Saki'den Sinema (Film) İzlenimleri

Başlatan Saki, 30 Eylül, 2019, 15:35:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Saki

Tüm dövüş sanatları' nın en etkin olanı ni Kung Fu, ni Capoeira, ni Muai Thai, ni Aikido vs, vs.. sokakta size birileri saldırdığıda bunlarla kendinizi savunamazsınınız. Bu dövüš sanatlarnı ögreten hocaların birčok ögrencileri var ve o öğrenciler bu tip dovüş sanatlarnı öğrendikten sonra, ister erkek olsun ister kiz olsun, onlara gerček hayatta biri yada birkač kiši saldırdıklarında, yada bıčakla tehdid edip  parasını almak isterken, bu kišiler kendilerni Wing Chun, Aikido, ve diğer dövüš sanatlarnı ögrendikleri ičin kendilerni savunacaklarnı sanıyorlarö ama bunlar sokakta tammen gečersiz, mahsuzdan konušmuyorum, bu konuda Internette čok incelemeler yaptım

Kendinizi her bir durumda savunmanız için karate en etkindir.

Paylaštığım videodaki karateci, eski Yugoslvyan'nın tüm zamanların en büyük karatecisi, Boşnyak asıllı, Makedonyalı, Avrupa ve Dünya karate şampiyonu, Nazım Kurtoviç.

En iyi Japon karatecisi olan Suzuki'yi nockout ile yenmištir.  Isveç'in en iyi karatecisi olan Jensen'i nockout ile yenmiştir.

Gazate yazıları...Kimse Kurtoviç gibi..Kurtoviç en iyi..Yirmi yıl en büyük şampiyon.. Karate bir hayat biçimi...

Saki

Ortak bir İngiliz-Amerikan komplosu, Mach 6 (hipersonik uçuş) yeteneğine sahip, radara görünmeyen ve düşünce tarafından kontrol edilen silahlar taşıyan oldukça gelişmiş bir Sovyet savaş uçağını (MiG-31, NATO kod adı "Firefox") çalmak için tasarlanmıştır. .

https://www.imdb.com/title/tt0083943/

Özenle 0:40- 1.00 arası motorların ve türbinlerin sesi...

Saki

Bu Commando filminde mitralyoz kullanımı sahnesi ve 1985 yılında çekilmiştir...Kurşunlar çiçekleri kesiyor...

Bu ise  Povratak otpisanih- Return of written offs, kurşunlar toprağı koparıyor, 1975 yıla aiıt çekim, arada tam 20 yıl var...

https://www.dailymotion.com/video/x8jobcc

23:41 a gidin ricam! mitralyoz sahnesi...

hanac

Alıntı yapılan: Saki - 24 Nisan, 2023, 15:26:01Bu Commando filminde mitralyoz kullanımı sahnesi ve 1985 yılında çekilmiştir...
Bu ise  Povratak otpisanih- Return of written offs, kurşunlar toprağı koparıyor, 1975 yıla aiıt çekim, arada tam 20 yıl var...

Arada 10 yıl var gibi  :)

Saki

Einstein ne demiş, Hasan, zaman görecelidir  ;D

Saki

Müziğe dikkat...

Çalışmanızın sonuçları, efendim, yıkıcı!

Vaatlerinizi yerine getirmediniz!

beş, altı salya..eşkiya.. en iyi askerlerimizi öldürüyor!

Siz ise onlarla başa çıkamazsınız!

Bay Krüger, artık bir sonuca vardım...Bana sadece biraz zaman lazım...biraz sabremetniz lazım.

İşte..

Evet.

Burada her şeyi yazdım.

Evet.

Onları hepsini yazdım.

Beni dinleyin. Onların orada yazılı oldukları beni ilgilendirmez! Ben onların silinmiş olmalarını isiyorum, anlıyormusunuz...Silinmiş olmalarnı! Silnimiş!

Ja želim da oni budu otpisani!

Otpisani- Silinmişler

Saki

Colonel, I am  asking you just one more minute

Saki

Saki

Saki

Eski ismi Hwarang-do olan Taekwondo bir Kore dövuşme sanatıdır...

Bazı teknikler...Ap chagi, Yop Chagi, Hop Chagi...Bandaye Dolio Chagi...

Çekici tekme vuruşları sayesinde bu, sonuna kadar atraktif dövuşme sanatı, macera filmlerine de yer alıyor...

1:09

Saki

Shotokan, Vado Ryu, Godju Ryu, Kyokushinkhai...

Bazı teknikler, Maya Geri, Mavashi Geri, Ushiro Geri...

Makedonyanın tüm zamanların en iyi karatecileri: Boşnyak Nazim Kurtoviç ve Arnavut Enver İdrizi...

Saki

At the time of Dinosaurs rolling lush and frutail planet///

Narator- Charlston Heston

It hit with the force of 10,000 nuclear weapons. A trillion tons of dirt and rock hurtled into the atmosphere, creating a suffocating blanket of dust the sun was powerless to penetrate for a thousand years. It happened before. It will happen again.

Saki

Saki

..
...yeni koordinatlar yüklendi....
mach1, mach2, mach3...