Cem Güventürk - Öyküler

Başlatan TKnKT, 16 Aralık, 2020, 00:37:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TKnKT

"Hepimiz öykülerin birer parçasıyız. Bazı öykülerde yollar kesişir, bazıları tam ortada biter. Bazı öyküleri yaşadıkça anlatırız, bazılarını anlatabilmek için yaşarız. Yani yaşadıkça kalem ve kağıt hiç durmaz, ama yorulur; o yüzden bazı öyküler bizi yazar, bazılarını da biz..." Cem Güventürk

Kapak: Sert Kapak
Sayfalar: 170 gr mat kuşe kağıt
Sayfa Sayısı: 112
Boyut: 21cm-30cm
Yayınevi: Nayss Yayınları
Etiket Fiyatı: 69 TL

Çizgi roman/karikatür konseptine girer mi girmez mi çok kararsız kaldım ancak diğer iki eserini (Yine Öyle Hissettiğinde ve Çünkü Bir Anlamı Vardır) forumda görünce bu görünmezde kalmasın istedim. Aslında Sanki Sen Aynı Ben isimli üçüncü bir kitabı daha var Cem Güventürk'ün. Çizimleri genel olarak "tespit" odaklı karikatür karelerinden oluşmakta. (Güncel sosyal medya çağının en sevdiği konsept diyebiliriz.) Bu kendisinin dördüncü kitabı. İlk üç kitabındakine benzer stildeki çizimlerinin birbirini takip eden panellerden oluşan öykü formatından oluşuyor bu eser. Yiğit Özgür'ün Karikatürler ve Öyküler kitaplarına benzer bir formatta diyebiliriz.
    Uykusuz mizah dergisi çizerlerinin bir kısmının lisanslı ürün haklarını elinde bulunduran bir marka yapılaşmasının, yayınevi olarak ilk kitabı sanırım bu. Kitabı dağıtım kanallarına sürmek yerine sadece kendi internet sitelerleri olan ooonayss.com üzerinden satışa sunuyorlar.
    Sanıyorum ki Rewhat'ın popüler medya etkisi ile Evde Cat Başına isimli eseri üzerindeki satış stratejisi ile yakaladığı başarının bir benzerini burada gözlemlemek mümkün. Kitabın ön siparişe açılması ile birlikte iki haftada ikinci baskıyı yapmışlar. Satılan her kitabı imzalı sunmalarının da belki etkisi vardır. Çizerin sosyal medya duyuruları ve ünlü isimlere gönderilen kitapların sosyal medyada paylaşılması ile bir duyuru stratejisi takip edilmiş.
"The man who opens topics faster than his shadow"

memospinoz

Aktif bir youtuber iken bana da kitap göndermişti.  ;D Şaka şaka aslında bir anlamda da şaka değil, destekdukkan.com üzerinden alışverişimde bir kitabı imzalamasını rica etmiştim M. K. Perker'den ama sallamamış olacak ki kitap imzasız geldi. Ama Cem Güventürk'ün kitabı sipariş vermediğim halde paketten çıktı ve sonra sevgili Cem -samimiyete bak heh heh- bana e-posta ile ulaşmıştı ve kanalımda kitabını tanıtmamı rica etmişti. "Çünkü Bir Anlamı Vardır" kitabıydı ve içi çizimli ve imzalıydı. Tabii ben kitabı tanıtacağım dedim ama çalışma temposundan bunu hiçbir zaman yapamadım ve sonra da zaten youtube aleminden uzaklaştım iyice. Böyleyken böyle.  :D

NOT: Bir gün o kitabı tanıtacağım Cem. Bana güvenebilirsin.  :D ;D

KenParker

Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 16 Aralık, 2020, 01:07:26
Aktif bir youtuber iken bana da kitap göndermişti.  ;D Şaka şaka aslında bir anlamda da şaka değil, destekdukkan.com üzerinden alışverişimde bir kitabı imzalamasını rica etmiştim M. K. Perker'den ama sallamamış olacak ki kitap imzasız geldi. Ama Cem Güventürk'ün kitabı sipariş vermediğim halde paketten çıktı ve sonra sevgili Cem -samimiyete bak heh heh- bana e-posta ile ulaşmıştı ve kanalımda kitabını tanıtmamı rica etmişti. "Çünkü Bir Anlamı Vardır" kitabıydı ve içi çizimli ve imzalıydı. Tabii ben kitabı tanıtacağım dedim ama çalışma temposundan bunu hiçbir zaman yapamadım ve sonra da zaten youtube aleminden uzaklaştım iyice. Böyleyken böyle.  :D

NOT: Bir gün o kitabı tanıtacağım Cem. Bana güvenebilirsin.  :D ;D
Burdan bi yazılı tanıtım bekleriz artık ;D