Bir Hayalim Var Ya Siz Ne Dersiniz?

Başlatan tommikser, 17 Haziran, 2010, 17:22:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Geçen İstanbul'da o Galatasaray'ın arasındakı meşhur çizgiromancıya girdim. Yeni nasip oldu. Bizim imkânımız olmadığı için görmemiştim. Orada İngilizce çizgiromanlar vardı. Bir kısmı tam hayalimdeki gibiydi. Eski sayıları siyah-beyaz kalın ciltli olarak yayınlamışlardı. Birden aklıma geldi. Hoz yayınları şu anda elinde olan Örümcek Adamı ilk sayısından başlayarak kalın ciltli yayınlasa. Süpermen(superman degil:) B yayınlarındaki gibi. Ama fumetti tarzında değil büyük boyutlu. Fantasik Dörtlü falan neden olmaz bizde eski sayılarından itibaren ciltli kalın. Biri bu hayalimi gerçekleştirse ne olur? İlla ki Zagor klasik maceralar mı okumak zorundayız. Demir adam klasik maceralar olamaz mı?

BAHADIR

Bu benim de büyük bir hayalim ve isteğim... Eski okuduğum Marvel'ları aynı tatla, kalın kalın ama orjinalindeki gibi 500'er sayfalık ciltler halinde okumak... Hala derim Fantastik Dörtlü, Kaptan Amerika, İntikamcılar, Thor, ya da Demir Adam neden olmasın...Sağolsun Gümüş Sörfçümüz yakın zamanda gelecek... İnşallah devamı da güzel olur...

pizagor

Örümcek Adam'ın essential serileriyle ilgili olarak Haşim Öz'ün bir iması ;

http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1068.msg1343.html#msg1343

İlke Keskin'in de konuyla ilgili bir yorumu olmuştu :

http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1074.msg1354.html#msg1354

Gün gelir bunlar yayınlanır ama bu geç kalınmışlık sorun olur bana kalırsa...

Bir kitle var ki Türkçe yayınlanacağına inanmıyorsa ya da beklemeye tahammülü yoksa bu albümlerin orijinallerini almanın yollarına bakıyor...

Mesela uzun süre Türkçe Watchmen'i bekledikten gidip orijinalini almak durumunda kaldım...

Yine yayınlanacak olan Gümüs Kayakçı ciltlerini de essential olarak edineli 1 sene oldu olmadı...

Yavaş yavaş Örümcek Adam essential ciltlerini ediniyorum...

İstemeye istemeye yapıyorum bunu, zorunda kalıyorum...

O yüzden bir ricam var yayıncılardan...

Yayınlamayı planladıkları çizgiromanları, telifi için peşinde oldukları yayınları okurlarla paylaşsınlar...

Bizler de yabancılarına yönelmeyelim...

Gerekli Şeyler ne güzel yaptı da açıkladı...

Aklımda 1602 ve Planet Hulk albümlerini almak vardı, şimdi bekleyeceğim...

Ne kaldı şunun şurasında Eylül'e, Ekim'e...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Gerçekten ne güzel olurdu.

LAL Zagor Klasik maceralara basladiginda soru isaretleri vardi.

Ama sonra ne oldu, yayin periyodu 2 aylikdan ayliga çekildi.

Sonra Mister No KM ve Martin Mystere KM de geldi.

Umarim bir yayinevi Örümcek Adam, Captain America vs. için bu girisimde bulunur.

Düsünmesi bile heyecan verici.

pizagor

Renksiz baskisiya essential serileri Amerikali okurlar için biraz yavan kalmis olabilir ama siyah beyaza asina Türk çizgiromanseverler için 'essential'lar Marvel'in altin çagini okumak için oldukça iyi ve çok düsük maliyetli bir seçenektir...

Takip edebildigim kadariyla Kaptan Amerika, Fantastik Dörtlü ve Thor'da essential albümler henüz bizde yayinlanan maceralara gelmedi ancak Bilka dönemi Örümcek Adam hikayelerini kronolojisiyle yeniden okumaya baslamak, Ali Recan'in Marvel Yayinlarindan çikan Hulk hikayelerini Essential Incredible Hulk ve Essential Rampaging Hulk ciltlerinde bulmak, yine marjinal karakter Gümüs Kayakçi'nin yeniden keyfini çikarmak, bunlar comicseverler için bulunmaz firsat...

O kadar çok essential serisi var ki bunlari toplamaya cüzdan yetse yer yetmez...

Ancak bir yayinci bekliyoruz hiç olmazsa bir kismini bizlere tekrar sunacak...

Buna en yakin yayinci olarak da Gerekli Seyler'i görüyorum :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yalcinerol345

Hala hayal etmeye devam ediyorum.Ya bir essential cildi yayınlamanın maliyeti ne olabilir ki bu kadar yıldır bekliyoruz?

caretta

Üstad Yahya Kemal Beyatlı'nın dediği gibi"İnsan alemde hayal ettiği müddetçe yaşar" mış.Benim hayalim de Altın
Teks'in haftalık yayınlanarak seriyi tamamlaması.

yalcinerol345

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 28 Ocak, 2013, 22:42:56
Hala hayal etmeye devam ediyorum.Ya bir essential cildi yayınlamanın maliyeti ne olabilir ki bu kadar yıldır bekliyoruz?
Maliyet konusunda yanıtlarınızı gerçekten  merak ediyorum.

haysat

Sen bana işin adetini, sayfa sayısını ve ebatını yaz ben sana en kısa zamanda matbaa  fiyatı çıkaracağım.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

yalcinerol345

500 sayfalık 500 adet Essential boyutunda.

DAMPYR

Bence Yayınevleri eldeki serileri bir an önce aylık yayınlamalı.Şunun şurasında kaç kişi kaldık zaten.bu ilgi istek azalmadan bizler birer Dede,Nene olmadan o günleri görmek istiyorum... ??? :P :-*

kalidor

Bazı yayıncılar hayali de olsa essentialları alıp basıyor, hatta duyurusunu bile yapıyor.  Siz de hayali olarak alıp okuyup kütüphanenize koyduğunuzu farzedin. 
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 29 Ocak, 2013, 08:23:39
Bazı yayıncılar hayali de olsa essentialları alıp basıyor, hatta duyurusunu bile yapıyor.  Siz de hayali olarak alıp okuyup kütüphanenize koyduğunuzu farzedin.
Biz o yayıncıya kalırsak son nefesimizde belki ilk sayısını ya görürüz yada göremeyiz... ;D ;D ;D

HacıGeraltEmmi

Bir yayıncımız da çıksa dese ki; "Scalped'i yayınlayacağım" ne şahane bir hareket olurdu ::) İmkansız hayaller kuruyoruz tabi :P

rumar80

Alıntı yapılan: designer73 - 31 Ocak, 2013, 14:34:07
Bir yayıncımız da çıksa dese ki; "Scalped'i yayınlayacağım" ne şahane bir hareket olurdu ::) İmkansız hayaller kuruyoruz tabi :P

Scalped bu ülkede o çizimlerle YAYINLANMAZ!!!