Zener'in Laneti.. - Doğan Kitap

Başlatan rumar80, 05 Kasım, 2010, 11:39:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 10 Nisan, 2010, 09:14:36

Zener'in Lanetini alip okuyan var mi ?

Sevgili arkadaslar,
   Zener'in laneti ünlü Fransiz yazar Jean Cristoph Grange'in çizgi roman için yazdigi bir maceradir. Grange günümüzün sayili gerilim yazarlarindan biridir. Ilk romani kizil nehirler ile çok satanlar listesine giren yazar ülkemizde de çok satanlarin basindadir. Yazari hatirlamaniz için verebilecegim örnek ise filmi bile çekilen Türkiye'de de geçen kitabi Kurtlar imparatorlugudur.
   Zener'in laneti ise aslinda yazarin yazdigi Tas meclisi adli romanin öncesini anlatmakta ve romanin kadin kahramaninin annesinin öyküsü dile getirilmektedir (anna kitapta da çok önemli bir yer aliyor.)
   Kitapla ayni adla filmi çekilmis ve basrolünü Monica Belluci oynamistir, ama bir çok edebiyat uyarlamasinda oldugu gibi iyi bir uyarlama degildir.
   Sevgiler

pizagor

Bu üçlemeyi okurken pek de keyif aldigimi söyleyemeyecegim... Öncesinde Tas Meclisi'ni okusaydim daha mi iyi olurdu?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

BAHADIR

Konunun tas meclisi ile yakindan uzaktan alakasi yok...Yalnizca Tas meclisindeki Ana karekterin annesi " Zener'in Laneti" adli öyküde bas karakteri oynuyor...Hatta bu öyküyü okuyup Tas meclisini okuyunca taslar daha bir yerine oturur kanisndayim...Ama hikaye kaç albümde bitecek daha 4. albüm Fransa'da yayinlandimi onlar bile belli degil...Birde Dogan 1. albümü Hardcover ç.ikardiktan sonra 2 ve 3 albümü yine 1. albümle beraber soft basmislardi...Isi bir standarta oturtamadiklari için çikacak olan 4. albüm beni simdiden korkutuyor

HacıGeraltEmmi

Fransa'da yayınlanan 3 kitap ta doğan kitap tarafından yayınlanmış ülkemizde. Devamı gelir mi :-\ İnşallah gelir, ben okurken çok keyif almıştım.

hanac

Zener'in Laneti'ni beğenmiştim.  :)

s.b

Çok güzel çizimi olan ama, konu olarak tam tersi, daha doğrusu konudan muaf olan bir çizgiroman. Hadi Sibylle'i anladık. Bir Prof. tarafından Parapsikolojiyle ilgili bir dizi testlere tabi tutuluyor ve kendisinde bazı doğaüstü güçler olduğu tesbit ediliyor. Ya sonrası?... Okuduğum 3 sayıda da sonra diye bir şey yok. Kadavralar ve Kominizmden başka. Umarım 4. sayı yayınlandığında bu sorumun cevabını bulabilirim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN