Çizgiromanlarınızı ciltletir misiniz?

Başlatan pizagor, 09 Ocak, 2010, 12:32:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Sırada Mega Ultimate Omnibus Conan cildi var... Yakında ;)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gandalf

Alıntı yapılan: pizagor - 19 Ekim, 2012, 12:06:50
Burada sadece 6 - 62 arası sayılar var. Dolayısıyla 57 sayıyı 7 cilt olacak şekilde topladık. Maliyet konusunu ise isterseniz Ali (haysat) ile görüşün, çünkü bunun dijital çalışma maliyeti, baskı maliyeti gibi Ali'nin dışında kaldığı durumları var. Ama kabaca 3 saat kadar dijital çalışma yapıldı diyebilirim. Ali gayet ayrıntılı bilgi verecektir...

Vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkürler Pizagor.  :)
İnşallah Ali Bey de maliyetler hakkında bilgi verebilirse bizler de böylece fikir sahibi olmuş oluruz diye düşünüyorum. ;D

kalidor

Alıntı yapılan: pizagor - 19 Ekim, 2012, 12:48:12

Omnibus Conan cildi için adam öldürebilirim :P Dark Horse'a ispiyonlamayı da düşünüyorum, habersiz omnibus cildi yapıyorlar diye :)
Crom! Ölüleri Say...

V

Örümcek ciltleri için kullanılan klişeleri aynen kullanmamız senin için sorun olur mu Özgür?
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Özgür abi muhteşem olmuş. Ali abinib de eline sağlık.  Merak ettiğim birşey var. Elimde 10-15 tane kadar Bilka var, fakat hepsinin boyu birbirinden farklı. Bu sorunu nasıl çözdünüz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Gandalf

Bu kalın cilt kapak örümcek adam fikri benim çok hoşuma gitti arkadaşlar ve  ben de kendi bilgisayarımda bir deneme yapmaya karar verdim. ;D Hazırladığım cilt kapağınıda sonradan yazıcıdan bastırdım . Gerçekten çok hoş oldu doğrusu. Resimlerini ekliyorum. Benim hazırladığım cildin içerisine 4 adet ince seriden kitap sığıyor . Birde bu cilt olayında orjinal kalın iç kapaklarıda zagor 350 lik serideki fasiküller gibi parlak ama ince kuşe kağıtlara basılarak içerisine eklendiğini düşünün , tadından yenmez olurdu herhalde.. 8)

pizagor

Alıntı yapılan: V - 19 Ekim, 2012, 16:04:45
Örümcek ciltleri için kullanılan klişeleri aynen kullanmamız senin için sorun olur mu Özgür?

Tabi ki sorun olmaz Engin. Yalnız şunu söyleyeyim: Bu kapakları tasarlarken, görsel ararken, olmadı deyip sildiklerimi de düşünürsek belki 10 saat harcamışımdır. İnan her bir saniyesinden büyük keyif aldım. Bunun da tadına varmanı tavsiye ederim. Ben bir başlangıç yaptım, dileyen kullansın, dileyen de bunu daha öteye taşısın...

pizagor

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 19 Ekim, 2012, 18:01:04
Özgür abi muhteşem olmuş. Ali abinib de eline sağlık.  Merak ettiğim birşey var. Elimde 10-15 tane kadar Bilka var, fakat hepsinin boyu birbirinden farklı. Bu sorunu nasıl çözdünüz...

işte bu sevgili Ali'nin hüneri ki bu konuda gerçekten çok titiz ve iyi... Herhangi bir sayıda karelerden kesebileceğini düşünüyorsa benden bulabilirsem o sayının yenisini istiyor...

alan ford

Bu da başka bir itki işte. Kervan Asteriksleri temiz tamamalayayacağım diye kasıyordum . Şimdi  normal bir şekilde tamamlayıp haysat'ı ( ne demekse) arayacağım. Evladiyelik cilt istiyorum arkadaş  ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

haysat

Hüzünlü Flüt (Ekrem )kardeşim benden Gerekli Şeylerden çıkan Planet Hulk,Zombi ve 1602'yi hardcover cilt yapmamı istedi.

Bende elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım,umarım beğenir(siniz)

Yayınladığım resimler şömüz için yapılmıştır,kapaklar deri cilt bezi olarak yapıldı.

Yarın akşam kitapların resimlerini yükleyeceğim,henüz resimlerini çekemedim.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 19 Ekim, 2012, 12:48:12

Conan da bazı değişiklikler yaptık. Cilt neredeyse 2 haftadır masamda. İlk fırsatta Conan cildini fotograflayacağım...

darkwood

Eline sağlık sevgili Ali. Cilt kapakları çok güzel görünüyor.
Ciltleride yarın paylaşırsan memnun olurum.
Darkwood Sakinleri..

haysat

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pizagor

Benden onay aldılar, çok güzel olmuşlar :)

gamlıbaykuş

Ali abi hepsi de harika olmuş eline emeğine sağlık. Kitaplığımda çok güzel duracaklar...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...