John Wick: Chapter 3 Parabellum

Başlatan noir, 18 Ocak, 2019, 10:19:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noir

Serinin 3. filmi 17 Mayıs'da gösterime girecek. İlk fragman ve poster yayınlanmış:

https://www.youtube.com/watch?v=M7XM597XO94

Mrtekin

Teşekkürler, Noir.

Bir John Wick hayranı olarak; kadroda; bir zamanlar aksiyon filmlerinin aranan ismi "Marc Dacascos" ve "The Raid' serisinden "Yayan Ruhian" ile "Cecep Arif Rahman"'ı görmek çok büyük sürpriz oldu.

"Para bellum" ismi de, "Barış isteyen, savaşa hazır olmalıdır." anlamına gelen Latince "Si vis pacem, para bellum'"dan gelmekte.
They drew first blood...

Nightrain

2.film beni içine çekememişti. Konuyu fazla uzatmışlardı sanki. 3.filmi beğenirim inşallah. ::)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

Alıntı yapılan: Mrtekin - 18 Ocak, 2019, 19:30:28
Teşekkürler, Noir.

Bir John Wick hayranı olarak; kadroda; bir zamanlar aksiyon filmlerinin aranan ismi "Marc Dacascos" ve "The Raid' serisinden "Yayan Ruhian" ile "Cecep Arif Rahman"'ı görmek çok büyük sürpriz oldu.

"Para bellum" ismi de, "Barış isteyen, savaşa hazır olmalıdır." anlamına gelen Latince "Si vis pacem, para bellum'"dan gelmekte.

Parabellum ayrıca hafif silahlarda kullanılan 9x19 mm fişeklere verilen isimdir.

Mrtekin

Alıntı yapılan: Harun Ça - 20 Ocak, 2019, 06:49:27
Parabellum ayrıca hafif silahlarda kullanılan 9x19 mm fişeklere verilen isimdir.

John Wick, "Payday" adlı oyundan uyarlandığı için; oyunda belli misyonlarda ikinci silah olarak "Parabellum"'u (Luger P08) açıyordu.

İsmi ilk duyduğumda; ona da refere edilmiş olabilir mi diye de düşündüm bir an. :-)
They drew first blood...

hanac

İlk 2 filmi daha yeni izledim.

Çok başarılı buldum.

Bunu da izlerim.

hanac

hanac

Nightrain

Biletimi aldım. Cinemaximum'un İş Bankası kartlarına 8 TL kampanyası bitmeden bol bol bilet almak lazım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"