Damızlık Kızın Öyküsü - Doğan Kitap

Başlatan memospinoz, 25 Aralık, 2019, 03:18:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

"Anlatıyorum, öyleyse varsın."

Kadın, "bunaltıcı düşlerden uyandığı" bir sabah, hiçliğe dönüşmüş olarak buldu kendini. Artık bir adı yoktu, düşüncesi, benliği, arzusu yoktu ama bir rahmi vardı. Yaşamını kolonilere sürülmeden, öldürülmeden, Damızlık Kız olarak sürdürmesini sağlayan rahmi. Artık âşık olmayacaktı, sevmeyecekti, onaylanmış bir dilin ötesine geçmeyecekti. Duvarlara asılmış sıra sıra cesetler, tek gerçeğin savaş ve üreme olduğunu hatırlatıyordu. Özgürlük hatırlanmayacak kadar uzaktaydı... Damızlık Kızın Öyküsü, distopyalar çağında yeniden keşfedildi. Çoksatanlar arasına girdi, ünlü bir TV dizisine konu oldu. Şimdi de Renée Nault'un olağanüstü çizimleriyle çizgi roman olarak karşınızda.

Boyut: 15.8x23.5 cm
Sayfa Sayısı: 240
Etiket Fiyatı: 49 ₺

hanac

ferzan

Görselleri çok hoşmuş ama kitabını iki senedir okumaya fırsat bulamadığımdan dizisine de başlayamadığım gibi çizgi romanını da geç alacağım gibi görünüyor...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Tek kitaplık bir deneme mi; ya da, Doğan Kitap da çr sektörüne giriş mi yaptı?
They drew first blood...

memospinoz

Alıntı yapılan: Mrtekin - 03 Ocak, 2020, 09:06:10
Tek kitaplık bir deneme mi; ya da, Doğan Kitap da çr sektörüne giriş mi yaptı?

Daha önce de vardı çizgi romanları. Zener'in Laneti vardı mesela Grangé'nin öyküsünden uyarlama. Kendi yazarlarının çizgi roman uyarlamalarını basıyorlar. Murakami'nin çizgi  romanı var mı bilmiyorum, varsa onu da basabilirler mesela.

kalidor

Alıntı yapılan: memospinoz - 25 Aralık, 2019, 03:18:54

"Anlatıyorum, öyleyse varsın."

Kadın, "bunaltıcı düşlerden uyandığı" bir sabah, hiçliğe dönüşmüş olarak buldu kendini.

Gregor Samsa bir sabah tedirgin düşlerden uyandığında, kendini yatağında devasa bir böceğe dönüşmüş olarak buldu.

Crom! Ölüleri Say...

memospinoz

Alıntı yapılan: ferzan - 25 Aralık, 2019, 21:57:48
    Görselleri çok hoşmuş ama kitabını iki senedir okumaya fırsat bulamadığımdan dizisine de başlayamadığım gibi çizgi romanını da geç alacağım gibi görünüyor...

1 sene olmuş. Aldın mı?  ;D

TKnKT

Kitabı ya da dizisi bu vakte kadar radarıma takılmadığından ve ilgimi çekmediğinden çizgi romanına da elimin gittiği bir noktada yer almamıştı. Lakin hediye gelmesi ile birlikte bir şans verdim. Takipçisi varsa dile getirmek isterim ki çizgi roman uyarlama olarak geçiyor ancak orijinal hikayenin ne kadarını yansıtıyor ya da diziden nasıl yansımalar görülebilir bilmiyorum. Belki de bu şekilde sıfır beklenti ile girmenin etkisidir lakin çizimlerinden ve hikayeden keyif aldım. Bir miktar, büyük bir hikayeden parçalar alınmış, aktarılmak istenilenlerin hepsi ulaştırılamadan bölümler bitirilmiş havası var okuma akışında o kadar.
"The man who opens topics faster than his shadow"