Conan - İthaki Yayıncılık

Başlatan Bloodslince, 21 Ekim, 2019, 20:37:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodslince

Alıntı yapılan: tommikser - 24 Ekim, 2019, 09:08:00
Benim açıklamadan anladığım kılıç ve büyü serisi demişler. Demek ki Conan dışında başka kitaplar da gelecek.
İlk akla gelen KULL tabii ki. Başka ne olabilir acaba?

"Conan: Cilt I ile birlikte Conan'ın tüm maceralarının ilk kısmı bir araya geliyor. İki ciltten oluşacak Conan derlemesiyle birlikte İthaki Yayınları kılıç ve büyü türünün klasiklerini okurlarla buluşturmaya yıllar sonra yeniden başlıyor."

Gelir mi bilmiyorum, onu da biraz önce Alican Saygı'ya sordum, cevap gelsin paylaşırım. İki cilt gelecek o kesin. Eğer satışı hızlı olursa eminim ki devamı gelir. İthaki arz talep konusunu iyi ayarlıyor bence. :)

Alıntı yapılan: connyapku - 24 Ekim, 2019, 14:10:28
Harika kapaklar ve HC baskisi yapacagi icin Ithaki yayinlarina tesekkurler  :)

Kesinlikle teşekkürü hak ediyorlar. :)
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

Bloodslince

Alican Saygı ile biraz önce konuştum.

Bir aksilik olmazsa Ciltli Conan bir hafta sonra satışa çıkacakmış. Yani ciltsiz Conan Ekim 31 ön satış gözüktüğüne göre Kasım'ın ilk haftasının sonuna doğru ciltli ön satışı görebiliriz.

İkinci soru iki ciltlik Conan serisinden sonra başka bir kitap basılacak mı? Örneğin Kull gibi dedim.

Kull'a ikinci ciltten sonra bakacaklarını iletti.

Muhtemelen satış rakamlarına göre Conan basmaya devam edecekler ya da etmeyecekler.
Çok zor olmadı.

kalidor

Howard'ın tarih, boks, western, korku vb janrlarda da öyküleri var. Yayıncıların bu öyküleri de göz ardı etmemesi lazım. Laputa Kitap geçen yıl "Çatıdaki Şey" adıyla ufak bir REH derlemesi yayınlamıştı. Ayrıca zamanında İthaki'nin yayınladığı ve Conanperverlerin de aşina olduğu  Weird Tales'in efsanevi 3 yazarından biri olan Ashton Clark Smith'in (diğerleri REH ve Lovecraft) öykü derlemesi olan "Düşler İmparatoru" nu da ısrarla öneririm.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Marvel'in olaya el atması ile Conan'ı tekrar yayınevleri hatırladı, diğer seriler Red Sonja, Kull ile birlikte umarım daha fazla yazılı ve çizili yayınları çıkar.
Darkwood Sakinleri..

Bloodslince

Alıntı yapılan: kalidor - 24 Ekim, 2019, 18:09:17
Howard'ın tarih, boks, western, korku vb janrlarda da öyküleri var. Yayıncıların bu öyküleri de göz ardı etmemesi lazım. Laputa Kitap geçen yıl "Çatıdaki Şey" adıyla ufak bir REH derlemesi yayınlamıştı. Ayrıca zamanında İthaki'nin yayınladığı ve Conanperverlerin de aşina olduğu  Weird Tales'in efsanevi 3 yazarından biri olan Ashton Clark Smith'in (diğerleri REH ve Lovecraft) öykü derlemesi olan "Düşler İmparatorluğu" nu da ısrarla öneririm.

İthaki daha önce Fil Kulesi Conan Yıllıkları 1 ve Fatih Conan basmıştı değil mi? Yanlış hatırlamıyorumdur umarım. Düşler İmparatoru - Bütün Öyküleri 1 hala satışta ve önermenizle sepete ekledim. Teşekkür ederim. :)

Alıntı yapılan: darkwood - 24 Ekim, 2019, 23:49:03
Marvel'in olaya el atması ile Conan'ı tekrar yayınevleri hatırladı, diğer seriler Red Sonja, Kull ile birlikte umarım daha fazla yazılı ve çizili yayınları çıkar.

Marvel aynı zamanda Star Wars çizgiromanlarını da hareketlendirdi. Dediğiniz gibi umarım daha fazlası da çıkar.
Çok zor olmadı.

Meteh57

Kitap mı olacak çizgi roman mı
AHYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Meteh57

AHYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK

Bloodslince

Alıntı yapılan: Meteh57 - 26 Ekim, 2019, 23:29:56
Başka kitap varmı conanın

İthaki'den şimdilik Cilt I çıktı. Sırada Cilt I'in HC'ı var. Daha sonra Cilt II çıkacak. Satış durumuna göre "KULL" gelecek.
Çok zor olmadı.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dayıcomics

Sinan Başak

İthali Conan ile gece kitaplığı Conan aynı mı?

kalidor

Kitabın ciltlisini sipariş ettiğim için henüz inceleme şansım olmadı.(kasımın 20sinde dağıtımı başlayacak) Fakat çevirmen Cihan Karamancı'ya oldukça güveniyorum. Kendisi Kral Katili Güncesi, Yaşlı Adamın Savaşı serilerinin de çevirmeni. Bence bu janrın hakkını verecek sayılı çevirmenlerden biri. Yalnız Hiborya ayrı bir de Hyperborea var. Hani şu gençlik ve refah ülkesi, beyaz elin zuhur ettiği yer. Dark Horse Conan maceralarının başında burada geçen çok iyi bir öykü vardı.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: Sinan Başak - 14 Kasım, 2019, 20:42:28
İthali Conan ile gece kitaplığı Conan aynı mı?

Sanırım aynı hikayeler var, doğru mu Kalidor ?

nocardia