yeni TARKAN

Başlatan İlhan Yılmaz, 24 Şubat, 2010, 22:47:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 03 Şubat, 2011, 20:52:59
...Bir kaç yıl sonra kiracımız taşındı ama  halen arşivimde saklamakta olduğum
oldukça fazla Tarkan'ı bende unutarak!.. :)   ;)  ;D

Meğer Engin çizgiroman koleksiyonlarının sakınılması gereken biriymiş, anlatılan hikayeden bu sonuç çıkıyor  ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 03 Şubat, 2011, 20:52:59

Bir kaç yıl sonra kiracımız taşındı ama  halen arşivimde saklamakta olduğum
oldukça fazla Tarkan'ı bende unutarak!.. :)   ;)  ;D

Demekki Engin'den uzak durmak lazım. Bu unutmak nasıl bir unutmaktır.  ;) Şunu biraz daha açsana. Engin'e Çizgi Roman koleksiyonunu göster bir de bakmışsın, koleksiyonunu Engin'de unutmuşsun. Tehlikeli adam vesselam.  ;D ;D ;D

V

Tabı durum biraz da danışıklı sayılır,adam umursamıyordu.Yıllar sonra yengeyle hacdan gelmişler,ziyaretlerine gittik.Tabi ben lafı Tarkan'lara getirdim."Hanım onları ne yaptın?" diye sordu yengeye."Ben onları sobayı tutuşturmada kullandım" cevabını duyunca ki halimi siz düşünün artık.Keşke zamanında hepsini bende "unutsaymış". ;D
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Engin'in bu yazısını okuyunca benzer acı bir anı da benim gözümün önünden geçti: Annem İzmir'li olduğu için yazları en az bir ay bazen 2-3 ay İzmir'e dayımların yanına giderdim. Dayımın benden on yaş büyük bir oğlu vardı ve ciddi bir Doğan kardeş kolleksiyonu. Ateştop, Tarzan, Işın kaptan vs. ile orada tanıştım. Koca bir yazı defalarca onları okuyarak geçirmiş bir kaçını eve kaçırmıştım. Bir sene sonra tekrar gittiğimde onların da Engin'in Tarkan'larının yanına gittiğini öğrenmiş acayip üzülmüştüm.
   Yıllar sonra o zamanlar çıktığım kız arkadaşımın abisinin evinde ciltlenmiş o doğan kardeşleri gördüğümde neler hissettiğimi tarif bile edemem.
   Tarkan ile ilgisi olmadı biliyorum ama Engin'in yazısı bana o doğan kardeşleri hatırlattı.

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2010'UN EN İYİLERİ" seçiminde;

Tarkan "Türk ÇR En İyi Seri" dalında rekor oyla birinci seçilmiştir.

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: hanac - 01 Mayıs, 2011, 00:49:26

Tarkan çocukluk hayallerimin kahramanı, ona zaten sadece birincilik yakışır. 1973 yılında Türkiye'de erkek çocuklara en çok koyulan ismin Tarkan olduğunu bir yerlerde okumuştum. Bizim nesil için o hala en büyük kahraman. Eğer Sezgin Burak o kadar erken yaşta aramızdan ayrılmasaydı belki de çok büyük bir Tarkan koleksiyonumuz olabilirdi.

s.b

Tarkan'ın en güzel macerası olduğuna inandığım, tam 500 sayfa süren Gümüş Eyer'in tamamını az önce okudum. Okurken insanın içindeki heyecan hiç kesilmiyor. Mithiş bir hikayeydi doğrusu.
Yıllar önce birkaç fasikülünü okumuştum ama, ilk defa tamamını yeni okuyabildim.

Henüz okumamış olanlara tavsiyem, Lami beyin dediği gibi olacak ama ben yine de söyleyeyim. Önce Gümüş Eyer 1 ve 2. sayıyı, ardından Kurt Kanı 1 ve 2. sayıyı sonra da Gümüş Eyer 3-4 ve 5. sayıları okurlarsa daha iyi bir hikaye bütünlüğü ile okumuş olacaklar.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ferzan

Geçen hafta İzmir'de yaptığım toplu alışverişte,Viking Kanı serisi hariç Tarkan'ın Turkuaz'dan çıkan yeni serisinin tüm eksiklerini kapattım.Gümüş Eyer ve Kurt Kanı haricinde şimdiye dek yayınlanmış maceraların çoğunu Dünya Yayınları'nın büyük boy yayınladığı zamanlarda okumuştum,yine de renk kattı.Gümüş Eyer'i okumayı çok istiyordum ve tıpkı yukarıda bahsedildiği gibi,Gümüş Eyer 1 ve 2'den başlayıp Kurt Kanı 1 ve 2 ile devam ettikten sonra Gümüş Eyer 3,4 ve 5'e geçtim.Bitmesin diye yavaş yavaş okuduğumdan bayramın 1. günü ancak bitirebildim.O kadar zevk aldım ki,aradan biraz daha zaman geçsin,tüm seri tamamlandıktan sonra Hürriyet'teki yayın sırasına göre en baştan başlayıp her gün bir sayfa olarak okuyacağım.Böylece uzun zamandır hasretini çektiğim günlük gazete çizgiromanı özlemimi bir nebze olsun tatmin edeceğim... :)
    Tarkan'ın edisyonu hakkında bazı kemikleşmiş düşüncelerim vardı.Turkuaz,Altın Madalyon üçlemesiyle yayına başladığında renklerdeki koyuluk adına epey eleştiri almış,sonradan düzeltmişti.Bense sırf tam takım Tarkan olacak diye,anılarda kalmayacak diye almaya başlamıştım ama hiç memnun değildim.Sonra uzun süre alamadım zaten.Eksikleri tamamlayıp bir kez daha yeni seriye göz atınca,anladım ki Turkuaz fena kıvırmıyor bu işi.
    Geçen haftaki İzmir toplantısında da lafı geçmişti.Ben bu renkli yeni seriye hiç ısınamadığımdan,Dünya Yayınları'nın 2000'de bastığı 8 büyük boy albümden daha çok haz aldığımdan bahsetmiştim.Hatta Pearljam böyle de iyi olduğunu,Güneş Abi de eski fasiküllerin renkli olduğunu hatırlatmasına rağmen ben ısrarla yeni seriyi renk ve boyut bakımından yerin dibine geçirmeye devam etmiştim.Herneyse,sonra elimdeki Tarkan'ları büyük bir iştahla bitirdikten sonra bir kez daha düşündüm,hatta Dünya Yayınları'nın siyah beyaz 8 cildine bir daha baktım ve bu büyük boy edisyou artık eskisi kadar hazetmediğimi,çizgilerin bir acaip durduğunu farkettim.Sanırım zaman içerisinde belli bir aydınlanmaya ulaştım... :)
    Sözün özü,ben bu yeni seriye bayağı alıştım.Okumamış olduğum maceralarla ve özellikle Gümüş Eyer'in hoş renkleriyle (düz renkler ama zaten Tarkan'a başka türlüsü gitmezdi) daha da kanıksadım.Edisyon ve renk konusunu aştığıma göre,tek bir eleştirim kalıyor Turkuaz'a.Sezgin Burak'ın balonlardaki özgün yazım biçimini değiştirmemeleri takdire şayan ama keşke sol üst köşelere yazdığı sayfa numaralarını da silmeselermiş.Gözüm hep oradaki küçük boşluklara takılıyor.O numaralar,kimsenin kafasını karıştırmayacağı gibi,yazılıp çizildiği döneme ve şartlara ilişkin zararsız bir detay olarak kalabilirdi.Zaten sayfaların alt kısımlarında normal numaralandırmalar var,orijinalindekiler de kalsaydı fena mı olurdu?..Bir de kapaktaki Tarkan logosunun içindeki karelere hiç alışamadım,amacı hala anlamış değilim.Bu iki husus haricinde Tarkan'ı severek almaya devam edeceğim elbette.Yolun yarısını geçmişken,Turkuaz'ın seriyi tamamlamadan bırakmayacağına eminim.
    Kapak logosu kareli de olsa,numaraları silinse de,Tarkan her zaman için Tarkan'dır,benim ilk kahramanımdır.İzlemeye,sevmeye,okumaya devam...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

haysat

Alıntı yapılan: hanac - 01 Mayıs, 2011, 00:49:26

Hasan'ın belirttiği gibi Tarkan (Türk ÇR En İyi Seri) dalında ALTIN MADALYON katılımcıları tarafından 1. seçilmiştir.

Taseyad'da olaya kayıtsız kalmamış ve olayı takipçilerine duyurmuştur.

Biz iyi şeyler yapıyoruz.

*** HABER ve TEŞEKKÜR ***

2010 yılı TÜRK ÇR SERİSİ EN İYİ YAYIN: TARKAN (Turkuvaz Kitap)

İnternet ortamında Çizgiroman Sevdalıları'nın önemli buluşma noktalarından AltınMadalyon.Com sitesinde yapılan oylama sonucuna göre, Turkuvaz Kitap tarafından 2010 Mart ayında yayınına başlanılan TARKAN kitapları dizisi "EN İYİ TÜRK ÇİZGİROMAN SERİSİ YAYINI" seçildi.

Yaklaşık 10 yıllık bir aradan sonra yeniden yayınlanan TARKAN serisi, kendi kategorisinde aldığı en yüksek oyun yanısıra tüm kategoriler içerisindeki en yüksek oy sayısına erişerek ayrıca bir rekora da imza attı.

Sitede 2010 yılı içinde Türkiye'de yayınlanan çizgiromanlar arasından 10 kategoride Çizgiromanda "En İyiler"in seçilmesi için 17 MART-30 NİSAN tarihleri arasında oylama yapıldı ve sonuçlar 1 MAYIS tarihinde sitede ve bir sosyal paylaşım sitesinde ilan edildi. Katılımcılara oylamada rehberlik etmek üzere 2010 yılında Türkiye'de yayınlanan çizgiromanlara ilişkin bilgilerin bulunduğu bir de katalog yayınlandı. Dilerseniz bu çok faydalı kataloğu bu linkten bilgisayarınıza indirerek 2010 yılında ülkemizde yayınlanmış olan çizgiroman eserlerinin hangileri olduğu bilgisini edinebilirsiniz.

ALTINMADALYON.COM sitesinin kurucularına, editörlerine, üyelerine ve oylamaya katılarak TARKAN yayınlarını birinciliğe layık gören tüm ÇİZGİROMAN SEVDALILARI'na teşekkürlerimizi ve sevgilerimizi sunarız.

Tan BURAK
TASEYAD Bşk.

*** HABER ve TEŞEKKÜR ***

Haberin Linki;
http://www.taseyad.org/
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

rumar80

Forumumuzda yapılan güzel şeylerin bir şekilde takdir edilmesi güzel. Daha önce Fuat Bey şimdi de Taseyad.
  Duyarlı yayıncılara, oy veren tüm dostlara teşekkürler.
    2011'in en iyilerinde katılımın daha da artması umudu ile...

V

Taseyad ana sayfasında  logomuz ne de güzel duruyor. :)

http://www.taseyad.org/

Eylemlerimiz devam edecek... 8)
"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Değerli yönetici ve üyeleri ile her geçen gün daha fazla büyüyen,  düzeyli konuları ile tarafsız olumlu yorumlarını alan formumuzda;
değerli arkadaşlarımızın yoğun emekleri ile hazırlanan bazı şeylerin taktir edildiğini görmek gerçekten güzel.
Bizi bu günlere getiren tüm katılımcı dostlara teşekkür ederim.
Darkwood Sakinleri..

Tarkan Kurt

Tarkan'ın aylık olarak ve düzenli başlayan yayın periyodu zaman içinde önce 2 ay sonrasında 3-4 aylık arayla yayına dönüştü. Kuzey Canavarları adlı macera hala yayınlanmadı. Konu hakkında mail attım ama henüz cevap gelmedi. Cevap gelince buradan cevabı yayınlayacağım.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 05 Mart, 2012, 09:07:43
Tarkan'ın aylık olarak ve düzenli başlayan yayın periyodu zaman içinde önce 2 ay sonrasında 3-4 aylık arayla yayına dönüştü. Kuzey Canavarları adlı macera hala yayınlanmadı. Konu hakkında mail attım ama henüz cevap gelmedi. Cevap gelince buradan cevabı yayınlayacağım.

Bu son macerasımı yoksa daha varmı..... ???

Tarkan Kurt

Hayır son macerası değil. Şu ana kadar yayınlanan maceralar ve bundan sonra yayınlanması gerekenlerin listesini aşağıda veriyorum. Turkuvaz kitap maceraların uzunluğuna göre kimisini bir kitapta kimisini ise beş kitapa bölerek yayınladı. Şu ana kadar 17 sayı yayınlandı. Bundan sonra yayınlanacak maceraların uzun olanları da var kısa olanları da. Bu yüzden her macerayı kaça bölerek yayınlayacaklarını bilmiyorum. Milano'ya Giden Yol macerası Sezgin Burak'ın ölümüyle yarım kalmış sonradan Özcan ERALP tarafından tamamlanmıştır.

YAYINLANANLAR

Altın Madalyon...................3 kitap
Maryo'nun Kuşları..............1 kitap
Mars'ın Kılıcı.......................1 kitap
Gümüş Eyer.......................5 kitap
Kurt Kanı............................2 kitap
Viking Kanı.........................3 kitap
Margus Kalesi....................1 kitap
Dehşet Kulesi.....................1 kitap

YAYINLANACAK OLANLAR

Kuzey Canavarları
Bayraktaki Canavar
Honoria'nın Yüzüğü
Korkunç Takip
Kuzeyde Dehşet Var
Güçlü Kahraman
Milano'ya Giden Yol (Yarım Kaldı, sonradan Özcan Eralp tarafından tamamlandı.)