksikleri çıtçıtlı poşete sarmamaları. En önemli tarafı da, iade sisteminin kolaylığı. Eğer kitabınız zarar görmüşse, İdefix'teki gibi uğraşmıyorsunuz değiştirme ya da paranızı geri almak için. O açıdan da İdefix tam bir ömür törpüsü.

İdefix, bir zamanlar katalog anlamında da öncüydü. Diğer siteler onun kataloğu güncellendikten sonra kendi sitelerini güncelliyordu. Uzun zamandır, o özelliği de yitirdi.

Ben bir zamanlar çok alışveriş yapardım ama artık yapmıyorum. Çünkü ilgimi ve güvenimi tamami ile yitirdim İdefix'e karşı.

They drew first blood...

newman

Alıntı yapılan: haysal - 23 Ocak, 2021, 14:25:02
Neymiş daha ucuzmuş...

Meşhur bir İngiliz deyişi vardır, "I'm not rich enough to buy cheap things". O kadar meşhurdur ki farklı lisanlara da geçmiştir, tıpkı bizim lisanımızda olduğu gibi; "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim". Çizgi roman satışı yapan bazı isimler var ki gidip raftan kendim seçsem o kadar iyi bir cilt seçemeyebilirim, bu kadar hassasiyet gösterir dostlarımız. Fakat bazıları da indirim kovalar, görmeden etmeden satın alır, sonra da kargo iadesidir müşteri hizmetleridir uğraşır durur. Bir de daha ucuzunu bulduğu için siparişini iptal edip yeni sipariş veren okurlar var ki aman aman...

Okurlar bunu anladığı gün çizgi romancılık gelişecektir kanaatindeyim. 3-5 TL için yapılan tercihler uzun vadede hem yayıncı hem de çizgi roman dükkanlarının sayısının azalmasını hızlandırıyor. Herkes kendi kesesinin patronu elbet, dolayısıyla kararlar da kendi kararları. Ancak yarın öbür gün çizgi romancıların imkanı devam etmeye yetmediğinde internet kitapçıları mı yayınlayacak bu çizgi romanları bir durup düşünmek lazım.

Kahvesini Starbucks'tan içer, cep telefonu binlerle ifade edilir, Netflix'i envai çeşit bilgisayar oyunları vardır ama mesele çizgi roman oldu mu eyvah çok para!

Tuco Ramirez

İdefix'ten geçen cuma indirimler nedeniyle çizgiroman-roman karışık sipariş verdim. Ayın 10unda vermiş olduğum sipariş, ayın 16sı Perşembe günü hâlâ "siparişiniz hazırlanıyor" gözüküyor. Bakalım ne zaman elime geçecek.

afu

Hala idefix ve d&r dan sipariş veren mi var ?   :o

worldman

Ben veriyorum uygun fiyatlar , kampanyalar olunca. Yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum. İade, değişim vs. sıkıntı yaşamadım. Sadece teslimat gecikebiliyor. Onu da sorun etmiyorum. Aynı şey Bkmkitap için de geçerli. Uygun fiyatı gördüğüm an kaçırmamaya çalışıyorum.

Tuco Ramirez

Aslında en iyisi Amazon. Hem indirim, hem iade kolaylığı hem de hız olarak. Genelde siparişlerim ertesi gün nadiren 2. gün geliyor. Ama bir çok kitap Amazon stoklarında bulunmuyor. Güncel kitaplar ise 1 ay geriden takip ediyor. Hele çizgi roman satışı çok zayıf.
İdefix'ten bu siparişimde Yüzde 40 indirimle 158 TL'lik kitap aldım. 15 TL indirim kuponu ile143 TL'ye gelmiş oldu. Ama gelin görün ki bir haftadır hareket yok.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 16 Eylül, 2021, 07:55:13
İdefix'ten geçen cuma indirimler nedeniyle çizgiroman-roman karışık sipariş verdim. Ayın 10unda vermiş olduğum sipariş, ayın 16sı Perşembe günü hâlâ "siparişiniz hazırlanıyor" gözüküyor. Bakalım ne zaman elime geçecek.
bide idefixte 24 saat içinde kargo diyo sipariş vermiştim bu yazıyı görünce hemen iptal ettim en iyisi eski dost ilyas (büyülü dükkandan) sipariş vermek,mylos kitap julia 2.sayıyı almıyacağım demişti fiyatı diğer sitelerden yüksek göründüğü için ama gene almış demekki sorunu çözdüler hem ptt ile gönderiyor böylece kitap gene aynı fiyata gelmiş oluyor.en azından üçkağıt yok.nezaman geleceği belli olmuyan kargo düşünmüyorsun.

Gabby

Alıntı yapılan: afu - 16 Eylül, 2021, 09:49:17
Hala idefix ve d&r dan sipariş veren mi var ?   :o

:)... Çelebi Holding'in yeni kuşak veliahtı Canan Çelebioğlu'nun 1996 yılında kurduğu ve o dönemin "Türkiye'nin Amazon'u" diye parmakla gösterilen İdefix - Prefix'inin geldiği duruma bak.. Kitap-kırtasiye konusunda deneyimli bir Japon şirketinin de ilgi alanındaydı ama  her nasılsa tekelleşme ve rekabet kurulu söylentilerine karşın 2012 yılında D&R ipi göğüslemişti. 2018 yılında da Turkuvaz Medya'nın bünyesine dahil olmuş galiba..

Pulluk

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 16 Eylül, 2021, 11:40:32
Aslında en iyisi Amazon. Hem indirim, hem iade kolaylığı hem de hız olarak. Genelde siparişlerim ertesi gün nadiren 2. gün geliyor. Ama bir çok kitap Amazon stoklarında bulunmuyor. Güncel kitaplar ise 1 ay geriden takip ediyor. Hele çizgi roman satışı çok zayıf.
İdefix'ten bu siparişimde Yüzde 40 indirimle 158 TL'lik kitap aldım. 15 TL indirim kuponu ile143 TL'ye gelmiş oldu. Ama gelin görün ki bir haftadır hareket yok.

Amazon'da çizgi romanlar 2-3 ay  geriden gidiyor maalesef yoksa en iyisi Amazon aslında.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

aitor03

en son siparişimi vereli bir 3 yıl olmuştur sanırım. o tarihten beri idefix, dr benzeri büyük internet kitapçılarından yavaş yavaş uzaklaştım. yaptıkları 3-5 liralık indirimi yayıncıları emerek alıyorlar zaten.
mümkünse yayınevinin sitesinden, yoksa çizgi roman dükkanından sipariş veriyorum. "direkt" kazanacakları üç kuruşta katkım olacağını bilmek bile sevindiriyor.

beni ilgilendirmez ancak türkiye'de çizgi roman yayıncılığının hali perişan minvalinde başlık açılan bir forumda; yayınevlerini sömüren, paralarını vermeyen, verse de ikrah getirten tekelci tüccarlardan alışveriş yapanları anlamıyorum.