Mister Miracle - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 12 Ekim, 2019, 12:31:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

egemen görçek

Arkadaşlar, cilt ikiye bölünmüş değil. Bu eserin anlaşması yapıldığında DC bunu orijinalde 2 cilt olarak yayınlayacaktı. Fakat sonradan fikir değiştirip tek cilt halinde bastı. Fakat anlaşma iki cilt üzerinden yapıldığı için Marmara'nın değişiklik yapma ve tek cilt basma gibi bir seçeneği yoktu. Tek cilt basmak için sözleşmenin yenilenmesi ve aylar süren bir bürokratik sürece girilmesi gerekecekti.

Darkseid is.

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 19 Ekim, 2019, 21:00:31
Cilt için şimdilik ben de bekliyorum. Vision da soft aldığım için HC almamıştım. Umarım Mister Miracle ciltli basılır.

Ben sormuştum, özel edisyon basma planları yokmuş.Çok iyi satarsa basabilirler belki,umarım öyle olur.

hanac

Mister Miracle Cilt 1

HİÇBİR ZİNDAN ONU HAPSEDEMEZ. HİÇBİR TUZAK ONU TUTAMAZ.

Onun adı Scott Free; Mister Miracle olarak tanınan, dünyaca ünlü, şimdiye kadar yaşamış en büyük kaçış sanatçısı.
Peki gelmiş geçmiş en zorlu numarayı gerçekleştirebilecek-- ve ölümden kaçabilecek mi?

Scott ve eşi Big Barda'nın, yeryüzünde kendileri için kurdukları kusursuz hayatta bir şeyler feci şekilde ters gidiyor.
Anavatanları olan Apokolips ve Yeni Genesis gezegenleri arasındaki savaş tüm şiddetiyle devam ederken Scott'ın manevi babası zalim Darkseid, sonunda Anti Yaşam Formülü'nü-- yani kendisine mutlak zaferi getirecek silahı buluyor.
Her iki tarafın da verdiği kayıplardan oluşan dağlar gitgide yükselirken katliamı durdurup barışı yeniden sağlamak sadece Mister Miracle'ın elinde. Fakat Anti Yaşam Formülü çoktan işe koyularak Scott'ın gerçekliğini çarpıtmaya ve hayatının kadınında bulduğu mutluluğu tuzla buz etmeye başlamış olabilir.

Mister Miracle'ın şimdiye kadar karşısına çıkmayı bekleyen en büyük tuzak, ölüm olabilir mi? Yoksa yaşam mı?
Bu sorunun cevabını öğrenmek için Scott Free'nin nasıl bir bedel ödemesi gerekecek?

16cm x 24cm, 160 Sayfa, Renkli, 43 TL, Ekim 2019
Yazar: Tom King, Çeviri: Cenk Könül, Editör: S. Emre Taşkıran - Nihan Alak

hanac

Mister Miracle Cilt 2

HİÇBİR ZİNDAN ONU HAPSEDEMEZ. HİÇBİR TUZAK ONU TUTAMAZ.

Onun adı Scott Free; Mister Miracle olarak tanınan, dünyaca ünlü, şimdiye kadar yaşamış en büyük kaçış sanatçısı.
Peki gelmiş geçmiş en zorlu numarayı gerçekleştirebilecek-- ve ölümden kaçabilecek mi?

Scott ve eşi Big Barda'nın, yeryüzünde kendileri için kurdukları kusursuz hayatta bir şeyler feci şekilde ters gidiyor.
Anavatanları olan Apokolips ve Yeni Genesis gezegenleri arasındaki savaş tüm şiddetiyle devam ederken Scott'ın manevi babasızalim Darkseid, sonunda Anti Yaşam Formülü'nü-- yani kendisine mutlak zaferi getirecek silahı buluyor.

Apokolips ve Yeni Genesis arasındaki savaş halihazırda çığırından çıkmışken Scott'ın gerçekliğiyle birlikte herkesin sadakati
sorgulanıyor. Mister Miracle olarak hem evinde hem cephede barış ve huzur için akıllara ziyan bir mücadele verirken her iki yerde de edindiği yeni sorumluluklar Scott'ın içinde bulunduğu çıkmazı daha da kötüleştiriyor.

Anti Yaşam Formülü Darkseid'ın elindeyken Scott ile Barda için yaşam boyu mutluluk söz konusu olabilir mi?

16cm x 24cm, 160 Sayfa, Renkli, 43 TL, Ekim 2019
Yazar: Tom King, Çeviri: Cenk Könül, Editör: S. Emre Taşkıran - Nihan Alak

Kauss

İki cildi de dün aldım, bugün ilk cildi bitirdim. Açıkcası karakter hakkında hiç bir fikrim yoktu. İlk sayfalarda doğumundan başlayarak, hikayesini size anlatıyor. Yani karakteri bilmeyenler bile bu çizgi romanı çok rahat okuyabilir. Mister Miracle adını filan nasıl aldığını, ettiğini. Çizgi romanın belirli sayfaları kırmızı ağırlıklı ve bu gerçekten çok göz yorucu. Hatta ilerleyen sayfaların bazıları, baya kaymış gibi gözüküyor. Ne gerek vardı açıkcası bilmiyorum. Çizgi romanın geneli böyle olmasa; galiba baskı hatası var derdim. Kitabın çizimlerini sevmediğimi söyleyebilirim.
Konusundan da güzel bir şeyler çıkabilecekken, bence oldukça saçma bir şekilde ilerlemişler. Tom King'in bazı eserlerini sevsemde bu eserini şimdilik sevemedim. Descartes hakkında olan bölümleri okuyunca istemsizce; bu adam bunları yazabiliyorken neden böyle saçma şeyler yazmış diye kendime sordum. İlk cildin sonunda ise, bir yerde beni güldürdü. Eminim sizinde hoşunuza gidecektir.
Arka kapağında ki yorumları okuyunca; '' Bu yazın en iyi süper kahraman hikayesi '' gibi kendimi sorguluyorum. Galiba bende bir sorun var.
İçeriğin böyle bir şey olacağını bilseydim, almazdım. Yine de; ikinci cildi de okumak gerekiyor :)

berkuralcan

Alıntı yapılan: Kauss - 22 Aralık, 2019, 22:33:08
Çizgi romanın belirli sayfaları kırmızı ağırlıklı ve bu gerçekten çok göz yorucu. Hatta ilerleyen sayfaların bazıları, baya kaymış gibi gözüküyor. Ne gerek vardı açıkcası bilmiyorum. Çizgi romanın geneli böyle olmasa; galiba baskı hatası var derdim.

Bir yerde asıl meselesi o çizgi romanın  :)

KenParker

İki cilde sığdırılmış harika bir anlatı. Babil Şerifi fiyaskosundan sonra Tom King beni şaşırttı. Hikayenin sonuna doğru...
[spoiler]Hikayenin sonuna doğru kaçış uzmanının aslında kendi gerçek hayatından kaçıp zihninde bir dünya yarattığını fark etmek üzücüydü. Mister Miracle evlatlık verildiği Darksaid cehenneminden kaçmak için zihninde yaşamaya başlamış. Arada çizimlerdeki kayma, flulaşma gibi kısımlar gerçeklik farklılığındanmış. Hüzünlü hikayeydi.[/spoiler]
Çizer durumu iyi kotarmış. Panellerin sıklıkla üçlü bölümlenmesi anlatıyı kısıtlayacağı yerde nasıl olduysa dramatikleştirmiş, gerçekçi yapmış.