2022 Şubat - Çizgi Roman Listesi

Başlatan memospinoz, 03 Şubat, 2022, 23:04:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mösyö Lejant

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Şubat, 2022, 13:21:59
Ama yine de moral bozmamak adına beğenmeyişi de daha yumuşak ifade etmenin doğru yöntem olduğunu düşünüyorum.

Merhabalar, alıntılamış olduğunuz mesaj şahsen bana yöneltilmiş bir eleştiri olsa benim moralim hiç bozulmazdı. Siz neden farklı düşündünüz merak ettim. Elbette mesaj yazarken kurallara uyulmasını ben de temenni ederim, fakat kurallar dahilinde olduğu müddetçe üyeler nasıl ki takdir edebiliyor, eleştirebilmeli de.

Çizgi roman listesi başlıklarının aktifliğini sürdüren üyelerdensiniz, dikkatimi çekti. Emin olun pek çok kişi bu başlıkların faydalı bir şekilde devam etmesi temennisinde. Fakat eskiden bu başlıkların daha iyi olduğunu kanaatinde olmak da gayet tabii bir düşüncedir.

DAMPYR

Alıntı yapılan: bayram - 16 Şubat, 2022, 22:46:27
Merhaba Atilla bey. Birkaç gün önce sorduğumda bana  15--17 Şubat arası çıkacağı söylenmişti.
eee 17 Şubattayız Lal Yayınları hala niye çıkmadı ki,Juliada hala ortada yok inşallah yayınlar fazla geçikmezler

caretta

Lal Kitap eksik olmasın bizi Zagorsuz bırakmıyor ama
her ayın 15'nden sonra bir sancı başlıyor;çıktı mı çıkıyor
mu,ayın 20'inden sonra mı çıkacak diye.Facebook sayfaları
var..Oradan duyurmak bu kadar zor mu?Ayrıca kendi web
siteleri var,oradan da hiçbir duyuru yok.Özel mesajlara da
yanıt verilmiyor."Telefon açıp niye sormuyorsun?"derseniz
o da bir seçenek ama madem ki resmi siteler mevcut oradan
duyuru yapmamalarının mantığı ne?

pizagor

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 17 Şubat, 2022, 19:14:24
Merhabalar, alıntılamış olduğunuz mesaj şahsen bana yöneltilmiş bir eleştiri olsa benim moralim hiç bozulmazdı. Siz neden farklı düşündünüz merak ettim. Elbette mesaj yazarken kurallara uyulmasını ben de temenni ederim, fakat kurallar dahilinde olduğu müddetçe üyeler nasıl ki takdir edebiliyor, eleştirebilmeli de.

Çizgi roman listesi başlıklarının aktifliğini sürdüren üyelerdensiniz, dikkatimi çekti. Emin olun pek çok kişi bu başlıkların faydalı bir şekilde devam etmesi temennisinde. Fakat eskiden bu başlıkların daha iyi olduğunu kanaatinde olmak da gayet tabii bir düşüncedir.

Düsturum emek verene saygı göstermektir; en nihayetinde ben de bir emekçiyim. Beğeniyi ifade etmenin bir üst sınırı, bir üst limit gösterimi olmasa da ve her haliyle beğenilmenin beğenilmesi durumu söz konusu olsa da, beğenmemeyi muhatabının kaldırabileceğinden ağır dile getirmenin sonucu kişiyi küstürmekten öte olmuyor. Belli ki justordinarygeek elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, görseli güzelleştirmek için çabalıyor. Afu ağabey de harika yapıyordu ve hatırladığım kadarıyla bence gayet gereksiz yorumlar nedeniyle artık aktif bir katılım sergilemiyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mösyö Lejant

Ocak listesi başka bir üye tarafından açılmış olmasa bence Afu üstad aynı şekilde liste hazırlamaya devam ederdi. Başka bir forumda halen liste yapıyor çünkü.

pizagor

Ben olayı şöyle hatırlıyorum; justanordinarygeek yeni ayın başlığının ilk mesajını yazdı, ortada herhangi bir görsel falan yoktu. Ancak buna gelen yorumlar nedeniyle afu ağabey kendi elinin bu işten çektirildiği gibi bir sonuç çıkardı. Sitemkar bir şekilde ayrıldı, justanordinarygeek de bu işi kucağında buldu. Afu ağabeyin bu çıkarımı gerekliydi, gereksizdi, tartışılabilir, sakız gibi uzatılabilir ama üzerine yazışmak gayet de lüzumsuz olur. Konu altın gününde börek  - kısır - patates salatası yiyen kadınların muhabbetini andırmaktan öteye gitmez. Yaşanan, yanlış anlamalarla dolu ömrümüzün yeni bir çentiği, sonrasında gelecek olanların bir benzeri, bundan öte birşey değil. Bu iki dostumuz isterlerse özelden yazışıp, yanlış anlamayı gidermeye çalışabilirler. Bunun haricinde benim yaptığım da, konuyu deşen herkesin yazdığı da lüzumsuz dedikodudan ibarettir.

Mösyö Lejant

Müsaade ederseniz ne yazacağıma ben karar vereyim, siz yazmak istemiyorsanız yazmayabilirsiniz elbette. Ayrıca Börek ve patates salatası yemekte de ne mahsur var anlamış değilim.

Konuya herkes kendi açısından bakabilir, farklı görüşte olanlar da yorumunu dile getirmek istiyor ise forum kuralları dahilinde elbette yazabilmeli.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 17 Şubat, 2022, 21:55:56
Müsaade ederseniz ne yazacağıma ben karar vereyim, siz yazmak istemiyorsanız yazmayabilirsiniz elbette. Ayrıca Börek ve patates salatası yemekte de ne mahsur var anlamış değilim.

Konuya herkes kendi açısından bakabilir, farklı görüşte olanlar da yorumunu dile getirmek istiyor ise forum kuralları dahilinde elbette yazabilmeli.

Müsaade sizin tabi ki. Ben de forum kuralları dahilinde yazdıklarınız hakkında ne düşündüğümü ifade etme özgürlüğüne sahibim, izninizle.

Mösyö Lejant

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Şubat, 2022, 21:59:07
Müsaade sizin tabi ki. Ben de forum kuralları dahilinde yazdıklarınız hakkında ne düşündüğümü ifade etme özgürlüğüne sahibim, izninizle.

Elbette, iznime bile gerek yok. Forumun en sevdiğim yönlerinden biri farklı yorumlanan konularda muhabbet etmemizdir.

hanac

Memospinoz listeleme işini bıraktığı için çizgi roman listeleri artık forumumuzda yayınlanmayacak.

Güzel bir gelenekti ama ne yazık ki sonu geldi.

Yıllarca bu işi yapan Afu abi'ye ve kısa da olsa yapan Memospinoz'a çok teşekkürler.

pizagor

Listeyi oluşturanlara da, sonunu getirenlere de teşekkürler!

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 17 Şubat, 2022, 22:05:43
Memospinoz listeleme işini bıraktığı için çizgi roman listeleri artık forumumuzda yayınlanmayacak.

Güzel bir gelenekti ama ne yazık ki sonu geldi.

Yıllarca bu işi yapan Afu abi'ye ve kısa da olsa yapan Memospinoz'a çok teşekkürler.

O zaman şöyle olacak her ay gene liste adı başlığı açılacak herkes çıktığını duyduğu yayını o başlıkta şu da çıkmış diye belirtecek liste olmasa bile hiç olmazsa neyin çıktığını birbirimizden öğreniriz

DAMPYR

Yeni Çıkanlar :

Marmara Çizgi - Beş Yaprak Cilt 8 - FİYAT:36,00 TL - Manga

Yazar: Natsume Ono
Çizer: Natsume Ono
Sayfa Sayısı: 272

Masanosuke, kardeşi Bunnosuke'ye ağabeyi olarak son tavsiyesini verir. Bu sırada, şehirde "Beş Yaprak" ile ilgili söylentiler dolaşmaya başlamıştır. Hakem kim? Beş Yaprak
çetesi şüpheye düşmüştür.
Öte yandan Yaichi, eski ağabeyi Jin tarafından takip edilir ve feodal polis Yagi, geçmişte kim olduğunu öğrenmiştir. Yoksa ait oldukları yuvayı, değerli arkadaşlarını kaybetmek zorunda mı kalacaklar? "Beş Yaprak" için perde bu son ciltte kapanıyor.

Marmara Çizgi - Sabrina ve Tüyler Ürpertici Maceraları 1 : Cadı Kazanı - FİYAT:70,00 TL - Comics
Yazar: Roberto Aguirre-Sacasa
Çizer: Robert Hack
Sayfa sayısı: 160

GENÇ CADI SABRINA— Onu Hiç böyle görmediniz.
Yeteneklerinin zirvesindeki iki yaratıcıdan KORKU ŞAHESERİ bir çizgi roman. On altıncı yaş gününün arifesindeki genç cadı Sabrina Spellman kendisini bir yol ayrımında, tüyler ürpertici bir kader ile fani erkek arkadaşı Harvey arasında bir seçim yapmak zorunda buluyor. Fakat ailesinin geçmişinden gelen
ölümcül bir düşman, Madam Satan, Greendale'e geliyor ve genç cadıyı çoktan gözüne kestirmiş. Sabrina tüm bu zorluklarla mücadele edebilecek mi yoksa cadılık kariyeri-ve lise hayatı-aniden sona mı erecek?

Marmara Çizgi - Şeker Canavarı Cilt 2 - Esaret - FİYAT:65,00 TL - Comics
Yazar: Jeff Lemire
Çizer: Jeff Lemire
Sayfa Sayısı: 144

Dünyada iyi insan kalmadı. Gus, bu gerçeği zor yoldan öğreniyor. Gus, Jepperd denen adamın kendisinin koruyucusu, arkadaşı olduğunu sanmıştı. Ama Jepperd onu, Gus gibi yarı-hayvan çocukların kafeslere atıldığı korkunç bir yere götürdü. Burası, kalpsiz adamların dünyanın altını üstüne getiren salgının sırrını ortaya çıkarmak için ölümcül deneyler yaptığı ama hiçbir sonuç elde edemedikleri bir yerdi. Bu adamlar, Gus'ın özel olduğunu hissediyordu ve onu farklı kılan şeyi bulmak için... her yöntemi kullanacaklardı.
Aynı esnada Jepperd ise artık özgür biri olmuştu, felaket bölgelerini istediği gibi dolaşabilecekti. Ancak arkasında bıraktığı hayatı unutması söz konusu değildi. Jepperd artık kendi ölümüyle sonuçlanacak girdabın içinde oradan oraya savruluyordu... ancak unutmak için çok uğraştığı, onu bugünkü haline dönüştüren trajedi, girdabın dibinde onu bekliyordu.

Akıl Çelen - Horimiya - Horisan ile Miyamurakun 1. Cilt - 28,00 TL - Manga
Yazar   Hero
Çeviren   Berfu Gülay
Okulda zeki, başarılı ve popüler bir kız olmasıyla tanınan Kyouko Hori, aslına bakarsınız okul dışında arkadaşlarının onu tanıdığından çok farklı biri. İşkolik anne ve babasının yokluğunda erkek kardeşine bakmak, alışveriş ve ev işlerini yapmak zorunda olan Hori'nin, arkadaşları gibi gezip eğlenmeye ayıracak hiç zamanı yok.
Bir gün sessiz, sıkıcı sınıf arkadaşı beklenmedik bir şekilde ve okuldakinden bambaşka bir görünümle karşısında belirdiğinde, Hori her insanın başkalarından gizlediği bir yanı ve her hikâyenin birden fazla tarafı olduğunu keşfeder! Böylece Hori'nin hayatında yeni bir sayfa açılır!
Okul hayatı, arkadaşlıklar ve kendini keşfetme hakkında ilham verici hikâyesiyle Horimiya sizi etkisi altına alacak!

Akıl Çelen - Limit 4. Cilt - 28,00 TL - Manga
Keiko Suenobu
Beklenmedik bir ölümle sarsılan grupta herkes zan altında... Aralarında gerçekten bir katil olabilir mi? İçine düştükleri bu zor durum, kazadan önceki okul hayatlarında birbirlerine karşı takındıkları tutum ve davranışlarını sorgulamalarına, karşılıklı suçlamalara yol açıyor. Grubun karşısında artık iki seçenek var; birbirlerine güvenip birlik mi olacaklar yoksa nihai olarak ortak korkularına yenik mi düşecekler?
Limit, bir grup gencin yaşadığı zorlu hayatta kalma mücadelesinin hikâyesi!

DAMPYR

Gerekli Şeyler - Jujutsu Kaisen, Vol. 2 - 32 TL - Manga
Sayfa Sayısı : 192 Sayfa

Yuji Itadori, dünyayı lanetli iblislerden kurtarmaya kararlıdır, ancak çok geçmeden bunu yapmanın en iyi yolunun insanlığını yavaş yavaş kaybetmek ve kendisi olmak olduğunu öğrenir!
Lanetli ruhların şüphelenmeyen insanlarla beslendiği bir dünyada, efsanevi ve korkulan iblis Ryomen Sukuna'nın parçaları kayboldu ve etrafa saçıldı. Herhangi bir iblis Sukuna'nın vücut parçalarını tüketirse, elde ettikleri güç bildiğimiz gibi dünyayı yok edebilir. Neyse ki, yaşayanların tehlikeli varlığını doğaüstü olaylardan korumak için var olan gizemli bir Jujutsu Büyücüleri okulu var!
Bir gözaltı tesisinde lanetli bir rahim göründüğünde, Jujutsu Lisesi, Itadori'yi ve diğer birinci sınıfları durumu ele almaları için gönderir. Ancak karşılaştıkları Lanet beklediklerinden çok daha güçlüdür! Itadori ve arkadaşlarının artık iki seçeneği var: koş ve belki yaşa ya da savaş ve öl. Dikkatleri dağılmışken, Jujutsu Lisesi ve Satoru Gojo'da gizemli tasarımları olan güçlü Lanetler toplanıyor...

Gerekli Şeyler - Noragami 16. Cilt - 32,00 TL - Manga
Sayfa Sayısı : 192 Sayfa

Bişamonten serbest bıraktığı ilahi silah ile birlikte Büyücü'nün peşinden gitmektedir. Gizlice onu bulmaya çalışan Kazuma, ilahi korumalar tarafından yakalanır. Durumun farkına varan Yato'nun zor bir karar alması gerekir.