Shazam!: Kötü Canavar Topluluğu - Çizgi Düşler

Başlatan Nightrain, 03 Nisan, 2019, 10:32:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tenten

Çizgi Düşler'in Shazam basacak olmasına çok sevindim. Filmi de bizde 5 Nisan'da gösterime giriyor. Filme dair yorumlar da genellikle olumlu. Bu açıdan da isabetli bir seçim olmuş. Yalnız neden Jeff Smith'in kitabıyla başladıklarını anlayamadım. Jeff Smith iyi bir yazar ve muhtemelen iyi bir iş ortaya koymuştur ama son yıllardaki en iyi Shazam cildi olarak Geoff Johns'un yazdığı Shazam kabul ediliyor. Kimsenin beklemediği bir satış yapmıştı ve birçok serisi az çok hayal kırıklığı yaratan New 52 evreninin en iyi serilerinden biri olarak kabul edilmişti. G. Johns'un yazdığı Shazam'ı birkaç ay önce okudum, gerçekten de çok iyi bir işti. Umarım onu da basarlar.

hennessy

Hiç okumadım iyi ise tavsiye üzerine bir alıp okumak isterim...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

darkwood

Fasiküller bitince cilt olarak ta yayınlarsa güzel olur.
Darkwood Sakinleri..

Animvader

Alıntı yapılan: tenten - 05 Nisan, 2019, 16:48:24
Çizgi Düşler'in Shazam basacak olmasına çok sevindim. Filmi de bizde 5 Nisan'da gösterime giriyor. Filme dair yorumlar da genellikle olumlu. Bu açıdan da isabetli bir seçim olmuş. Yalnız neden Jeff Smith'in kitabıyla başladıklarını anlayamadım. Jeff Smith iyi bir yazar ve muhtemelen iyi bir iş ortaya koymuştur ama son yıllardaki en iyi Shazam cildi olarak Geoff Johns'un yazdığı Shazam kabul ediliyor. Kimsenin beklemediği bir satış yapmıştı ve birçok serisi az çok hayal kırıklığı yaratan New 52 evreninin en iyi serilerinden biri olarak kabul edilmişti. G. Johns'un yazdığı Shazam'ı birkaç ay önce okudum, gerçekten de çok iyi bir işti. Umarım onu da basarlar.

New 52 Shazam cildi olarak basılan, hatta geçen ay film kapağıyla Shazam!:Origins olarak basılan ciltler aslında bizde YKY'dan çıkan New 52 Justice League serisindeki Shazam olan kısımların toplaması. Aynı hikayeleri tekrar basmanın gereği yok bence.

Geoff Johns'un yeni yazmaya başladığı Shazam serisinden ise daha 4 fasikül çıktı, Rebirth sonrası DC Universe etiketi altında çıkan serilerden olduğu için çıkmasını daha bekleyebiliriz gibi.

Nightrain

Alıntı yapılan: Animvader - 06 Nisan, 2019, 11:39:38
New 52 Shazam cildi olarak basılan, hatta geçen ay film kapağıyla Shazam!:Origins olarak basılan ciltler aslında bizde YKY'dan çıkan New 52 Justice League serisindeki Shazam olan kısımların toplaması. Aynı hikayeleri tekrar basmanın gereği yok bence.

Geoff Johns'un yeni yazmaya başladığı Shazam serisinden ise daha 4 fasikül çıktı, Rebirth sonrası DC Universe etiketi altında çıkan serilerden olduğu için çıkmasını daha bekleyebiliriz gibi.

Shazam'ın hikayesi ciltlere dahil değil diye biliyorum?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tenten

Ben de öyle biliyordum, dahilse bile eğer farklı ciltlere yayıldıysa okur için takibi zor.

memospinoz

New 52 Shazam, Justice League #0, 21 sayıları ve Justice League #7-11, 14-16, 18-20'den hikayeleri içermektedir.

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 06 Nisan, 2019, 17:59:52
New 52 Shazam, Justice League #0, 21 sayıları ve Justice League #7-11, 14-16, 18-20'den hikayeleri içermektedir.

Evet. JL citlerinde bu sayılar vardı ama Shazam'ın hikayelerini ciltlere koymamışlar. Sadece bizde değil, Amerika'da da öyle. Shazam'ın hikayeleri sadece fasiküllerde mevcut. Onun için, Çizgi Düşler umarım Shazam! N52 cildini basmayı ihmal etmez.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

memospinoz

Sihirli Sözcüğü Söyle!

BONE serisinin ödüllü yaratıcısı Jeff Smith, yaşlı bir sihirbaz tarafından tanrıların büyülü güçleri bahşedildikten sonra, sihirli sözcük "Shazam!" der demez Dünya'nın En Güçlü Ölümlüsü'ne dönüştüğünü gören genç yetim Billy Batson'un hikâyesini anlatıyor. Bir yandan çılgın bilim adamı Dr. Sivana ve onun Canavarlar Topluluğu'nun dünyayı ele geçirmesini engellemek, bir yandan da uzaylı yaratıkların işgalini durdurmak için savaşması gereken Billy Batson'un dört fasiküllük heyecan verici öyküsü burada başlıyor!

Sayfa Sayısı: 48
Etiket Fiyatı: 14 TL

noir

Bilal ceylan

Okudum ama pek hoşuma gitmedi catvoman daha güzel

hennessy

Çerezlik bir hikaye. Çocuğun masumiyeti iyi yansıtılmış. Ama eh işte okunacak bişi yok ise araya katılır.
4 sayı imiş sanırım alır olkurum.

Mrtekin

Ben ilk fasikülü başarılı buldum. Umarım kalan fasiküller de tez elden yayınlanıp bitirilir.
They drew first blood...