Çizgi Düşler Teks Yayınları

Başlatan caretta, 03 Şubat, 2019, 15:40:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Çizgi Düşler Teks Yayınları Haziran 2014-Aralık 2018

Çizgi Düşler Yayınevi Haziran 2014'den beri 4,5 yıldır Teks yayınlıyor.
Bu süre zarfında 44 Klasik, 36 Aylık, 8 Özel, 6 Renkli, 6 Maksi ve 1 de Magazin yayınladı.

Klasik ve Aylık edisyonlar 2'şer sayı içerdiklerinden 80 değil de 160 adet orijinal sayı olarak da kabul edilebilirler.
Bir Teks tutkunu olarak yayınevine yürekten teşekkür ederim. Bu sürede 181 adet Teks yayınlayarak neredeyse İtalya ile koşut olmak az buz başarı değildir.

2018 yılına gelirsek ekonomik kriz, dövizdeki anormal artış Teks yayınlarını da etkiledi. 2018 yılında 9 adet Klasik; 2 adet Aylık; 2 adet Renkli; 1'er adet de Maksi, Özel ve Magazin çıktı. Özellikle Aylık Seri'de sebebini kestiremediğim bir durağanlık var. En son sayı olan 36 Ağustos 2018'de çıktı. Hal böyle olunca bütün serilerde İtalya ile olan açık büyüdü.

2018 yılında İtalya'da "Tex Willer"diye yeni bir seri başladı. Benim tavsiyem sadece bir sayısı yayınlanan Magazin serisi gibi olacaksa bu seriye hiç başlamayın. Nasıl ki "Tex Romanzi a Fumetti"adlı grafik roman dizisine hiç başlamadığınız gibi.

Gelelim 2019 yılına. Henüz yayınlanmış bir Teks ürünü yok. Neyi yayınlayıp yayınlamayacağınızı bilmiyorum. Size akıl vermek "şöyle yapın,böyle yapın" demek haddim değil. Ne yayınlarsanız teşekkürlerimle alıp okurum. Ama şunu da bilin ki uzun aralıklar, suskunluklar, belirsizlikler kemikleşmiş Teks okurlarını kırıyor, soğutuyor. Kendimden örnek verirsem aylardır Teks konusunda bir şey yazmıyorum, yazmak da içimden gelmiyor. Sessiz sadasız köşeme çekildim...