Kalidor'un Conan Yazıları

Başlatan kalidor, 28 Mayıs, 2010, 14:51:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Hüsran olması normal Conan bizim Java'ya benzemiş :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Bu ne laaaa! Bundan Conan monan olmaz. Olsa olsa su kabağı olur.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

Abi bizim Conan acaip yakışıklı bir adamdır.Bu nedir yav?Hangi kadın bu Conan'ı arzular merak ettim.Bu Conan'a olsa olsa canavar gelir ;D

Nightrain

Çok güzeldir bu. Thor, Loki'yi kovalerken, Conan'ın zamanına giriyordu, hafızasını kaybediyordu, Conan yardım falan ediyordu vs. :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kalidor

Yalnız bu kareler bahsettiğimiz what if hikayesinden alıntı değil. Başka bir macerada Conan'a saldıran adamlardan biri olarak Barry Windsor Smith muziplik yapmış :D Bu açıklamayı da yaptırdın ya hocam :)
Crom! Ölüleri Say...

Nightrain

;D

Yalnız ben Conan vs Thor'u okuyalı 5-6 sene olmuştur. Kareyi hatırlayamam normal yani. Sadece yukarda yazdıklarım aklımda kalmıştı. :P

kalidor

Kapaklarda resmedilen olayın bir an sonrasını düşündünüz mü? Birileri düşünmüş ve tamamlamış. İlk iki kapağı (sağdakiler) Mike Netzer çizmiş, Chris Ivy renklendirmiş. Sonuncu kapak ise usta Rudy Nebres'e ait. İlk kapakların (soldakiler) kime ait olduğunu söylemeye gerek yok sanırım ;)

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

İskeletor'dan, Hordak'a; Yüzbaşı Cobra'dan Mumm-Ra ve Megatron'a kadar... Other heros fight, Conan kills.

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Yıllar önce Yıldırım Örer'in çizdiği bir crossover. Bu 10-12 sayfalık maceranın bazı kareleri orjinal Conan maceralarından alıntılanmış, bazılarını da üstad bizzat çizmiştir. Yabancı bir forumda bu macerayı bulan ecnebi eleman ortaya çıkardığıyla övünüp, birgün bu macerayı Türkçe'den İngilizceye de çevirip koyacağım demiş. Hadi bakalım, hep biz mi balonlayacağız. Bu macerayı okuyanlar bilir ki sonunda Conan Tarzan'ı harcıyordu.

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Tüm Conan, Red Sonja, Kull ve Solomon Kane külliyatım. Fasikül, TPB, eski, yeni, çizgiroman, roman, figür vb... Türkçe ve İngilizce.

Kalidor'un Vahşi Kılıcı

Crom! Ölüleri Say...

Nightrain

Red Sonja'lar ingilizce mi?

Arşivin kıskanılacak cinsten. :(

kalidor

En üstte soldaki Red Sonja'nın 13 sayılık 60 liralık serisi tam takım. Yanındaki yine 13 sayılık 200 liralık serisi, 2 sayı eksik. Yanında bu fasiküllerin muhtelif ciltleri ile en üstte mavi kapaklı Alfa'nın zamanında çıkardığı yaz özel sayısı var. Onların yanında büyük boy olan ise Alfa'nın 90'ların sonu 2000'lerin başında çıkardığı 7 sayılık seri. Bu seride yeni macera yok, sadece boyutlar büyümüş.

Altta ise ilk iki TPB Marmara Çizgi'nin yayınladığı Red Sonja'lar. Sıradakiler ise İngilizce Red Sonja mini serileri ve one-shotlar (Dynamite 50. özel sayı, Red Sonja Vs. Thulsa Doom, Doom of Gods, Vacant Shell, Raven, Blue, Deluge, Re-mastered Series, Travels)

Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Tüm çizgi romanların atası Conan'a da bu yakışır tebrikler kalidor kardeşime....Sayende bende COnan okuyorum......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gambit

ben de elimde yeterince Conan var diye dusunuyordum, okumadigim ne kadar macera var halbu ki. Kalidor itkiledi beni resimlerin, bir sonraki Kadikoy de eksik Conan lara bir dalayim ben. Forum saglam itki yapiyor.

PS: kral Conan mcFarlane olaganustu. Ozel bir arka plan yaparak harika sergilemeler cikar ortaya, iyi ki almissin zamaninda dostum, su anda bulmak zor

kalidor

Murat Abi, Süleyman teşekkür ederim :)  2-3 fumetti ve birkaç frankofon dışında takip ettiğim çr olmayınca Conan koleksiyonumu zenginleştirdim. İngilizceleri Türkçelerinden telif, çeviri vs olmayınca daha hesaplı da oluyor. Kral Conan ve diğer figürler için aslında bir sergileme düzenledim, o fotoları da en yakın fırsatta yüklerim ;)
Crom! Ölüleri Say...