İdefix

Başlatan pizagor, 14 Kasım, 2009, 18:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben de 1.5 yildir idefix'ten yaptigim alisverislerde hicbir sorun yasamadim. Cok sikayet edilen yurtici kargo da bana hic sorun yaratmadi. Sanirim denk gelinen kisilerle alakali olarak degisiyor.

OZAN BALIM

Ben de son 2 yıldır çizgi roman ve polisiyelerimi İdefix'ten alıyorum büyük oranda. Kampanyanın 2. günü toplam 84 kitap sipariş ettim, 2 gün içinde 3 paket olarak eksiksiz ve temiz bir şekilde teslim aldım. 2 yılda belki 50 tane sipariş vermişimdir ve birkaç küçük sıkıntı dışında sorun yaşamadım. Yurtiçi de bence kargolar içinde en iyi çalışanı. İdefix'in indirim oranları son 6 ayda birer ikişer puan düştü, alıştıra alıştıra daha da düşürecekler bence. Asıl sorun bu sistem içinde yakında kitap satacak ve az biraz daha uzakta da kitap basacak kimseyi bulamayacak olmamız. Tüm piyasalarda olduğu gibi bu piyasa da tekelleşiyor ve bu kötü bir durum. Çizgi roman sevdalısı yayınevleri bile artık ne satıyorsa onu basıyorlar doğal olarak ve satmayanı da yılda 1-2 sayı ile finanse etmeye çalışıyorlar. Okuyabildiğimiz ölçüde okumaya devam...

rumar80

Kitapları ellemenin tadı nedeniyle 13gezegen dışında hiç kitap almamistim.  Geçen gün ilk defa idefix'den alışveriş yaptım.  Kısa sürede düzgün bir şekilde geldi. Şimdi ikinci siparişimi bekliyorum.
   Yurt içi kargo son zamanlarda 13gezegen siparişlerimde sorun çıkarıyor.  Adres olarak annemlerin evini verdim. Evde hep biri var diye. Ancak üç seferdir evde kimse yok deyip şubeye çağırıyorlar.
   Gidince de ekip yeni kusura bakmayin diyorlar.

battlehammer

Ben de kitapçıdan alıyordum ama rumar80 hepsini ellemiş ellemiş bırakmış! Bakıyorum, ellenmemiş kitap buluyorum, tam gidiyorum kasaya, rumar gelip kitaplarımı elliyor. Bu ne kardeşim! Neyse, el değmemiş kitabı interneyden alıyorum, mutluyum artık!

rumar80

Ellemek güzeldir.

Ralph

Vallahi ben mecburiyetten dolayı çizgi romanları internetten alıyordum, çevremde çizgi roman satan yer yok. D&r, İdefix, kitapyurdu vs. hepsini denedim. Hız olarak İdefix ve D&r çok iyi, paketleme konusunda kitapyurdu. Özellikle idefix'te hatalı, yanlış, yırtık çok kitap geldi. Gittigidiyor ve Nadirkitap.com gibi alternatifler bir nebze olsun seçeneklerimi çoğalttı. Üstelik internette sınır yok, aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz. Bir koleksiyoncu için internet bir adım önde oluyor.

Özetle; ellemek iyi değildir bence. Bozmadan ellemek iyidir. :)

rumar80

Tabi ki bozmayacaksin. Bozuyorsan da alacaksın.

Animvader

Etiket fiyatı ve internetten 6-7 liralara varan indirimlerle alma garabeti devam ettikçe ama öyle ama böyle idefix, ilknokta gibi yerlerden almaya birçoğumuzun eli mahküm.Keşke etiket fiyatları ne bizi ne yayıncıları üzmeyecek şekilde olsa da kitapçıdan elleyerek alabilsek.

afu

internet siparişlerinde yaşadığınız bu sorunlar yakında bitiyor arkadaşlar  ;)
sene sonunu bekleyin az kaldı ... ???
türkiye'de bir ilk olacak

noir

Alıntı yapılan: afu - 29 Kasım, 2015, 21:06:18

??? ??? Yeni bir internet sitesi mi açılıyor yoksa ?

Agamotto

Alıntı yapılan: afu - 29 Kasım, 2015, 21:06:18

Fiyatlar da uygun olacaksa daimi müşterisiyim ;)

Nightrain

Yeni bir site heyecan verici. Bol bol indirim olsun. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tenten

İdefix çok ilginç bir uygulamaya geçmiş. Merak edip denedim ve çok şaşırdım.
Bukoli diye bir sistem bu, biiliyorsunuz idefix'te şu an %30-40 civarı indirimler var çizgi romanlarda, fakat bu sistemde kargo ücreti almıyorlar.
İsterseniz 5 TL'lik bir tane kitap alın, gene değişmiyor, limit yok. Şu an için sadece İstanbul'da geçerli.
Bu sistem şöyle çalışıyor: Kartla ödeme yaparken kargo kısmında Bukoli'yi işaretleyip oturduğunuz sokağın adını yazıyorsunuz ve oturduğunuz yere en yakın Bukoli şubelerinin fotoğrafıyla birlikte adresi çıkıyor. Bu adresler bildiğimiz tekel bayisi, lokanta, bakkal v.s
Size en uygun yeri işaretleyip bekliyorsunuz, daha doğrusu beklemiyorsunuz!
Siparişi salı gecesi verdim, yöresel yemek yapan bir lokantayı seçtim bana yakın diye.
Sabah kalktığımda kitabın gece 4'te kargolandığına ve sabah 11'de yola çıkarıldığına dair mesaj geldi. Öğlen saat 1 gibi de kargo Bukoli şubesine ulaşmıştı.
Yani hem kargo ücreti ödemiyorsunuz hem de 12 saatte verdiğiniz adrese teslim. Yılbaşına kadarmış, sanırım deneme süresi.
Nasıl olabiliyor, hiç beklemeden alıyoruz ve neden bedava, bilmiyorum. Üzümü yerken bağını sormak abes.
Aklınızda olsun.

Nightrain

Bukoli umarım kısa zamanda İstanbul dışınada hizmet verir.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mister NO

İdefix siteyi yenilemiş ve rezalet olmuş. D&R ile bire bir aynı.

Yazmaya devam etsem sabaha kadar yazarım yeni sitenin kepazeliklerini.   >:(