NINO - Remzi

Başlatan darkwood, 03 Kasım, 2009, 13:08:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Tarz olarak Tenten'e benzeyen Nino,  Belçika asilli Dirk Stallaert, Hec Leemans in yazip çizdigi bir karakterdir.

Nino maceralari; Fransizca konusan ülkelerde, Hollanda, Kanada, Portekiz ile birlikte Türkiye'de yayinlamistir.

Remzi Kitapevi tarafindan, Nino'nun 3 adet macerasinin tamami büyükboy ve renkli olarak yayinlanmistir.

Maceralar,
1- Büyük Ejder
2- Manhattan Prensesi
3- Amerika Macerasi

Darkwood Sakinleri..

hanac

Peki Mesut Bey, sizin kisisel yorumunuz nedir.

Begendiniz mi, tavsiye ediyor musunuz ?

V

Belçika-Fransiz ekolü çizgi romanlar format olarak türk çizgi roman okurunun alistigi formattan uzak olduklari için,bu güne kadar uzun ömürlü olamamislar malesef.Çok popüler olanlari saymiyorum(Tenten,Red Kit,Asteriks)Oysa Milliyet Çocuk,Tercüman Çocuk dergileri agirlikli olarak bu ekolün çizgi romanlarini yayinlarlardi.Thorgal'i formatini begenmememe ragmen tekrar okuyabilmek çok hos.Gönül isterki  Blueberry'nin devamini okuyabilelim.Ve hatta Bob Morane,Umpah-Pah,Spirou,Sak Sak Bill,Buck Danny,Luc Orient,Tif et Tondu,Aria,Buddy Longway .....
"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Hasan kardesim sorunu cevaplayayim.
Nino maceralarindan ilk macera Büyük ejderi bizim kiz okudu hosuna gitmisti, bunun üzerine diger 2 kitabinida aldim. Onlarida okudu ve begendigini söyledi.
Benim açikçasi kitap okumak için çok fazla zamanim olmuyor. Kitap okumaya basladigim zamanlarda ise Klasik Maceralar ile maceraperestleri okuyup bitirmeye gayret ediyorum. Bu serilerin ve Tay ve Ceylan yayinlarinin serilerinin verdigi keyfi diger kitaplardan fazla alamiyorum. Ileride daha genis zamanim olursa okur ve yorumlarimi yazarim..
Darkwood Sakinleri..