Wasteland - Çorak Topraklar / Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 08 Mart, 2010, 08:48:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

rumar80

Ülkemizde birçok yayın yarıda kaldığı için devamı olan bir seriye başlamak için insanlar kararsız kalıyorlar. Biraz lüks bir zevk haline gelen çizgi romana verelecek parada ince elemeye başlıyorlar. Bunlar olacak şeyler İlke. Sen bildiğin yoldan ayrılma. Okuyan da alan da çıkacaktır. Örneğin ben.

ilke

Rıza abi eyvallah, sonuna kadar haklısın.

HOZ'dan çıkan sayının devamı gelmedi. Sallantıda olduğu için kimse almamıştı zaten. İkisi birbirini tetiklediler ve neredeyse hiç satmadı.
Fakat Özer'le çıkarırken tam macera olsun diye 4 cilt birden bastık. Ana hikaye bitmese bile (amerikada da bitmedi zaten) bir hikaye örgüsü bitiyor. Ama bunu da "daha devamı gelir mi gelmez mi" tedirginliği yüzünden kimse almıyorsa ben gerçekten iyice korkmaya başlayacağım bu piyasadan.

hanac

İlke aslında büyük bir risk aldın.

Daha önce satmamış bir yayını yeniden bastınız.

Umarım bu sefer satışlar iyi gider, ben zaten HOZ dan çıkan ilk sayıyı da çok beğenmiştim.

pearl jam

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 13 Ekim, 2011, 16:41:12
Wasteland'i bugüne kadar almayaşımın tek nedeni en başından beri devamının gelemeyeceğini tahmin etmiş olmamdı. Ama şimdi 3 cilt bir arada basılırsa kesinlikle alırım, devamı gelmezse de sağlık olsun derim. Çünkü yayıncısının serinin devamı için elinden geleni yaptığını biliyor olucam.

Bu konudaki fikrimi daha önce belirtmiştim. Almak istediğim kitabı devamının gelip gelmeyeceğini düşünmeden satın alacağım öbür türlü zaten devam etmiyor. İlk basılan wasteland in devam etmeyeceği ben henüz alamadan belli olmuş gibiydi, o bir istisna  ;D

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 04 Kasım, 2012, 22:17:56
Sevgili Haysat ben tam olarak anlayamadım özer sahaf daha başlangıçta bu seriyi yarım bırakacağını mı söylüyor??? O zaman niye basıyor?? Böyle bir şey varsa kitabın satışını olumsuz yönde etkiler hem de fena halde..

Wasteland ile ilgili tepkim ise Yürüyen Ölüler gibi kesintisiz bir macerayla devam eden bir seri olduğumu zannetmemdendi. Yoksa kendi içinde tamamlanan bir maceraya sahipse hiç bir problem yok benim açımdan. Bu piyasada  böyle farklı çizgi romanların devam garantisini hiç bir yayıncıdan beklememek lazım zaten. Kendi adıma yanlış ve acele algılamamdan dolayı özür dilerim.

Not: Şu bone'u ne olursa olsun tamamlayın ama  ;D  ;D

alan ford

Alıntı yapılan: ilke - 06 Kasım, 2012, 22:56:29
abi gözünüzü seveyim bi alıp okuyun da ondan sora devamını tartışalım yahu :)

daha ortada fol yok yumurta yok, dergi amerikada düzensiz çıkıyor. adamların 3-4 senelik malzemesini bi kerede bastık, 500 sayfadan fazla. hele bi alın okuyun. ondan sora devamına bakarız. basılmicak diye bişi yok ki? satarsa elbette basarız :) ne zaman kar amacı güderek iş yaptım ki ben? zarar etmesin her şeyi basarım :)

Tamam alacağız kızmayın hemen. Ayın 15'ini ve HC baskıyı bekliyoruz. ;)

Bir de Pearl Jam'in notu çok çok çok önemli.  :D Bu sene Bone 4. sayı gelir mi  ???

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Bende sert kapakları bekliyorum.O yüzden daha almadım.Bu arada İlke sen neyi çıkardında almadık hııı ;)

darkwood

Ben hiç bir şeyi beklemiyorum İlke, siz yeterki böyle kaliteli ve düzenli yayınlar  çıkarın her yayınınızı çıkar çıkmaz 5'er 10'ar adet alıyorum.  :D
Darkwood Sakinleri..

yalcinerol345

Ben de HC ciltleri bekliyorum.Hoz'unkini de almıştım ama o zamanlar devamının gelmeyeceği forumda konuşuluyordu.Bunun da o zamanki satışları çok etkilediğini düşünüyorum.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: V - 05 Kasım, 2012, 09:01:56
Çizimleriyle bir fanzin gibi duruyordu.Haklısın.Öykü iyiydi yanlız.Daha iyiye gidiyorsa okunabilir bir seri...

Alıntı yapılan: kalidor - 05 Kasım, 2012, 08:37:50
Zaten çizimleri çok iyi olan bir çr değil. Daha da kötüye gittiyse artık düşünemiyorum :)

Çizimlerin kötü olduğuna katılmıyorum, daha öncede katılmamıştım, birkez daha katılmamış olayım ;D sonuna kadar katılmayacağım
Sonraki sayılarda çizgilerin daha kötüleştiği yazılınca araştırdım biraz ve bu görüşe de katılmadım. Aksine çizgiler daha iyi geldi baktıklarımda :) zevkler farklıdır tabi siz beğenmemiş olabilirsiniz. İnşallah satışları ile sizi yanıltır ve devam edersiniz seriye.

Aşağıdakiler 40. sayısından çizimler

[IMG]http://imageshack.us/a/img221/4185/wastelandzone002.jpg[/img]

[IMG]http://imageshack.us/a/img99/3356/wastelandzone004.jpg[/img]

darkwood

Gerçekten güzel çizimlermiş, Abbas'ın bu son paylaşımlarındaki örnekler bana Yürüyen Ölülerin çizim kalitesini anımsattı, bu seriye başlamak lazımki bu çizimlerin olduğu sayılarıda görebilelim.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Bu seride öyküye odaklandım, çizimler benim için ikinci planda... Çizimleri nasıl olursa olsun devamı gelsin...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

İlk cildi biraz önce bitirdim. Basım çok güzel. Çizimler fena değil. Öykü güzel. Kendini okutuyor. HOZ'da okuduğumda da beğenmiştim, ama çok ta mükemmel bulmamıştım. Ama gittikçe oturan karakterler ve öykü var karşımızda.
  Hard cover'ı beklemeye gerek yok. Bu basılı hali de çok güzel.
  Çizgili düşler ve İlke'nin emeklerine sağlık.

rumar80

İkinci cilde başladım.
   Sevgili İlke'ye bir sorum var:
   Kapak içinde 3. cilt 15-19 fasiküller yazılmış iken, 4. cilt 21-24 diyor.
   20 ne oldu?
   İlk ciltte de benzer birşey vardı galiba...
   Yine de Michael ve Abi'nin yolculuklarına devam.

rumar80

Bu soruyu sormamdaki amacım da eğer bir baskı hatası değilse bu fasiküllerin hikaye bütünlüğündeki yerleri hakkında bilgi almak içindir.
  Yoksa bence sorun yok.