Luthor - YKY

Başlatan Nightrain, 13 Şubat, 2021, 10:13:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

144 sayfa, 32 TL

LEX LUTHOR... BİR KAHRAMAN MI?

Superman'e yıllar boyunca birçok ad takılmıştır, Çelik Adam'dan Büyük Mavi İzci'ye kadar. Şimdiyse en eski ve en zeki düşmanı sayesinde yepyeni bir lakabı olmak üzere: İnsanlığa Karşı En Büyük Tehdit.

Büyük hayran kitlesi olan yazar Brian Azzarello (SUPERMAN: FOR TOMORROW, 100 BULLETS) ve çizer Lee Barmejo'nun (BATMAN: NOEL, SUICIDERS) sunduğu "LUTHOR", Krypton'un Son Evladı'nı DC'nin en efsanevi kötülerinden birinin gözünden inceliyor ve yaşayan en büyük deha olan Lex Luthor'un neden bu kadar uzun zamandır Superman'in başına bela olabildiğini açığa çıkarıyor.

"Azzarello, (100 BULLETS) insanlığın başarısından duyduğu gururdan beslenen bir canavarı derinliklerinde saklayan adanmış bir hümanistin karmaşık portresini çiziyor. Barmejo'nun gölgeler ve açılarla oynayarak çizimlerinde yarattığı sert gerçekçilik bir süper haini bir insanoğluna, süper insan bir kurtarıcıyı ise uzaylı bir canavara çeviriyor." – BOOKLIST

"Eski bir ilişkiye getirilen bu taze bakış açısı, klasik kahramanlara yazılan çok yönlü alternatif hikâyeler geleneğinin en başarılılarından biri." – SCHOOL LIBRARY JOURNAL

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ghostrider

Merhaba Blacksad önceki baskısı biten kitapları basılacak mı?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

İnancomic

Yky fiyat olarak çok uygun basıyor diğer yayınevlerine göre başka yayınevleri bu kitabı 50 tl fiyat koyuyorlar

Darkopal

Alıntı yapılan: İnancomic - 13 Şubat, 2021, 12:28:30
Yky fiyat olarak çok uygun basıyor diğer yayınevlerine göre başka yayınevleri bu kitabı 50 tl fiyat koyuyorlar
50 TL koymalarının geçerli bir sürü sebebi var. Arkanızda YKY gibi maddi bir destek olunca çok şey yaparsınız. Ama böyle bir desteğiniz yoksa kılı kırk hatta kırk bir kere yarmak zorundasınız.

Darkseid is.

Bermejo ve Azzarello ikilisi çizer-yazar ekibini oluşturuyor,  üstelik indirimle 20 tl gibi bir fiyat olacaktır. Çok merak ettiğim bir ciltti, YKY bu haberle sevindirdi :)
Özellikle Joker, Batman Noel, Batman Lanet ciltlerini koleksiyona katmış veya okuyup sevmiş insanlar kaçırmamalı bence. Baktığımızda JBC`nin bastığı Joker ve Luthor zaten bir anlamda set ciltler gibi. Aynı yaratıcı ekip, DC`nin en büyük iki kahramanının en dişli düşmanları için hikaye yaratmış. O nedenle türkçe basılması mutluluk verici.

hanac

Bilal ceylan

Yky nin arkasında büyük bir bankanın olması tabiki de önemli bir faktör, ancak şu fiyat olmazsa bizi kurtarmıyor edebiyatına inanmak istemiyorum artık  Neden mi, yıllardır bu sektörü takip eden biri olarak gözlemlediklerim o kadar ilginç ki inanamazsınız. Bir örnek vereyim, yıllar önce x bir yayın evinin 55 lira etiketli kitaplarının elde kalanlarını 3-5 lira gibi fiyatlara x bir sahafa satmasının ne kadar etik olduğu çok tartışılır bence. Yayinevi o kitapları 20 lira etiket fiyatıyla satsa herkes alsa olmaz mıydı? Ama yook zaten çok az olan okuyucuyu sahafa doğru itmek daha etik.

BAHADIR

Okuyucu olarak fiyat konusunda hepimiz haklıyız ama birde gerçekler var...

Çizgiromanı ya da kitabı kimin bastığından ziyade hangi şartlar altında basıldığı önemli...

YKY gibi ayda onlarca kitap basıyorsanız. Kağıdı (belki) direk aracısız ithal ediyorsanız. Matbaa ve işçilik maliyetleri matbaa sizinse ve bundan ötürü minimum düzeydeyse. Adet olarak 1000-2000 li rakamlar değilde 10 bin-20 binli rakamlarda basıyorsanız. Bireysel bir şahıs şirketi değil de arkanızda kurumsal bir şirket varsa. Bir sonra ki projeleri sıkıntısız devam ettirebilmek adına maliyetlerin hemen geri dönme kaygısı yoksa...

YKY'nin kitapları gözümüzde pahalı olmasa da fiyat olarak normal sayılır...

OZAN BALIM

Forumdaki dil kullanım özensizliği maalesef gün geçtikçe artıyor. Forum adeta sosyal medyaya taşındı bir süredir. Yorum yapanlar 15 yaşında bir genç kadar sorumsuz ve sınırsız bir eylemde bulunduğu inancıyla ve acımasızlıkla yazıyorlar. Cinsiyetçi tabirler, argo lakırdılar olağan oldu, yakında cümle sonlarında 3 harfli kısaltmalar da göreceğiz. Çok fazla yorum yapmamakla birlikte her gün forumu takip eden ve üstadların yorumları ile çizgi roman kültürünü geliştirmeye çalışan biri olarak bu gidişatı üzücü görüyorum. Hepimiz koca koca adamlarız, kimsenin kimseyi uyarmasına da grup düzeni için bir denetçi admine de ihtiyaç yok aslında.

Bilal ceylan

Benim cümle sonunda kullandığım kelime dizisi tamamen bir benzetmedir,herkesde o betimlemenin ne anlama geldiğini çok iyi bilir kesinlikle cinsel bir anlam yüklemeden kullandım,ayrıca koca bir sayfa yazıda sadece o cümlenin neden bu kadar dikkat çektiğinde ayrıyeten merak etmekteyim.sadece bir benzetmeydi.

Bilal ceylan

Ayrıca farkında olmadan birilerini rahatsız ettiysem özür dilerim,dedim ya sadece bir benzetmeydi o kadar.

ZGeralt

Bu çizgi roman bence çizimleri ile ön plana çıkıyor daha çok özellikle kapak çizimleri muhteşem gerçekten.
Türkçe'ye çevrilmesi güzel haber, tek cilt olması ayrıca güzel. Okumak isteyen senelerce devamını beklememiş olur.

Ben bu ikilinin Joker'ini daha çok sevmiştim ama burada da eserin alt metnini ilginç bulduğumu söyleyebilirim, Superman'ın insanlığın gelişmesinin önünde engel olduğunu düşünen bir Luthor var. Savlarının altı da boş değil gibi :)

aitor03

Bahadır Bey'in YKY'nin fiyat politikasına getirdiği açıklamaya katııyorum. Yine de forumun başka bir bölümünde de söylediğim gibi, bu tür süreli ve sürekli ana akım yayınlardansa (doğru mu kullandım?) daha prestijli, nadir bulunan örneklere yönelmesini yeğlerim. Hatta bu fiyat politikasıyla haksız rekabet yaratıyor bence.

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 13 Şubat, 2021, 22:03:49
Forumdaki dil kullanım özensizliği maalesef gün geçtikçe artıyor. Forum adeta sosyal medyaya taşındı bir süredir. Yorum yapanlar 15 yaşında bir genç kadar sorumsuz ve sınırsız bir eylemde bulunduğu inancıyla ve acımasızlıkla yazıyorlar. Cinsiyetçi tabirler, argo lakırdılar olağan oldu, yakında cümle sonlarında 3 harfli kısaltmalar da göreceğiz. Çok fazla yorum yapmamakla birlikte her gün forumu takip eden ve üstadların yorumları ile çizgi roman kültürünü geliştirmeye çalışan biri olarak bu gidişatı üzücü görüyorum. Hepimiz koca koca adamlarız, kimsenin kimseyi uyarmasına da grup düzeni için bir denetçi admine de ihtiyaç yok aslında.

Cinsiyetçi tabirlerin kullanılmamasını talep etmek çok doğru ancak "argo lakırdı" olarak tabir ettiğiniz nedir? Argo, dili yaşatan, geliştiren, dinamik bir ögedir. Üstelik argo tabirlerle süslenmiş, gayet özenli ve edebi bir dille de meramını anlatabilir insan. Ayrıca acımasızca yerdiğiniz 15 yaşındaki bir genç, adabı, olgunluğu ve tutarlı söylemleriyle 45 yaşındaki birine rahmet okutabilir (ya da taş çıkartabilir, suya götürüp susuz getirebilir, getir götürünü yaptırabilir, donunda sallayabilir vs vs. :))

dayıcomics

Beklediğimiz bir kitap çıktı, darısı All Star Supermanin başına  ;D

hellion

Satmayan Superman vs. gibi yayınlar yerine böyle onlardan alakasız bir şeye yönelmeleri çok isabetli bir karar olmuş. Ben bu kitaptan şöyle bir 50 bin satış falan bekliyorum. Daha aşağısı kurtarmaz YKY hazretlerini. Malum 7 baskı yapanlar bile yetmemiş, zarardan zarara koşmuşlar. Neyseki bu sefer one-shot kabilinden yayınlara yönelmişler. Yoksa bunları da yarım bırakıp "ilgimizi çekeceğini düşündükleri başka yayınlara" yönelmek zorunda kalabilirlerdi.
   Sinirim hala geçmemiş, bu yayınevleri beni bu yaştan sonra kindar bir adama çevirecekler.