Wizarding World Kitapları

Başlatan dean, 03 Kasım, 2016, 11:59:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

grmnt

Hızır Otobüsünün üstündeki yazılarda Türkçeleştirilmeliydi bence :(

Bu kapakları çok beğeniyorum bende

dean

Yıl 2001. Ben 9 yaşındayım. Kitap okumaktan nefret ediyorum. Ama öyle böyle değil. Yanımda kitap deyince tüylerim diken diken oluyor. Çizgi roman okuyorum ama roman sıfır. Sanıyorum ki bunun sebebi de ilk okulda bize zorla okutulan kitaplar. İstediğimiz kitabı alamazdık. Sıraya girerdik. Öğretmen ve kütüphane kolundaki arkadaşlar üsteki kitabı rastgele verirdi. Bir kere bana Ömer Seyfettinin Diyet kitabını verdiler. Sözde çocuk kitabı kapağın üzerinde kesik bir kol kanlar saçılıyor. Ağladım sınıfta ben bunu okumam bu ne vahşet diye. Sonrada kitap felan yok. Annem ya da abim okur özetini yazar bana verirlerdi.

Annem tabi istiyor ben kitap okumayı seven bir çocuk olayım. Zaten kendisi de kitap kurdu. Onu alalım yok. Bunu alalım yok. Harry Potter çıktı. Herkes kitabına ayrı, filmine ayrı deliriyor. Ben de filme yükseliyorum. Çünkü benim sinema sevgim 4-5 yaşında izlenen eski American filmlerine kadar gidiyor. Annem kitabı varlığını fark ettiği anda itibaren lobi faaliyetlerine başladı tabi. Ama baskıcı değil. Mesela kitapçının önünden geçerken bir şansını deniyor. Neyse bir gün dışarı çıktık yürüyoruz. Hava kapalı. O zamanlar korsan kitaplar daha fazla var. Bi de 2000'lerin başında korsan kitaplar ve filmler çok kaliteli basılırdı. Bizim oradaki sokakta korsan kitap satan biri vardı. Adam da bizim gibi Marmara Adalı. Gelirken geçerken selamlaşıyor annemle, abimle felan. Bir yağmur bastırdı fena. Dehşet yağıyor. Bizde adamın tezgah açtığı yerden geçiyoruz. Yağmur kitapları haşat edecek. Annemle bende kucak kucak kitapları güvenli bir yere koyduk. Adam dedi size kitap hediye edeyim. Annemde tabi fırsatı buldu. Harry Potter'ı aldı. Dedim "anne ben okumam". O da dedi "tamam ben okurum o zaman". Böylece kitap eve girdi.

Annem kitabı yakınıma bir yere koydu ama hiçbir zaman al oku demedi. Tabi film vizyona girdi ama ben filmi izlemeye gidemedim. Benim panik atağım var. Kontrol etmeye başlayana kadar. Daha doğrusu panik atakla yaşamayı öğrenene kadar başta okul olmak üzere böyle toplu yerlerde sıkıntı çekerdim. O yüzden belli başlı dönemlerde sinema salonuna giremedim ben. 1999-2000 yıllarında ilk kez sinemaya gitmiştim. 4 film izlemiştim sonra 2006 yılında tekrar başlayıp 2007 yılında ara verdim. 2011 yılında zaten günümüzde kadar gelen kısım başlıyor. Neyse filme gidemiyorum ama hikayeyi çok merak ediyorum. Elim ağır ağır kitaba gidiyor.

Bir gece aldım kitabı. Şöyle başına biraz bakayım bari diye. Bir oturuşta yüz sayfa okumuştum. Tabi o zaman yüz sayfa okumak benim için olay. Eline kitap almayan adam yüz sayfa kitap okudu. Kitap okumanın dışında Harry Potter hikayesinden o kadar büyülenmişti ki. Her satır o kadar sihirliydi ki. Tabi çok kısa sürede kitabı bitirmiştim. Devam kitaplarını da aldı. Yanlış hatırlamıyorsam ilk 3 kitap çok yakın tarihlerde çıkmıştı. Bendeki ilk kitaplarda Mary GrandPré kapaklar. İlk beş kitabı korsan almıştım. Ama sonra hepsini ve tabi ki son iki kitabı orijinal YKY'den alarak seti tamamlamıştım.

Harry Potter benim için çok özel bir yerde duruyor. Marvel, DC ve Star Wars'un ardından karşılaştığım dördüncü büyük evrendi. Lakin diğer üçü görsele daha çok hitap ettiğinden Harry Potter'ı okuduğum zamanki kadar etkileyememişlerdi.

Şu da çok önemli. Harry Potter'ı 11 yaşından önce okumak ve 11 yaşından sonra okumak iki ayrı şey. 11 yalından önce okuyanlar varsa aramızda, ne demek istediğimi anlayacaktır  :)

memospinoz

İlk 2 kitabı çıkar çıkmaz almıştım. 3. de çıkınca hemen arşive girecek. İllüstrasyonlu kitapları hala almayan varsa hemen kütüphanesine eklesin derim.

Bu arada Sevgili Gürkan, saygıdeğer anneni gönülden tebrik ediyorum ve ellerinden öpüp selamlarımı yolluyorum. Kitap okuman için uyguladığı taktikler takdire şayan doğrusu. Keşke her anne-baba böyle uğraşsa evlatları için.

dean

Alıntı yapılan: memospinoz - 31 Ekim, 2017, 19:54:32
İlk 2 kitabı çıkar çıkmaz almıştım. 3. de çıkınca hemen arşive girecek. İllüstrasyonlu kitapları hala almayan varsa hemen kütüphanesine eklesin derim.

Bu arada Sevgili Gürkan, saygıdeğer anneni gönülden tebrik ediyorum ve ellerinden öpüp selamlarımı yolluyorum. Kitap okuman için uyguladığı taktikler takdire şayan doğrusu. Keşke her anne-baba böyle uğraşsa evlatları için.

Teşekkürler memospinoz. Annem öyledir sağ olsun.

Nightrain

Alıntı yapılan: grmnt - 31 Ekim, 2017, 17:40:36
Hızır Otobüsünün üstündeki yazılarda Türkçeleştirilmeliydi bence :(

Bu kapakları çok beğeniyorum bende

Bunlar e-book kapakları sanırım? Güzelmiş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Adult edition kapaklarını (en alttakiler) çok beğeniyorum. Keşke bizde de çıksa diyeceğim ama HP çocuk serisi olarak görüldüğü için çok zor.

memospinoz

Akromantula'dan Burnuk'a, Okami'den Yeti'ye...

A'dan Z'ye Fantastik Cavanarlar!

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? yayımlandığından beri Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun temel kitaplarından biridir. Newt Scamander'ın başyapıtı nesiller boyunca büyücü aileleri eğlendirmiş ve büyücüler dünyasının sihirli yaratıklarıyla ilgili muhteşem bir başucu kitabı olmuştur. Scamander'ın yılların yolculuk ve araştırmasının meyvesini temsil eden bu eşsiz eser şimdi altı yeni canavarın da dahil olduğu bu genişletilmiş özel baskısıyla hem büyücüler hem de Muggle'lar için kaçırılmaması gereken bir kitap. Hipogrif, Basilisk, Macar Boynuzkuyruk gibi bazı canavarlar Harry Potter kitapları okurlarına muhakkak tanıdık gelecektir. Bazıları ise en tutkulu amatör büyüzoologları bile şaşırtacak!

Boyut: 29×25 cm, Ciltli
Sayfa Sayısı: 152
Etiket Fiyatı: 50 TL

10 Kasım'da raflarda.

Nightrain

Gitti paracıklar. N52 Justice League serisini de tamamlasalar bari.

Nightrain

Resimli özel serinin ilk 2 kitabını aldım. Yurt dışında kuşe kağıda basılan kitaplar, bizde maliyeti azalsın diye daha kalitesiz bir kağıda basılmış. Kağıt dışında bir sıkıntı yok. Çizimler nefis, harika, mükemmel. Harry Potter'i yeniden okumak isteyenler için harika bir bahane. :D

Nightrain

Ateş Kadehi'nin resimlisini 2019'a ertelemişler. >:(

Nightrain

memospinoz

Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın yayımlanışının yirminci yılı şerefine sihir tarihini keşfetmeye davetlisiniz...

Bu kitap, J.K. Rowling'in kişisel koleksiyonundan daha önce hiç görülmemiş parçalar da dahil olmak üzere British Library'nin arşivlerinden garip, müthiş ve ilham verici parçalarla dolu harika bir eser. Sizi Astronomi'den İksir derslerine, Tılsımlar'dan Kehanet'e Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun ders programını derinlemesine keşfetmeye davet ediyor.

Uzmanlardan oluşan bir kadro, sizi British Library'den ve dünyanın dört bir yanındaki koleksiyonlardan itinayla seçilmiş nadide parçalar arasında gezdirerek, sihirle ilgili bütün konularda size rehberlik edecek. Kadim büyü kitaplarını inceleyecek, gökyüzü kürelerine hayret edecek, Yaşam İksiri'nin sırrını açığa çıkarmayı vaat eden tezhipli bir el yazmasını açacaksınız. Ejderha kanı şişelerine, yılan biçiminde asalara, acayip adamotu köklerine, renkli at-adamlara ve gerçek bir cadı süpürgesiyle karşılaşmaya hazır olun. Harry Potter hikâyelerinin sihir, tarih ve mitle kesişimi hem büyüleyecek hem de eğlendirecek.

Boyut: 22.6x26.7 cm, Ciltli
Sayfa Sayısı: 256, Kuşe
Etiket Fiyatı: 120 TL

memospinoz

Harry Potter serisinin olmazsa olmaz ek kitaplarından Ozan Beedle'ın Hikâyeleri muzırlık ve sihirle fokurdayıp taşıyor, tabii bir parça mizah da dahil bu karışıma. Profesör Albus Dumbledore'un muzip ve zekice yorumlarının eşlik ettiği beş büyüleyici masaldan oluşan bu kitaba, üç kez Kate Greenaway Madalyası'na layık görülmüş pek yetenekli bir Muggle olan Chris Riddell'in muhteşem, rengarenk resimleri eşlik ediyor.

15. yüzyılda parşömene ilk kez aktarıldığından beri cadılar ve büyücüler tarafından nesiller boyu çok sevilen Ozan Beedle'ın Hikâyeleri, her yaştan Harry Potter hayranları ve Muggle'lar için de mükemmel bir eser.

Boyut: 25x29 cm, Ciltli
Sayfa Sayısı: 160, Kuşe
Etiket Fiyatı: 120 TL

memospinoz

Yıl 1926, New York...

Bir avuç insan... ve yaratık... birçoklarının kaderini belirleyecektir. Büyüzoolog Newt Scamander şehre yeni gelmiştir ve fazla kalmaya niyeti yoktur. Fakat Newt'ın sihirli valizi başkasınınkiyle karışıp fantastik canavarlarının bazıları kaçınca, ortalık iyiden iyiye karışır.
Dünyanın her yerinde sevilen ve çok satan Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling, Newt Scamander'ın yazdığı özgün Hogwarts ders kitaplarından Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?'dan ilham alarak ilk senaryosunu yazdı. J.K. Rowling'in parlak hayal gücünün hayranları onun ortaya koyduğu mizah yeteneğini, yarattığı sihirli evrenin inanılmaz imgelemini ve her türden kişiye (asaları olsun ya da olmasın) duyduğu derin sempatiyi ve anlayışı her sayfada tanıyacaklar.

Bu macera dolu, destansı hikâye nefesinizi kesecek.

Sayfa Sayısı: 304
Etiket Fiyatı: 35 TL

memospinoz

Büyücülük Hazineleriyle Dolu Bir Dünyayı Keşfe Çıkın...

Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın yayımlanışının yirminci yılı şerefine, okurlar bin seneyi aşkın sihirli bir tarihi kapsayan bu kitapta Sihirli Yaratıkların Bakımı'ndan Bitkibilim'e, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma'dan Astronomi'ye, Kehanet'e ve diğerlerine, Hogwarts ders programında büyüleyici bir yolculuğa çıkarılıyor. British Library'nin arşivlerinden çıkan hayranlık verici eşyalarla, J.K. Rowling'in daha önce hiç görülmemiş eskizleri ve el yazmalarıyla ve çizer Jim Kay'in inanılmaz illüstrasyonlarıyla hayretten hayrete sürüklenmeye hazır olun. Felsefe Taşı'nın kökeninin, devasa ejderhaların ve baş belası ifritlerin arkasındaki gerçeği öğrenin; kendi iksirinizi yaratın; gerçek asaları ve bir adamotuna neyin çığlık attırdığını ortaya çıkarın; da Vinci'nin defterinin olağanüstü sayfaları arasında gezinin ve gece göğünün en kadim atlasını keşfedin. British Library tarafından itinayla seçilmiş olan ve dünyanın dört bir yanından olağanüstü hazinelere yer veren bu unutulmaz yolculuk, Harry Potter hikâyelerinin kalbindeki sihrin tarihini ele alıyor.

Boyut: 25x25 cm
Sayfa Sayısı: 144, Kuşe
Etiket Fiyatı: 65 TL