Shazam!: Kötü Canavar Topluluğu - Çizgi Düşler

Başlatan Nightrain, 03 Nisan, 2019, 10:32:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Agamotto

Cilt olarak çıkmayacakmış sadece fasikül olarak basılacakmış.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

afu

hanac

dean

"Küçük Sırrını Biliyoruz, Değil mi?"

Jeff Smith'in olağanüstü Shazam serisi devam ediyor!

Billy ve Mary'nin işi gittikçe zorlaşıyor, belki güçleri Bay Mind ile Kötü Canavarlar Topluluğu'nun dünyayı ele geçirmesini engellemeye yetmeyebilir. Çünkü onların "küçük sırları" hiç öğrenmemesi gereken biri tarafından keşfediliyor... Dr. Sivana'nın ta kendisi!

Billy ve Mary, bu kez hazırlıklı görünen Dr. Sivana'nın elinden kaçmayı başarabilecekler mi?

Sayfa Sayısı: 48
Etiket Fiyatı: 14 TL

dean

"Korkma..."

Jeff Smith'in olağanüstü Shazam serisi burada sonlanıyor!

Jeff Smith'in yarattığı ünlü mini-serinin bu son bölümünde Billy ve Mary, Canavarlar Topluluğu'nun ta kendisiyle karşı karşıya! Tabii ki Çalçene Tawny'nin ve beklenmedik yeni dostlarının da yardımıyla. Onların hayatta kalmak ve dünyayı kurtarmak için tek umudu--ee, bir saniye... "Mary! İnsanlığın yedi ölümcül can düşmanına tırmanmayı bırak lütfen!"

Sayfa Sayısı: 48
  Etiket Fiyatı: 14 TL

ferzan

Shazam 'a en ufak bir ilgim olmadı, daha evvel Injustice ciltleri içerisinde okuyup tanımıştım ama DC 'nin bu köklü karakteri bende herhangi bir takipte kalma isteği uyandırmadı. Çoklu karakter anlatılarında hoş bir alternatif olarak gördüm, tanımış oldum. Dolayısıyla bizde çıkacak herhangi bir serisi de ilgimi çekmeyeceği gibi normalden daha yumuşatılmış ve adeta çocuk çizgi romanı kıvamında yazılıp çizilmiş bu 4 sayılık mini seriyi de radarıma almamın tek sebebi Jeff Smith 'in yazıp çizmesinden ötürüydü. Bone 'dan tanıdığım ve başka eserlerini de incelemekten keyif aldığım bu adam Micky Mouse yazıp çizse merak edip alırım herhalde (Micky Mouse 'u çocukluğumdan beri hiç sevmem bu arada). O yüzden bu 4 sayılık mini serinin ilk 2 fasikülünü çıktıkları sıralar aldım, okumadan evvel tamamlanmasını bekledim ama kaçınılmaz olarak zaman içerisinde ilgimi kaybedip kalan sayılarını almaktan vazgeçtim. Jeff Smith faktörü de yetmedi açıkçası.

Geçenlerde son iki sayıyı bir gazla alayım dedim hazır yarı fiyatına bulmuşken. Zaten fasikül, atla deve değil ama gram isteğim yok okumak için, en ufak bir ilgim de yok. Gene Jeff Smith hatırına tamamladım ve arada çerez olsun dedim. Birkaç geceye yayıp 48 'er sayfalık 4 fasikülü de bitirdim. Hikayeye dair öyle aman aman bir yorum yapma gereği görmüyorum, tatlı detaylarla bezeli naif bir çocuk çizgi romanı kıvamında diyebilirim sadece. Jeff Smith göze de, gönüle de hitap ediyor ama bu hikayeyi okumasam da bir şey kaybetmezmişim. Vakit geçirtti ve uyku öncesine meze oldu, o kadar. Çizgi Düşler bu mini seriyi basmaya karar verdiğinde motivasyonu ne oldu bilmiyorum ama cesaretlerinden ötürü tebrik ediyorum, kendi adıma tek olumlu nokta renkli bir Jeff Smith eseri okumam oldu.

Bunun haricinde edisyon kalitesi olarak ele alırsak çıta asla düşürülmemiş, hatta Çizgi Düşler fasikülleri arasında hatırladığım kadarıyla en iyisi bile olmuş diyebilirim. Karton cilt kapaklı, 48 sayfa kuşe kağıda basılı sapasağlam ve albenili pırıl pırıl fasiküller. Hani, salt bunun için bile alınabilirmiş. Diğer yandan, yetişkin çizgi roman okurlarına hitap etmeme ihtimali olduğundan, bence 6-16 yaş arasındaki taze çizgi roman okuru genç dostlarımız için alınıp hediye edilebilir. Aileden olsun, akrabalardan olsun, arkadaş çevresinin çocuklarından olsun, ilgili yaş grubundaki nice okura tatlı görselleri ve naif hikayesi sebebiyle düşünmeden önerilebilir. Çünkü kötü bir hikayesi yok, berbat çizimlere sahip değil, gayet çekici ve sıcak bir eser ama bu hisleri aynı sıcaklıkta yaşayabilmek için yaşın biraz daha genç olması gerekiyor diye düşünüyorum. Ruhundaki çocuksu naifliği kaybetmemiş yetişkinler içinse aynı güzellikleri hissettireceğine eminim. Benim yıllar içerisinde kirlenmiş ve kararmış sözde yetişkin ruhum için fazla hafif bir okuma oldu.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

gamlıbaykuş

Ayrıca arka kapakları birleştirdiğinizde bir poster ortaya çıkıyor.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ferzan

Vay be, haberim olmadığı gibi ilk birleştirmemde de yanlış birleştirmişim dördünü yan yana koyup. Bu fotodaki haline getirmem bile yardım alarak oldu, o derece gitmiş kafa. Gözlerimde zeka pırıltısından eser kalmamış. Mal olmuşum, mal müdürü olmuşum haberim yok. Bir de forumda şu şöyle bu böyle diye atıp tutuyorum. "Sen git de önce dört parçalık yapbozu birleştir." demezler mi adama? ::)

İbret-i alem için ilk birleştirdiğimdeki fotoyu da aşağıda paylaşıyorum ki Allah kimseye benimki gibi bir kafa yapısı vermesin. Bir de kendimce eleştirdiydim, "Keşke dört tanesi bir araya gelince tek resim oluştursaydı, böyle ayrı ayrı iki resim olmasaydı." diye. Eee, beyin bedava tabi. Küçükken de o kadar yapboz, lego falan birleştirmişliğim var ama işte tekrar etmeyince unutuluyor. :P

Yanlış birleştirme;

Hemen birkaç yapboz setiyle türlü türlü zeka oyunlarının siparişini veriyorum, azıcık kafam açılsın. Başlangıç olarak 3 yaş üzeri iyidir, yavaş yavaş tekrar ede ede artırırım yaş aralığını da.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

nocardia

4 fasikülü yeni okudum ve bitirdim.

Ödüllü Bone serisinin yaratıcı Jeff Smith'in yazıp çizdiği Shazam! Kötü Canavarlar Topluluğu 48 sayfalık 4 fasikülden oluşmakta. Hikayede Billy Batson'un Captain Marvel karakterini kazanması çok masum bir şekilde anlatılmış. Captain Marvel'ı kazanması yazdım çünkü Billy Batson meşhur büyülü sözleri (SHAZAM) söylediğinde kendisinin daha güçlü bir hali olan Captatain Marvel'a dönüşmüyor, sözleri söylediğinde Billy Batson yerine Captain Marvel olarak apayrı bir kişi geliyor. Hikayede iki karakter iç içe birbirini bütünlüyor olarak anlatılmış.

Hikayeyi çok değişik bulmadığımı belirtirken bir iki noktası oldukça dikkat çekiciydi (Kendinden daha güçlü kişiler önünde eğilmemen gerektiği ve basın özgürlüğüne değinildiği kısımlar). Sayın ferzanın da daha önceki yazısında belirttiği gibi genç çizgi roman okurlarına daha fazla hitap edeceğini düşünüyorum.

Son olarak Çizgi Düşler Yayınevine bütün fasikülleri tamamladığı için teşekkür ederim.