Shazam!: Kötü Canavar Topluluğu - Çizgi Düşler

Başlatan Nightrain, 03 Nisan, 2019, 10:32:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

ferzan

Jeff Smith varsa işin içinde, kayıtsız şartsız alırım...Film arifesi bir sayı çıkıp da sonrasında devamı gelmeyen serileri genelde almam ya da aldıysam da devamı gelmediğinden bir şekilde unuturum, bazen de elden çıkarırım...Buna ayrıcalık tanırım ama...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Bu albüm benim de radarımda. Jeff Smith'in bu karakterle neler yaptığını merak ediyorum. Çıkış tarihiyle ilgili bir bilgi alabilirsek harika olacak...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yalcinerol345

Bu kahraman hakkında hiç bilgim yok. Bilgisi olan?

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 04 Nisan, 2019, 18:39:56
Bu kahraman hakkında hiç bilgim yok. Bilgisi olan?

Shazam, Dc' nin neredeyse Superman kadar eski olan karakterlerinden biridir. Yanlış bilmiyorsam neredeyse Superman kadar da güçlüdür.

Karakterin adı Billy Batson' dur. Büyülü Shazam kelimesini söylediğinde küçük bir çocuk olan kahramanımız yetişkin bir adama dönüşüverir.

Güçleri altı mitolojik kahramandan gelir. Akrostiş olarak düşünürseniz ismindeki her harf farklı bir kişiyi simgeler.
Solomon
Herkül
Atlas
Zeus
Aşil
Mercury
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

gamlıbaykuş

Çizgi Düşler' in yayınladığı İnjustice serisinde Shazam karakterine epey yer veriliyor. Ben de oradan tanımış oldum.

Yayınevi karakter ve bu yayın ile ilgili daha fazla bilgi verirse çok makbule geçer.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Bu cilt Nisan-Temmuz 2007 arasında yayınlanan 4 fasikülü içermektedir.

YERDENİZ

Kapaklardaki SHAZAM mesela 4'üncü kapakta olgun bir çizim havası veriyor ama 2'inci kapak sanki bir anime-manga tarzı çizimi gibi..

hanac

Cilt olarak değil fasikül olarak çıkacakmış hatta 1. fasikül sessiz sedasız çıkmış.

hanac

Bilmeyenler için not düşelim.

Jeff Smith'i Marmara Çizgi'nin tamamladığı Bone serisinden tanıyoruz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2340.0.html

Nightrain

pizagor

Alacağım. Ki devamını hızlıca getirip getirmeme konusunda yayıncı tarafında olumlu bir girdi yaratayım. Çünkü bir sürü kişi de tamamlanmasını bekleyecek. Maalesef bir süredir, hep birlikte girmiş bulunuyoruz o fasit daireye, çıkamıyoruz...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

They drew first blood...

Nightrain

Fasiküllerin sayfa sayısı fazla anladığım kadarıyla.