Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti - YKY

Başlatan memospinoz, 29 Mart, 2019, 19:08:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Agamotto

Mrtekin

Boyutla ilgili; bendeki Hc ile karşılaştırma yaptım. Hasan Abi'ye resimleri gönderdim. Birazdan yükler, oradan bakabilirsiniz.

Biraz orijinal kapağın güzelliği gitmiş gibi görünüyor ama eksiksiz basım olduğu gerçekten doğru, çünkü karşılaştırma yaptım.

Aldığınızda göreceksiniz, tıpkı Watchmen gibi metinleri ile birlikte inanılmaz detaylı bir kitap. Kapsamlı bir şekilde incelemedim ama YKY tercümesi de fena değil gibi görünüyor. Umarım diğer ciltler de peşisıra çıkar.

Bu arada ben filmini de çok beğenmiştim ama maalesef tutmadı. Sean Connery abimizin son filmiydi. Buradan ona da bu vesile ile sevgi ve saygılarımızı gönderelim, ellerinden öpelim:-)
They drew first blood...

hanac

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Nisan, 2019, 22:18:42
Boyutla ilgili; bendeki Hc ile karşılaştırma yaptım. Hasan Abi'ye resimleri gönderdim. Birazdan yükler, oradan bakabilirsiniz.

Yükledim bile  ;D

Nightrain

Artık orijinal boy comics basan yayınevlerinden sadece İthaki kaldı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Agamotto

Kapakta direkt olarak üst kısım kesilmiş. Açıkçası YKY'nin de orijinal boy basmayı bırakması üzücü oldu. Boyutu böyle küçültmek maliyeti ne kadar etkiliyor acaba  ???

seastar1000

Kendi logolarını koymak için orjınal kapağın üstünü traşlamışlar
Bence çok büyük ayıp yakışmamış YKY na

aitor03

İlginçmiş bu Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti'nin "Eksiksiz Baskı" adlı hikayesi, hiç duymamıştım :D

Ne yapıyorsunuz YKY Bey?

Nemo

Emekli olunca ki hedefim, YKY cizgiroman ekibinin basina gecmek :) Bu albumu cok merak ediyordum. Kendi dilimde okuyacagim icin ayri mutlu oldum :)
Özel Alfa Ajanı

ferzan

Alıntı yapılan: aitor03 - 08 Nisan, 2019, 12:30:39
İlginçmiş bu Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti'nin "Eksiksiz Baskı" adlı hikayesi, hiç duymamıştım :D

Ne yapıyorsunuz YKY Bey?

Kesinlikle ben de merak içerisindeyim bu ''Eksiksiz Baskı'' adlı ilk hikaye için... :)

Şaka bir yana, grafikerlik nedir, nasıl icra edilir, türe ve yerleşik algıya ne denli yabancılaşılabilir, ders niteliğinde bir ekleme olmuş...''Eksiksiz Baskı'' baskı ibaresini sanki albümün alt başlığıymış gibi eşşek puntosuyla yerleştirmek yerine daha ufak ve nispeten daha münasip bir köşeye/kenara dengeli bir şekilde yerleştirilebilirdi veya aynı yerde kalırdı ama daha küçük puntolarla belirtilebilirdi...Kapağı kırpma konusunda ise yorum yapmıyorum, canımı üzüp tansiyonlarımı düşürmeye niyetim yok...Nicedir derinlere gizlediğim acımasız ve gömücü tarafım, uykusunda şöyle bir homurdanıp öbür yana döndü, neyse ki fosur fosur uyumaya devam ediyor... 8)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Resmin yukarısındaki güzelim tablolar kesilmiş.

ZGeralt

Hepinizin haklı sitemlerine katılmakla beraber; düzgün bir çeviri ve sağlam (bir zamanlar basılanlar gibi iki günde dağılmayacak) baskı ile geldikten sonra ben bu gibi detaylara çok fazla takılmıyorum. Özellikle de genç nesillere fazla hitap etmeyen, hatta meraklısı dışında kimsenin haberi dahi olmayan bunun gibi serilerde. 

Orijinal boyut basım ile bizdeki format arasında ne kadar bir maliyet farkı oluşuyor bilmiyorum, buraya bir çok yayıncı uğruyor belki bizi aydınlatabilirler bu konuda ?

Son olarak  "Eksiksiz Baskı"'yı oraya , o boyutta koymaları YKY gibi bir yayıncıya yakışmamış, bunun boyutla, masrafla falan alakası da yok. Hiç olmamış.

cemilngn

Eksiksiz baskı derken "Complete Edition" mı kastetmişler :o Kapak sayfasının köşesine de yazabilirlerdi. Sanki ilk cildin adıymış gibi olmuş böyle.

tenten

Çizgi roman okuru olmayan bir arkadaşım bugün cildi görmüş ve saman kâğıda basmışlar, dedi. Bana tuhaf geldi, acaba doğru mu bu bilgi, kitabı gören bir arkadaş yanıtlarsa sevinirim.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: tenten - 10 Nisan, 2019, 20:01:00
Çizgi roman okuru olmayan bir arkadaşım bugün cildi görmüş ve saman kâğıda basmışlar, dedi. Bana tuhaf geldi, acaba doğru mu bu bilgi, kitabı gören bir arkadaş yanıtlarsa sevinirim.

Kuşe kağıda basılmamış ama saman kağıt da değil.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ferzan

Dün alıp inceledim ben de...Kesinlikle saman kağıt değil...Parlak kuşeye de basmamışlar ama renkleri gayet güzel gösteren, kitaba da yakışan çok hoş bir kağıt diyebilirim...Benzer kağıtları başka yayıncılarımızın bazı serilerinde de görmüşüzdür...Kağıttan yana korkunuz olmasın...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com