Darth Vader: Sith Kara Lordu - Çizgi Düşler

Başlatan dean, 26 Şubat, 2020, 14:50:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Darth Vader: Sith Kara Lordu Cilt 1 - İmparatorluk Makinesi raflarda!

Gelmiş geçmiş en korkutucu Kara Lord, yepyeni bir seriyle dönüyor!

Star Wars: Bölüm III - Sith'in İntikamı'nın kaldığı yerden başlayan bu hikâyede, efsanevi kızıl ışın kılıcını alarak acımasız yükselişine başladığı sırada Darth Vader'a eşlik edin! Anakin Skywalker, artık insandan çok bir makine. Geçmişte değer verdiği her şeyi kaybeden Anakin Skywalker, yeni bir gelecek inşa etmek zorunda—hem de Sith Kara Lordu namıyla! Darth Vader, Darth Sidious'u tanımaya ve yeni kurulan İmparatorluk'un, karanlık tarafın adetlerini öğrenmeye başlıyor. Vader, ilk görevinde gözünü Emir 66'dan sağ kurtulan bir Jedi'a, uzun zamandır inzivada yaşayan bir Usta'ya dikiyor... Üstelik bu Jedi daha önce karşılaştıklarının hepsinden kuvvetli! Güç'e giden yolun kolay olduğunu kim söyledi ki zaten?

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

İngilizce almıştım. Harika seri alıyorum. Sözünde durup SW bastığı için tam destek çizgi düşlere....Aldım gitti..
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Kitap, ilk üçlemenin hemen sonundan başlayarak, Vader'in karanlık tarafı içselleştirmesi sürecine eşlik ediyor.

Yazar Soule çok güzel bir iş çıkarmış, birkaç eleştirim olsa da; esasen çok kaliteli bir iş bizi bekliyor.

Çizgi Düşler'den tek ricam; bu Koronavirüs illeti nedeniyle eve tıkıldığımız günlerde, bu serinin basımına hız kazandırmaları.
They drew first blood...

çizgidüşler

Alıntı yapılan: Mrtekin - 24 Mart, 2020, 20:33:05
Kitap, ilk üçlemenin hemen sonundan başlayarak, Vader'in karanlık tarafı içselleştirmesi sürecine eşlik ediyor.

Yazar Soule çok güzel bir iş çıkarmış, birkaç eleştirim olsa da; esasen çok kaliteli bir iş bizi bekliyor.

Çizgi Düşler'den tek ricam; bu Koronavirüs illeti nedeniyle eve tıkıldığımız günlerde, bu serinin basımına hız kazandırmaları.

Sayın Mrtekin,

Yorumlarınız için teşekürler. Star Wars serilerinin hızlı basımı konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Ama odağımız sadece bu seri değil, devam eden diğer seriler ve araları dolduran diğer one-shot'larla beraber tüm SW evreni.
Hatta belki kısa bir süre içinde güzel bir sürprizle karşılaşabilirsiniz :)

dean

Jedi Tapınağı'nın kütüphanecisi Jocasta Nu, tasfiyeden sonra Jedi mirasına dair ne varsa toplamak ve saklamak için var gücüyle çabalıyor. Vader ve Yüce Inquisitor'un amacı ise bu çabayı boşa çıkarmak. Sahip olduğu bilgiyle neredeyse tek başına bir Jedi Tarikatı olan Jocasta'yı büyük bir tehdit olarak gören ve onu durdurmak isteyen Palpatine tarafından kadının peşine düşmekle görevlendirildiler. Peki, o halde İmparator neden Vader'a Jocasta'yı sağ tutmasını emretti? Jocasta'nın uğruna her şeyi feda etmeyi göze alacağı gizli bilgi ne? Bütün bunların arasında, Vader, kellesine büyük bir ödül konulduğunu da öğrenir! Kara Lord'un imparatorluktaki mevkisine meydan okumaya
cüret eden kim? Darth Vader'ın hikâyesi devam ediyor!

Sayfa Sayısı: 136
  Etiket Fiyatı: 45 TL

Mrtekin

Yazar Soule, gerçekten çok iyi bir iş çıkarmaya devam ediyor. Bu ciltte anlatılan hikayeyi çok beğendim.

İkinci cilt, neredeyse bir sene sonra geldi. Biraz hızlanılmasını rica etsek? :)
They drew first blood...

Nightrain

Kara Lord'un Baskıcı Yükselişi Sürüyor.

Bir Jedi çaresizce bir anlaşmaya varıyor. Inquisitorlar'ın görev tanımı kabuk değiştiriyor. Ve Darth Vader, bir hırsızlığı keşfediyor! Hırsız, işlediği suçun cezasıyla yüzleştiğinde, İmparator, Vader'I üç armağanla ödüllendiriyor: bir nesne, bir seçim... ve bir ses. Kaderine giden yolu arayan Darth Vader, doğduğu yere, kızgın lavla kaplı Mustafar'a dönüyor. Amacı, oraya gücünün yok edilemez bir sembolü olacak ve hem kendi geçmişine hem de Sithler'in karanlık sırlarına uzanan bir yol görevi görecek kale inşa etmek. Temel atıldı, göz korkutucu tasarım yavaş yavaş şekilleniyor, ancak gezegenin yerlileri, soykırıma uğramayı sessizce kabullenmiyor ve kendi planlarını yapmaya başlıyorlar. Vader'ın kalesi ayakta kalsa da...bedeli ağır olacak. Ateş Mustafar'ı saracak—ve her şeyi, herkesi yakacak!

168 Sayfa, 55 TL

Nightrain

alan ford

serinin ilk kitabını daha yeni okudum. Şimdi anladığım kadarıyla epey bir Vader serisi var, eh karakter o kadar iyi ki hak ediyor ve okutuyor da. Yine de ben star wars evreniyle ilişiğimi iyice zayıflatmışım anlaşılan. Benim için klasik bir iyi-kötü mücadelesi ve fantastik bir evren olan star wars bitmiş. Kötünün aksiyonlarıyla dolu bir macera okudum, evet arada derede ayıp olmasın diye Vader'a bir kendini sorgulama sahnesi koymuşlar ama nerede o Luke'un ağacın içinde kendiyle yüzleştiği sahne, nerede Vader'in yüzleşmesi. Bir de her boka bir açıklama bulmak için yok ışın kılıcı mineralleri canlıymış muhabbeti de tuz biber oldu. Zaten midikloryan denen naneyi de hiç sevmemiştim. Arkadaş açıklamayıverin bazı şeyleri. Güç güç olarak, ışın kılıcı ışın kılıcı olarak kalsın.  Midikloryan da neymiş.  Bu arada şu jbc'nin bastığı Vader cildini ve klon savaşları serisini de hâlâ okumadım. Bi de onlara bakayım bakalım.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Alıntı yapılan: alan ford - 21 Kasım, 2021, 23:44:05
serinin ilk kitabını daha yeni okudum. Şimdi anladığım kadarıyla epey bir Vader serisi var, eh karakter o kadar iyi ki hak ediyor ve okutuyor da. Yine de ben star wars evreniyle ilişiğimi iyice zayıflatmışım anlaşılan. Benim için klasik bir iyi-kötü mücadelesi ve fantastik bir evren olan star wars bitmiş. Kötünün aksiyonlarıyla dolu bir macera okudum, evet arada derede ayıp olmasın diye Vader'a bir kendini sorgulama sahnesi koymuşlar ama nerede o Luke'un ağacın içinde kendiyle yüzleştiği sahne, nerede Vader'in yüzleşmesi. Bir de her boka bir açıklama bulmak için yok ışın kılıcı mineralleri canlıymış muhabbeti de tuz biber oldu. Zaten midikloryan denen naneyi de hiç sevmemiştim. Arkadaş açıklamayıverin bazı şeyleri. Güç güç olarak, ışın kılıcı ışın kılıcı olarak kalsın.  Midikloryan da neymiş.  Bu arada şu jbc'nin bastığı Vader cildini ve klon savaşları serisini de hâlâ okumadım. Bi de onlara bakayım bakalım.

Klon Savaşları'nda tanışacağın usta Vos favori jedimdir..
"İstemem,eksik olsun.."