Yapayalnız - İletişim Yayınları (Chabouté)

Başlatan memospinoz, 12 Eylül, 2019, 19:22:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 14 Eylül, 2019, 19:37:01
Karamba karambita! Çok sevindim.

Hem Chabouté'nin bir kitabının daha memleketimde yayımlanmasına çok sevindim. Hem de sizler kadar bilgili olmadığıma çok sevindim:)

Kitabın orijinal kapaklısı var da bende...  Sanırım o nedenle farklı kapaklı olması hoşuma gitti. 
Font mont falan hiiç çakmadığım  mevzular olduğundan ben Yapayalnız'ı hemen alırım.   ::)
Ayıla bayıla çizgilerinin menzilinde dolanırım. 8) :D

Ingh!... Hafif oldu... ;)

darkwood

Yapayalnız kapak hariç ilk izlenimler fena değil gibi.
Baskıyı da bir görelim, arşive eklemeye o zaman karar vereceğim.
Darkwood Sakinleri..

gizmoo

hanac

Alıntı yapılan: gizmoo - 18 Eylül, 2019, 00:38:42
İncelemeniz için birkaç resim paylaşıyorum. Kitabın kapağını bende beğenmedim :(

Teşekkürler dostum.

Resimleri alıp Flickr taşımak istedim.

Ama EKSİUP müsaade etmedi  :)

gizmoo

Alıntı yapılan: hanac - 18 Eylül, 2019, 08:36:53
Teşekkürler dostum.

Resimleri alıp Flickr taşımak istedim.

Ama EKSİUP müsaade etmedi  :)

Günaydın, Upload edebileceğim baska bir site var mı? Flickr bildiğim kadarı ile ücretli hizmet veriyor.

hanac

Alıntı yapılan: gizmoo - 18 Eylül, 2019, 09:13:37
Günaydın, Upload edebileceğim baska bir site var mı? Flickr bildiğim kadarı ile ücretli hizmet veriyor.

https://hizliresim.com/

Zahmet olmazsa buradan yüklersen sevinirim, Flickr'a taşıma işi bende  :)

ferzan

Yazık ki ne yazık...Chaboute 'nun güzelim çizgilerini şu acemi fontlu kapakla arşivleyeceğiz...Az buçuk tasarımdan anlayan, gözü olan bir okur bile kendi imkanlarıyla ozalitçiden bu sayfaların çıkışını alsa, eminim yaptıracağı kapakta bu fontu tercih etmezdi...Lise dönem ödevi kapağı misali başlık fontuna talim ettirdiler bizi, ne diyeyim...Kapak görseliyle sorunum yok, hangi parlak vizyonun seçimi ise üzerinde durmuyorum...Sonuçta alternatif kapaklardan biri ama o başlık fontu eseri bitirmiş...İç sayfa balonlarındaki font seçimi de Kara Karga 'nın her kitaba yapıştırdığı aynı fontu mumla aratmış adeta...Beterin beteri varmış da haberimiz yokmuş...

Bravo İletişim, böyle devam edin...Ne de olsa 1996 yılındayız ve tek çizgi roman yayın mecrası Milliyet ya da Doğan Egmont Yayıncılık...Gerçi o dönem bile en azından başlık yazı karakterlerinde böyle bir şey olmamıştı...

Not: "Tek derdiniz font olsun, amma mesele yapıyorsunuz, çıkan her çizgi roman kurtarılmış bir çizgi romandır." diye düşünen dostlara durumu hiç de büyütmediğimizi, az bile söylediğimizi hatırlatmak isterim...Bu adamlar bu yaklaşıma ve özensizliğe yayıncılık diyorsa, sayacağım en az bir düzine örnekteki güzelim uyarlama işçilik ve vizyon sahibi yayıncılarımıza küfür ediyorlar demektir...2019 itibariyle artık çizgi roman yayıncılığı lütuf değildir, "Meydan Gazetesi 'nin okurlarına ücretsiz armağanı" hiç değildir ve istenildiği takdirde orijinaline rahatlıkla ulaşılır...Yayıncılığın salt iyi çeviri ve kaliteli baskıdan ibaret olmadığını bu sözde yayıncı ve editörlerin bilmesi gerekir ama nerede...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

BAHADIR

Alıntı yapılan: ferzan - 18 Eylül, 2019, 10:57:36
    Not:Yayıncılığın salt iyi çeviri ve kaliteli baskıdan ibaret olmadığını bu sözde yayıncı ve editörlerin bilmesi gerekir ama nerede...

İyi çeviri ve kaliteli baskıyı da tırnak içine almak lazım... Özellikle iyi çeviri kısmını... Açıkçası onu da mumla arar oldum...
Özellikle belli başlı yayınevlerinin eserlerinde...

gizmoo

Alıntı yapılan: hanac - 18 Eylül, 2019, 09:21:59
https://hizliresim.com/

Zahmet olmazsa buradan yüklersen sevinirim, Flickr'a taşıma işi bende  :)

Hizliresim EKSİUP ile birleşiyormuş. Bende başka yere upload ettim. Mesajı düzenledim.

hanac

hanac

Alıntı yapılan: gizmoo - 18 Eylül, 2019, 19:50:11
Hizliresim EKSİUP ile birleşiyormuş. Bende başka yere upload ettim. Mesajı düzenledim.

Dostum teşekkürler, zahmet oldu. Ama ilk 2 resim silinmiş bile.   :(

Forumumuzun bir Flickr hesabı var (paralı  :) ) resimleri oraya yüklüyorum.

Çünkü zamanla bu resimler bu tip sitelerden siliniyor ama flickr da olanlar kalıyor.

Not: İlk 2 resmi tekrar yüklersen sevinirim   ;D

Sanırım çok kısa sürede silinecek şekilde ayarlamışsın.

gizmoo

Alıntı yapılan: hanac - 18 Eylül, 2019, 21:54:47
Dostum teşekkürler, zahmet oldu. Ama ilk 2 resim silinmiş bile.   :(

Forumumuzun bir Flickr hesabı var (paralı  :) ) resimleri oraya yüklüyorum.

Çünkü zamanla bu resimler bu tip sitelerden siliniyor ama flickr da olanlar kalıyor.

Not: İlk 2 resmi tekrar yüklersen sevinirim   ;D

Sanırım çok kısa sürede silinecek şekilde ayarlamışsın.

İlk 2 resmin linkleri aşağıda. İşlemi acele ile yaptığımdan böyle bir alanın olduğunu farketmemişim.

https://resimag.com/p1/8b5b7e8d0ef.jpeg
https://resimag.com/p1/b00edef1105.jpeg

hanac

Nightrain

Alıntı yapılan: ferzan - 18 Eylül, 2019, 10:57:36
    Yazık ki ne yazık...Chaboute 'nun güzelim çizgilerini şu acemi fontlu kapakla arşivleyeceğiz...Az buçuk tasarımdan anlayan, gözü olan bir okur bile kendi imkanlarıyla ozalitçiden bu sayfaların çıkışını alsa, eminim yaptıracağı kapakta bu fontu tercih etmezdi...Lise dönem ödevi kapağı misali başlık fontuna talim ettirdiler bizi, ne diyeyim...Kapak görseliyle sorunum yok, hangi parlak vizyonun seçimi ise üzerinde durmuyorum...Sonuçta alternatif kapaklardan biri ama o başlık fontu eseri bitirmiş...İç sayfa balonlarındaki font seçimi de Kara Karga 'nın her kitaba yapıştırdığı aynı fontu mumla aratmış adeta...Beterin beteri varmış da haberimiz yokmuş...

Bravo İletişim, böyle devam edin...Ne de olsa 1996 yılındayız ve tek çizgi roman yayın mecrası Milliyet ya da Doğan Egmont Yayıncılık...Gerçi o dönem bile en azından başlık yazı karakterlerinde böyle bir şey olmamıştı...

Not: "Tek derdiniz font olsun, amma mesele yapıyorsunuz, çıkan her çizgi roman kurtarılmış bir çizgi romandır." diye düşünen dostlara durumu hiç de büyütmediğimizi, az bile söylediğimizi hatırlatmak isterim...Bu adamlar bu yaklaşıma ve özensizliğe yayıncılık diyorsa, sayacağım en az bir düzine örnekteki güzelim uyarlama işçilik ve vizyon sahibi yayıncılarımıza küfür ediyorlar demektir...2019 itibariyle artık çizgi roman yayıncılığı lütuf değildir, "Meydan Gazetesi 'nin okurlarına ücretsiz armağanı" hiç değildir ve istenildiği takdirde orijinaline rahatlıkla ulaşılır...Yayıncılığın salt iyi çeviri ve kaliteli baskıdan ibaret olmadığını bu sözde yayıncı ve editörlerin bilmesi gerekir ama nerede...

Ben almayacağım. Alırsam paramı sokağa atmış sayılırım. Onun yerine bahçede beslediğim kedilere mama alırım daha iyi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Hadisene, gidelim buradan hemen!

Bu cümle doğru mu sizce ?

Hadisene, hemen buradan gidelim!

daha mı iyi olurdu ?