The Punisher (2011) (9.seri)

Başlatan Mrtekin, 16 Mayıs, 2019, 23:06:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

The Punisher (2011) (9.seri)

Yazar Greg Rucka ile çizer Marco Checchetto işbirliğinde 16 sayı süren, işbu Punisher dizisini de günün sonunda beğendim diyebilirim.

Greg Rucka, diziyi Jason Aaron'dan sonra almış. Jason Aaron, Garth Ennis akabinde, Punisher özelinde destan yazdığı (bknz. Homeless) için, biraz zor bir işe de talip olmuş. Kanımca iyi bir iş başarmış, hatta diğerlerine göre MCU standartlarına çok daha yakın bir Punisher profili (ki oldukça genç resmedilmiş) yakalamış gibi görünüyor.

Spoiler içerir;

Seri, Punisher'ı biraz NYPD dedektifleri (ki Seven filminde Morgan Freeman ve Brad Pitt tarafından canlandırılan karakterlerden esinlenilmiş gibi) ve Daily Bugle muhabirleri gözünden de anlatmış. Bu sefer, nikah gününde, bir çete baskınına uğrayarak eşini ve tüm yakınlarını kaybeden bir bayan "Marine'in" ("Cole Alves") Punisher ile takım olarak, intikamını alma öyküsüne (ya da Lady Punisher olma durumuna) tanıklık ediyoruz.

Seride, "son" biraz aceleye getirilse de, özellikle Punisher'ın, kendisini öldürmesi için tutulan Vulture'u öldürmesi, bu mücadelede sol gözünü kaybetme durumuna gelmesi, "The Exchange" adlı kriminal örgüte yapılan nihai baskın ve nikah baskının müsebbipleri ile son hesaplaşma gerçekten güzel kurgulanmıştı, keyif verdi.

Çizer Marco Checchetto'nun çizimlerine ise gerçekten bittim, çok artistik ve sinema kurgusuna yakın çizimler çıkarmış. Aksiyon sahnelerinde de umduğu buldum.

Kanımca güzel bir seri olduğunu (Black Talon hikayesi haricinde), ve ortalamanın üstü olarak gözümde konumlandığını ifade etmem mümkün.

Ülkemizde, bu serinin 10. sayısının, Marmara Çizgi'den "Omega Efekti" adı altında fasikül olarak yayınlandığını da not olarak düşeyim.

Kapaklar için buyrun;

https://www.mycomicshop.com/search?TID=22277895

They drew first blood...