DC Evreni vs Kainatın Hakimleri - Çizgi Düşler

Başlatan memospinoz, 26 Şubat, 2020, 21:22:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıp almamakta çekimser kaldım. Eyyy Umar Reis okudun mu.......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Nemo

Thundercats ile olan cilt de yayinlanir mi acaba?
Özel Alfa Ajanı

dayıcomics

memospinoz

Dünyalar Çarpışırsa!

Eternia evreni karanlığa hapsolmuş, şeytani Hordlar savunmalarını alt etmiş halde. Önünde durulamayan bir gücün sahibi, tanrısal Hordak tartışılmaz üstünlüğüyle hüküm sürüyor. Hordak ile mutlak hükümdarlığı arasında duran yalnızca iki canlı var. Müttefikleri, General, Teela ve Roboto ile birlikte zorlu bir isyana öncülük eden, Eternia'nın ıssızlığındaki Gölgeler Şatosu'nun muhafızı He-Man.

Tabii bir de, gerçeklik sınırlarının ötesinde, bir zamanlar Hordak'ın müttefiki olan ve Dünya'daki yeni üssünde intikam planları kuran uğursuz büyücü İskeletor. Yakında, ebedi savaşları, kendi dünyalarından bizimkine sıçrayacak. Fakat bizim dünyamızın da kahramanları var; Superman. Batman.

Wonder Woman. Green Lantern. Hatta asi büyücü John Constantine. Bu kahramanlar ve daha pek çoğu önceden hiç görmedikleri bir çatışmaya sürüklenmek üzere. Belki en güçlünün yok olacağı ve en zayıfın en ölümcül düşman olabileceğinin gözler önüne serileceği bir savaş bu.

160 sayfa

hellion

Şu linkte görünen 6 fasiküllük serinin toplaması olan bir albüm; https://www.dccomics.com/comics?seriesid=293991#browse
  Injustice serisini de Çizgi Düşler yayınlıyorken acaba şunu da yayınlarlar mı: https://www.dccomics.com/comics?seriesid=438451#browse
  Bu da şu an için tek sayılık bir cilt olarak görünüyor.

dayıcomics

BAHADIR

Kitabın içeriği, konusu ve çizimleri hakkında yorumda bulunmayacağım ama Fantastik Dörtlü haricinde kapağı ve logosu Türkçeleştirilen nadir kitaplardan biri...

...Ki grafik anlamda orijinali ile kıyasladığımda bir emek verildiği ve göze hoş gelen bir çalışma olduğunu söylemek istiyorum.

Bu bağlamda grafik ve balonlamada emeği geçen Veli Okulan'a teşekkürler...

hennessy

Kitap demin bitti maalesef beğenmedim. He Man İskeletor'u durdurmak için dünyaya gelir. Orko işin içine girer. Biraz çocuk hikayesi tadında. Çizimler eh işte 6/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kırkambar

Comics'lerdeki kahramanların ısrarla uzakdoğululara benzetilmeye çalışılması furyasından He-Man de nasiplenmiş.

Mrtekin

An itibarı ile bitirdim. Kapak çizimleri hariç, senaryo ve çizimler vasat olsa da, sırf yaşattığı nöstaljik duygular "adına" satın alınmayı ve kitaplığa konulmayı hak ediyor, bence.

Ama geçmişte He-Man, Shee-ra ve saz arkadaşları ile tanışmamış olanlar, beklentilerini düşük tutsunlar.
They drew first blood...