ATEŞ BAŞI SOHBETLERİ / YENİ ZAGOR EN SEVDİĞİNİZ MACERALAR

Başlatan dzdzkd, 17 Şubat, 2019, 11:46:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dzdzkd

Lal kitabın yayınladığı Yeni Zagorun en son çıkan  202. sayısı ile ortalama 70 macera felan okumuş bulunmaktayız belki daha da fazla,bu maceralardan en çok beğendiklerinizi sorsam ne cevaplar verirdiniz? Hadi en çok beğendiğimiz maceraları sıralayalım  :) belki katılım çok olursa sıralama bile yapabiliriz.

Tuco Ramirez

Adalar Klanı 1-2 ve 3. sayılara denk gelen macerayı en başta aklıma gelen...

Nemo

Merhaba @dzdzkd,

Mesajinizla yillar oncesine, Girne'ye, gazete bayisinde Lal Zagor'un ilk sayisini gordugum ve mutlu oldugum o gune gittim :)

Adalar Klani ile baslayan maceralar, Kaptan Geceyarisi, Nat Murdo'nun donusu, Seytani Mortimer'in ilk kez karsimiza cikisi...Ardindan vampir Rakosi'nin donusu, Gokkusagi Koprusunde baba ogul karsilasmasi...Doc ile daglarda avcilari olduren esrarengiz katilin pesinde kosmacalar, intikam icin yeniden Zagor'un basina bela olan Mortimer ve sonrasinda hepimizin sanirim cok guzel bir macera oldugu konusunda hem fikir oldugu Kelso'ya tek kursun...

Ozgurlugune kavusmak icin kacan siyahi Toby'e yardim ve Kazmakurek Bill ile birlikte Jean lafitte'in hazinesini bulmak icin Afrika'ya ayak basis, eski dost Andrew Cain ile Atlantis sehrini arayis...Marie Laveau ile mucadele, sonrasinda Vera Cruz'da Gitar Jim ile karsilasma, Kandrax'in donusu ve Bat Batterton ile Cehennemin anahtarinin sirrini cozus...Sonrasinda Delawareler, Ramath ile birlikte Thuslara karsi mucadele, Profesor Howenstein'in yaratiklari, Mohawklar, Huronlar, katil bocekler, uzaydan gelen yaratik, Mortimer'in yeniden donusu, kacirilan cocuklar ve bunun icin suclanan masum Macar gocmenler, New Orleans'dan Darkwood'a donus yolunda Dexter Green ve yardimcisi Yambo ile birlikte Sumerlere karsi mucadele...
Darkwood'a gelen ingiliz bir lord, Gunes ulkesinden gelen samuray Takeda, Huronlar, Mohaveler, beynini kotuluk icin kullanan Colin Randall'in donusu, Kizilderili Entak, Siyah Tas'a sahip kotu buyucu Kara Ay, zalim Hawak ve rahip Stephan'in donusu... Ardindan vampir Ylenia'nin donusu, sarisin guzel Gambit, ormanda beliren esrarengiz yaratiklar, Kazmakurek Bill ve Cain'in donusleri, Kush buyuculeri...Zagor'a ihanet eden eski dostu Dexter Green'in pesinde Panama, Sili, Peru, Amazon ormanlari, Bahia, Mato Grosso, Patagonya maceralari ve Antartika..En sonunda da Darkwood'a, eve donus...

Ates basindaki sohbete hatirladigim maceralar ile katki yapmak istedim :) Mortimer, Zagor'un en sevdigim dusmanlarindan biri. Biraz Joker'e benzetiyorum onu. Rahip Stephan'in ilk macerasini ise kucukken okumustum ve cok etkilenmitim. O da sevdigim bas dusmanlar arasinda ama Kandrax kadar popular degil nedense. Dexter Green'in pesinde kostugu maceralar ise bence ayri guzeldir.
Özel Alfa Ajanı

BAHADIR

Alıntı yapılan: Nemo - 17 Şubat, 2019, 14:47:17
Merhaba @dzdzkd,

ve sonrasinda hepimizin sanirim cok guzel bir macera oldugu konusunda hem fikir oldugu Kelso'ya tek kursun...

Hemen ardından gelen... Ve şu sanırım piyasada yeni çıkan Klasik cilt içinde tekrar edilen Marcello'nun çizdiği 4 sayılık Meksika macerasını atladın...  ;)

Kelso'ya tek kurşun ve Meksika macerasını ben sanırım hep tek geçeceğim... buraya bir parantez açıyorum... Benim nezdimde Kelso macerası bu kadar uzun süreli yayın hayatında Zagor'un tek western macerası olma özelliğini de barındırır...

Ama tabi ki gerek Kuzey Batı Geçidi sagası, gerekse Afrika sagası birbirinden güzel maceralar içerir...

Nemo

AAA evet Kan Kardesler macerasi... Unutmusum, yaslanmisim..4 kollu kapimizda  ;) Adam Crane ve Teksas Rangerleri macerasi...
Özel Alfa Ajanı

s.b

Unutulmayanlardan Rokasi.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Tuco Ramirez

Kuzey Batı Geçidi ve Rakosi macerası yeni seriye ait değil. Yeni Seri sanırım orijinal 389. Sayı ile başlıyor.

aaciltan

Yeni seri içinde eski klasik maceraların tadını bulamamama rağmen; yine de sayı 113'de Esrarlı Vadi ile başlayan ve cilt 115 Ölü Orman ile biten üç sayılık macera favorim.
Sanırım iflah olmayan bir Ferri çizimi hayranı olduğumdan dolayı...

NIC

77-80 arasi Yilan Adasi macerasi da iyidir,tavsiye ederim

Tuco Ramirez

70'li sayıların başında almayı bıraktığım Zagor'a tekrar başlıycam bu gidişle  :)

hanac

En son okuduğum 198-200 arası macera da çok iyi idi.

Boselli yazmış, Della Monica çizmiş. Daha ne olsun  ;D

Yakında bu macerayı da ayrıntılı olarak tanıtacağım.