Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Zeljko

Zeljko

Kitabın; En sevdiğim 10 tex hikayesinden biri olan The Great Invasion(Büyük İstila Tex 497-499) adlı başyapıtın  prequel'i olması oldukça heyecan verici.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: Saki - 30 Kasım, 2023, 18:45:48Bu Alfa kimdir. Ali Recanın Alfası mı. Ceylan yayınları Teksi 1987 de bırakmış 1990 da Alfa yayınları devam etmiş. Öylemi?

Alfa bana Conan ve Ali Recanı anımsatıyor...

Bu konulari Caretta ustad daha iyi bilir. Ben yanlids bilgi vermeyim dostum.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: Zeljko - 01 Aralık, 2023, 12:46:32Kitabın; En sevdiğim 10 tex hikayesinden biri olan The Great Invasion(Büyük İstila Tex 497-499) adlı başyapıtın  prequel'i olması oldukça heyecan verici.

Guzel gorunuyor. Paylasim icin tesekkurler. Am biz okuyamayiz herhalde.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Saki

The Great Invasion(Büyük İstila Tex 497-499) adlı başyapıtın  prequeli- La grande invasione mi söz konusu yani Teksas ve Komançiler..

Saki

Bütün hikaye mahküm Jim Corbett etrafında dönüyor. Kendisi Kanzas Jayhawkeri yani Kanzas gerillası yada o dönem komandosu diyebiliriz... 

Kanzas sunrise ise jayhawkerlerin sadece bir bıçakla düzenlediği operasyondur.

Jim Corbett ve arkadaşı Teksin verdiği iki bıçakla Kanzas sunrise yaparak 7 tane Komançi savaşçısını öldürecekler. Diğer Komançiler kaçacaklar..

Tıpkı bügünün komandoları gibi.

Amerikan iç savaşı döneminde Kanzas eyaleti çok önemli bir röl oynayacaktır. Kuzey eyaletler Kanzası kendi tarafına çekmek istiyor. Güney eyaletler de bunu yapmak istiyor. Dolayısıyla, Kanzas eyaletinde iç savaşı başlayacaktır.

Zeljko

Aslında Büyük İstila'nın prequeli olan bir kitap daha var ama bizde çıkması imkansızdan hallice malesef...

Saki

Burdada durum kimbilir nasıl. Çok Teks serileri var. Bende takip etmekte zorlanıyorum. Farklı çizgiroman yayınevleri farklı serileri yayınlıyor yada aynı devlette birkaç yayınevi aynı seriyi yayınlıyor. Git de işin içinden çık  ;D

Zeljko

Alıntı yapılan: Saki - 02 Aralık, 2023, 19:13:38Burdada durum kimbilir nasıl. Çok Teks serileri var. Bende takip etmekte zorlanıyorum. Farklı çizgiroman yayınevleri farklı serileri yayınlıyor yada aynı devlette birkaç yayınevi aynı seriyi yayınlıyor. Git de işin içinden çık  ;D

Çare e-çizgiroman!

Saki

Aynen öyle. Onlarda sonradan demediniz demesinler  O0

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...