Wasteland - Çorak Topraklar / Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 08 Mart, 2010, 08:48:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilke

Rıza abi,

baskı hatası yok. Atlanan fasikülleri adamlar 5. ciltte topladılar. Farklı çizerlerin çizdiği tek tek sayılar bunlar. Ana hikayedeki ufak detayları daha derinlemesine işliyorlar. Ama ana akışa çok büyük bir etkisi yok.

rumar80

Sevgili İlke,
  İlgin ve cevabın için teşekkürler.

8 Aralık'ta görüşürüz.  ;)

rumar80

2 cilt te tamamlandı. Güzel ve adım adım ilerleyen bir öykü. İşin içinde genetik değişimlerde olacak gibi.

Artık orjinal ciltlere yönelmek gerekecek herhalde...
  Yine de azimle bu seriyi yayınlayan İlke ve İlker'e teşekkürler.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Kasım, 2012, 15:39:51
  İlk cildi biraz önce bitirdim. Basım çok güzel. Çizimler fena değil. Öykü güzel. Kendini okutuyor. HOZ'da okuduğumda da beğenmiştim, ama çok ta mükemmel bulmamıştım. Ama gittikçe oturan karakterler ve öykü var karşımızda.
  Hard cover'ı beklemeye gerek yok. Bu basılı hali de çok güzel.
  Çizgili düşler ve İlke'nin emeklerine sağlık.

Aynen Umar abiye katılıyorum ikinci cildi dün akşam bitirdim.Birinci cildin ilk sayısını tek başına okusaydım büyük ihtimal bu seriye devam etmezdim.Ama karakterler ve olaylar birinci cildin ikinci sayısı ile yerli yerine oturmaya başlıyor ve akıcı çevirisi ki İlke çevirmiş çok güzel, güzel bir hikayeye benziyor.Aynen bu versiyonunun kapağıda çok güzel
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Hikaye kurgusu çok çok iyi. Yazar; karakterleri, farklı ırkların kültürlerini, davranış biçimlerini karanlık bir gelecek üstüne nerdeyse gerçekçi bir kurguyla oturtmuş. Çizimler bana göre tam da bu senaryo ile bütünlük sağlayacak tarzda. Farklı bir stilde hikayeye bu denli odaklanılamayacağını farkediyorsunuz.

Toplu ciltler halinde yayınlanması ise çok yerinde olmuş. Kurgulanan dünya hakkında en azından bir fikir oluşturabiliyoruz, tek sayı ile anlaşılması zor gerçekten. Önsözde yazılana göre 60 sayı olarak planlanan bu kurgu, birbiri ile bağlantılı uzun bir yol hikayesi. Umarım okuyucu gerekli ilgiyi göstererek sonuna kadar yayınlanmasını sağlar. Son sayıya kadar yayınlanmadığı sürece macera tamamen bitmiş olmayacak çünkü.

BAHADIR

Ben de ilk cildin ilk 100 sayfa kadarını okudum...Daha önce ki baskıda da okumayı denemiştim...O zaman da başarılı olamamıştım... :)

Westland bana pek tad vermedi...Ne hikaye kurgusu ne da çizim olarak...

Ama keyif alarak okuyanlara diyecek bir şeyim yok tabi...

Keyifli okumalar...

tommikser

Ben inatla tek cilt özel sert kapağını bekliyorum.İlker neredesin duyuyor musun beni?

V

İlk iki ciltle ilgili olarak arkadaşların görüşlerine katılıyorum.Öykü ve karakterler oturmaya başlıyor.Hatta Hoz'un tek sayılığında beğenmediğim çizgiler bile oturmaya başlamış.Yalnız bu haliyle sonlanan bir öykü yok.Devamını getirmezlerse ayıp etmiş olurlar.. ::)
"İstemem,eksik olsun.."

pearl jam

Hikayeyi ve bu yeni dünyayı çok sevdim. Yürüyen ölüler gibi kendini merakla okutan bir çizgi roman, okumaya başladıktan sonra kolay kolay bırakamıyorsunuz. Çizimlerini de genel görüşün aksine gayet beğendim. Henüz ikinci cildin ortasındayım o yüzden sonlanan bir şey var mı yok mu bilmiyorum ama ana hikayenin devam ettiğini biliyoruz. Umarım devamı da basılır.

pearl jam

2. kitabı da bitirdim özellikle köpek kabilesinin olduğu bölümü çok beğendim ve yine tekrarlamak gerekirse çizimler de bence gayet güzel.  Yukarıda yayınlanan yeni sayılardaki çizimler de fena değilmiş ama şahsen ben ilk iki kitaptaki çizimlerin hem daha iyi hem de hikayenin ruhuna daha uygun olduğunu düşünüyorum. Wasteland benim için bu senenin en iyi çizgi romanlarından biri kesinlikle.

hennessy

V

"İstemem,eksik olsun.."

yalcinerol345

hennessy

Alıntı yapılan: V - 18 Şubat, 2013, 22:56:00
Fiyatını yazabilir misin Murat?

Almadım ama arkasındaki etiket 70 TL idi.

pizagor

Alıntı yapılan: hennessy - 18 Şubat, 2013, 23:01:35
Almadım ama arkasındaki etiket 70 TL idi.

İyiymiş!!! olmuşum ben, yavaş yavaş ısıtılan su artık kaynamış, pişmek üzereyim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...