Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Kagan - 30 Temmuz, 2010, 11:23:07
Zagor'un "Efsanevi Zagor Maceralari" dizisinin (Maceraperest Çizgiler) son sayisi olan sekizinci sayiyi okudum ....

Dostum bu kitap birkaç haftadir odamda duruyor.

Kaimakan ve senin sayende gaza geldim.

Hemen okuyacagim.

serhanuresin

Sevgili s.b tesekkür ederim ama iltifat kabul ediyorum. Çünkü sitede o kadar bu konuda bilgilkii hemen hemen herkes ben büyük bir ilgiile takip ediyorum.Bu arada siteye emegi geçen herkese tekrar tesekkürler son zamanlarda cidden günlerime renk katti.Bu arada bilgili arkadaslara birkaç sorum olacak tekrar ç.r biriktirmeye basladim ve altin kutu tex 6 adet olarak edindim  simdi sirada zagor ve mr no var. Yine konuyu bilen bir arkadasla konustum ve bana bütün serilerini almana gerek yok mesala tex altin seri iltalyada yayinlanan ilk sayidan itibaren yayinlaniyor  zaten yeni texsin sayisina ulasacak zagor ve mr no ,içinse klasik macera serini al onlarda yeni serilerini yakalyacak dedi ne kadar dogru bu simdiden sevgiler ve tesekkürler

Alperen

Bugun bir strateji mangasi olan JoJo'nun Tuhaf Maceralarini okudum (JoJo's Bizarre Adventure). crseverlere tavsiye ederim. Hosca kalin.

http://en.wikipedia.org/wiki/JoJo%27s_Bizarre_Adventure

V

Lal Yeni Zagor 77. sayida baslayip 80. sayida sona eren,Burattini'nin yazdigi ve Laurenti'nin çizdigi "Mahkumlar Batakligi" isimli

alisik oldugumuz Zagor macera tarzindan uzak,polisiye ögelerin öne çiktigi Zagor öyküsünü okudum.Konu farkli olmakla birlikte Zagor kliseleri

yerindeydi.Alisamasam da Laurenti'nin dinamik,akici çizgileri ayni tempoyla maceranin sonuna kadar devam ediyor ki oldukça da

uzun(400 sayfaya yakin) bir macera.Son kisimda öykü temposu düsüyor ve macera bir 50 sayfa kadar gereksiz yere uzuyor.

Çiko öyküde çok vasat bir konumda ki,Nolitta'nin ve onun takipçileri olan yazarlarin Çiko'yu kullanma biçiminden de çok uzakta

adeta bir figürana dönüstürülmüs sevgili fiçimiz.Bilim adina,sanat adina,insanlik adina,çizgi roman aski adina birileri Boselli'yi klonlayip Bonelli'nin çizgi romanlarinin

kesintisiz çalisan, belki de tek(klonlarla) yazari haline getirmeli. ;D

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Birikmisleri temizlemeye karar verdim, önce Martin Klasik Marceralar diyerek KM9'dan basladim ve KM15'e kadar geldim...

Ve yine takdir ettim Alfredo Castelli'yi ve Martin'in ilk dönem hikayelerini...

Bir de Chiarolla'nin resimledigi simdi adini hatirlayamadigim maceranin bir karesinde gelmis geçmis en çirkin Java çizimine denk geldim ki aslinda bu platformdaki genel Chiarolla begenmezliginin aksine ben severim çizgilerini...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

rumar80

BAHADIR

rumar80

Korkmayın bana bulaşmaz. Bağışıklığım tam. Hele Zagor'un o uzun saçlarını görünce antikorlar tavan yapıyor.  ;D

Lami Tiryaki

Anti-Ciharolla dernegi filan mi kursak... Bonelli'yi de üye yapariz belki, kurtuluruz su adamdan  ;)

Selamlar
Lami

rumar80

Sağolasın Lami.
   Bir an tek başımayım sandım. Neyse ki birileri varmış oralarda

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Ağustos, 2010, 14:23:32
Hele Zagor'un o uzun saçlarini görünce antikorlar tavan yapiyor.  ;D

Açikçasi Italyan erkegi denince aklima ilk gelen bakimli, sekilli, hafif uzun, fiyakali saçlardir...

Chiarolla da böyle düsünüyor olmali ki kahramanimiza biraz Italyan esintisi veriyor :)

Yaptigi sadece bu, bir Italyan çizgiromanina Italyan imzasi atiyor :)

Underfined

Buraya Bayagi uzun süredir mesaj atmamistim.Bir hafta içinde okuduklarimi yazayim öncelikle.Sonrada bugün okudugumu yazayim..
-Bu Hafta içinde Swing 1-33-34 ve Renkli Swing 4 ü okudum.Gerçekten renkli swing in tadi hala damagimda.Gerçekten de süper bi edisyon ve macera ile...
-Diabolik 1-2..Uzun süredir bu tür bi çizgi okumamistim.Sanirim Diabolik takipçisiyim diyebilirim
-Ve bugünde Efsanevi Zagor 8 in ilk kismini okudum(Maxi Zagor 7-8 ).Deniz Piyadeleri macerasinin basi sikici olsada gerçekten sonu nun begendim diyebilirim...

Berkdinho

Su anda Martin Mystere Klasik 6'yi okuyorum.''Üç Garip Hikaye'' adli macerayi bitirdim ve gerçekten de agzimda güzel bir tad birakti.Villa'nin çizgileri esliginde macerayi bir anda bitiriverdim.Tam da Martin Amca'nin lakabina yarasir bir maceraydi.Maceranin sonunda da bu maceranin yogun okuyucu istegi ile bu maceranin hazirlandigina dair bir not vardi.Birazdan Tunguska adli macerayla yeni gizemlerin pesinde Martin Amca'ya eslik etmeye devam edecegim.
The Right Man When Things Go Wrong

rumar80

Şu aralar bir yandan Nathan Never'ları baştan okumaya başladım, bir yandan da JSA'ın Thy Kingdom Come adlı üç bölümlük trade'ini okuyorum. Yani bir türkçe, bir ingilizce.
  Sevgiler.