Çizgiromanlarınızı ciltletir misiniz?

Başlatan pizagor, 09 Ocak, 2010, 12:32:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Bu arada 158 sayılık güneş Karaoğlan fasiküllerini almayı başarabilirsem ben de cilt için sevgili Ali'ye başvuracağım.  :)

DAMPYR

Piyasadaki çizgi romanların çoğu zaten ciltli çıkıyor.Ama Tarkan gibi çizgi romanlar ciltlenebilir diyorum ben... 8) ::) ;)

pizagor

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 27 Eylül, 2012, 13:15:23
Bu arada 158 sayılık güneş Karaoğlan fasiküllerini almayı başarabilirsem ben de cilt için sevgili Ali'ye başvuracağım.  :)

Okuyalı 20 sene olmuştur, dolayısıyla hafızam beni yanıltıyor olabilir ama hatırladığım kadarıyla o fasiküllerde Suat Yalaz pek çok yerde kare dışına taşarak çizmişti. O yüzden ciltleme bir miktar sıkıntılı olabilir. Haysat bu durumda en iyi referanstır, çok doğru tercih :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Sevgili Haysat (haysat)nedemek ise özelden size mail atmıştım bakabildinmi ciltleme ile ilgili
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

haysat

Alıntı yapılan: haysat - 26 Eylül, 2012, 22:54:20
Bu arada Murat bana attığın mesaja cevap yazamadım kusura bakma.

İstediğin işleri yaparız sorun yok. Kadıköy'e geldiğimde konuşur neler yapabiliriz bakarız.

Mesajına işlerimin yoğunluğundan dolayı cevap yazamamıştım.

Cilt olayı kolay hallederiz...

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hennessy

Alıntı yapılan: haysat - 27 Eylül, 2012, 20:33:34

Mesajına işlerimin yoğunluğundan dolayı cevap yazamamıştım.

Cilt olayı kolay hallederiz...

Sagol Haysat'ım bide bize neye patlar bir fiyat verirsen ona göre tedbirimizi alalım :)

haysat

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 27 Eylül, 2012, 13:15:23

Zamanında bende o seriyi biriktirmiştim sonra nedense elimden çıkardım.
Çakal Adamlar ve Kul Bakay'ın Mezarını okumuş çok beğenmiştim.

O seriyi cilt yapmak benim içinde bir zevk olacaktır emin olun,sayenizde tekrar okumakda (kaymaklı kadayıf) misali.

haysat

Cilt yaptırmak isteyen arkadaşlar bilgi almak için beni aramak isterseniz

GSM:0535 827 99 14

hennessy

Alıntı yapılan: haysat - 27 Eylül, 2012, 20:53:01
Cilt yaptırmak isteyen arkadaşlar bilgi almak için beni aramak isterseniz

GSM:0535 827 99 14

Yarın arar rahatsz ederim

rckaya61

Alıntı yapılan: haysat - 26 Eylül, 2012, 22:49:40
Bunlarda Bilka Örümcek Adam kitapları

Sayın haysat;

Güzel olmuş elinize sağlık. Anladığım kadarıyla, ciltleme işinin üstadısınız. Ekrandan sayabildiğim kadarıyla, her ciltte sekiz kitap var; biraz kalın değil mi? Zamanında bende, (35 yıl önce) cilt yaptırmıştım. Her şahıs cildine, dört orijinal cilt koydurmuştum. Sertlik yapmaması ve sayfaların kolay açılabilmesi için, orijinal cilt kapaklarının iç kısmındaki, sert karton tabakayı çıkartmıştım ve çok güzel olmuştu, aynı fasikül kapakları gibi. Bu işlem kitapların değerini öldürüyor; ama o dönemler cilt yaptırmak gelenek halini almıştı. Zaten kendim için biriktirdiğimden, pek de umurumda değil...

pizagor

Alıntı yapılan: rckaya61 - 27 Eylül, 2012, 22:23:25

Sayın haysat;

Güzel olmuş elinize sağlık. Anladığım kadarıyla, ciltleme işinin üstadısınız. Ekrandan sayabildiğim kadarıyla, her ciltte sekiz kitap var; biraz kalın değil mi? Zamanında bende, (35 yıl önce) cilt yaptırmıştım. Her şahıs cildine, dört orijinal cilt koydurmuştum. Sertlik yapmaması ve sayfaların kolay açılabilmesi için, orijinal cilt kapaklarının iç kısmındaki, sert karton tabakayı çıkartmıştım ve çok güzel olmuştu, aynı fasikül kapakları gibi. Bu işlem kitapların değerini öldürüyor; ama o dönemler cilt yaptırmak gelenek halini almıştı. Zaten kendim için biriktirdiğimden, pek de umurumda değil...

Müsaade varsa ben yanıt vermeye çalışayım... 6 ya da 7 cilt olmasını ben istedim çünkü kallavi ciltleri daha çok seviyorum. Mesela bir Conan cildi hazırladı ki haysat, 51 Lal Conan fasikülünü tek bir ciltte topladı. Gülle gibi ama acayip güzel görünüyor gözüme... Örümcek kapakları orijinal kapaklar değil. Herbirini yüksek çözünürülükte taradım ve bir miktar temizleme - düzeltme yaptıktan sonra daha uygun gramajlı olduğunu düşündüğüm kağıtlara kaliteli makinelerden çıktılarını aldım. Fena da olmadı...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

haysat

Kapaklar hazır,artık cilt haline gelmesi kaldı yakın zamanda bitiyor.

haysat

Arkadaşlar beyaz renk olanı kapakta kullanacağız,Siyah renk olanda Şömüz olacak.

hanac

Alıntı yapılan: haysat - 10 Ekim, 2012, 22:59:19
Arkadaşlar beyaz renk olanı kapakta kullanacağız,Siyah renk olanda Şömüz olacak.

Sevgili Ne Demekse, bu ciltleri 8 Aralık tarihindeki toplantıda görmek isteriz.  :)

kalidor

Vay vay vayy.. Bir Conanperver olarak bu işi görmek isterim. Özgür Büyülü Rüzgar'da birkaç gün sergilesen şu işi de görsek yaw :D Bu arada kullandığınız prolog orjinali değil Alfa zamanlarından kalma olanı ki iyi olmuş ;)
Crom! Ölüleri Say...