Hatalı Baskılar

Başlatan alan ford, 10 Temmuz, 2010, 15:48:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1001roman

Sevgili Hasan kardeşim,
Hassasiyetini anlıyorum ama sizlerde bizleri anlayın artık.Her zaman istediğiniz gibi yazıyorsunuz eyvallah.Ancak " bile bile " derseniz o zaman iş değişir.Benim kendime karşı ne kadar acımasız olduğumu cümle alem bilir. Her kitabı basmadan önce en az iki adet tıpkı basım yaparım ve Julia'da da yaptım hatta abarttım birini Hard Cover yaptım ( hata yok ) fakat baskıda anlayamadığımız bir sebeple iki adet 127.sayfa basılmış.Her kezden önce fark edip Facebook ve ikmalistasyo'nunda belirttim.Dolayısıyla " bile bile " yakıştırmasını şiddetle reddediyorum.Ayrıca belirttiğim gibi Hard Cover'da olmasın diye o formayı yeniden bastırıyorum.
Son olarak da,Facebook sayfamı ziyaret edin ve bugün koyduğum Greystorm kapak aşırmasını görün,belki hakkımda farklı düşünürsünüz.Kolay gelsin.
Fuat AKTÜRE

1001roman

Ben yazarken Güneş bir yazı atmış ve hatayı Mert'in yaptığını belirtmiş.
Hayır hata Mert'in değil matbaacının beyler.
Yolu düşen uğrasın ve yaptığım tıpkıbasımın hatasız olduğunu görsün.
Selamlar

*Güneş kardeşim ben kimin benim yanımda olduğunu gayet iyi biliyorum.
Kızdığım tek şey " bile bile " ibaresi oldu.Yoksa forumunuzun ve üyelerinizin kalitesi ile bir sorunum yok.
Başarılar

tommikser

Olur Fuat abicim insandır hata yapar.Matbaadır hata yapar.Yapar da yapar.Diğer forumlar biraz bizden farklı dozunu kaçırdıkları oluyor.Bizimde yanlış anlaşıldığımız olmuyor mu?Olabilir.Dilimizin kemiği yok birşey deriz kırk yıl içimize dert ederiz.Ben bunu ona nasıl dedim diye.

Yazdıklarım kimseyi savunmak için değil.Hata olur abilerim iki günlük dünya için bu üzmeyelim birbirimizi.Dimi...

1001roman

Güneş bu ne iyimserlik :)
Yakında uçmayasın

Sinan Başak

Peki netice ne? Ben facebook'a girmiyorum. Hatalı kitaplar düzgün olanlarla değiştirilecek mi? Ya da söylenildiği gibi tek bir yaprak olarak mı verilecek? Bu da oldukça kötü bir şekil olacak.

tommikser

Valla abi işim gereği burada günde 100 köylü efendiyle uğraşıp laf anlatmaya çalışınca insan uhrevi hayata yöenliyor sinirlerine hakim olmak için ;D

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: 1001roman - 26 Nisan, 2011, 14:45:51
Arkadaşlar,
Her nedense yanlış anlaşılmalar sadece sizin forumunuzda oluyor.Ne demektir " bile bile ",hangi kendini bilmez ve saygısız yayıncı böyle bir şey yapar ? En azından 1001 roman YAPMAZ !Facebook ve İkmalistasyonu'nda yazdıklarımı tenezzül edip okuyun da ondan sonra yorumlarınızı yapın.
İlk basılan soft cover seride olan hatayı hard cover'da tekrarlamayalım diye yeniden bastırıyoruz.O yüzden piyasaya çıkışı önümüzdeki haftayı bulacak...
Kime yazıyorum ben bunları acaba Lami bey ?
Fuat AKTÜRE

Bunları bize, yani Altın Madalyon'a yazıyorsunuz Fuat bey. İkinci defadır forumun genelini muhattap alan kızgın mesajlar atıyorsunuz hoş olmuyor. Sadece bizim forumumuzda böyle mesajlara rastlıyor olabilirsiniz. Doğrudur. Çünkü başka dişe dokunur çizgi roman platformu yok nette. İsteseniz de rastlayamazsınız. Korsanlık dışında el emeği göz nuru yazılarıyla katılım bazında, Altın Madalyon'un performansının yarısını bile gösteremiyor hiç bir platform. Bu bizim kalitemizi ve seviyemizi gösterir.

Sizinle yüzyüze muhabbetimizi hatırlarsanız üretici müşteri ilişkilerinden uzun uzun konuşmuştuk. Müşteriye yaklaşım böyle olmaz. Eleştirmek müşterinin hakkıdır yapar. Bunu hakaret olarak değil hakkınızdaki anket fikri olarak algılayıp yapıcı değerlendirme yapmanız gerekir. Ciddi firmalar özellikle kızgın müşterileri arar bulurki bir daha onları kızdıracak bir şey yapmasın. Müşteri üreticinin varlık nedenidir. Sizin gibi bu alemin merkezinde yetişmiş çok değerli bir yayıncının da bu yönde düşünmesini beklerim. Eminim kafanızdaki düşünce böyledir ama yansıtmanız yanlıştır. Bunu yapmayın lütfen.

Olaya gelince. Julia'daki hatalı baskıyı ben de İkmal İstasyonu'nda farkettim. Bunu oradan duyurmak zaten sizin göreviniz, yapmışsınız teşekkür ederiz. Yalnız eksiği var. Bu duyuruyu forumumuzun üyesi olarak burada da yapmanızı beklerdik. Ayrıca metne "bu hatalı baskıyı düzeltiyoruz, almış olan arkadaşlar mağdur olmayacak değiştireceğiz" gibi bir şeyler de yazmalıydınız. Şimdi insanlar haklı olarak aldık ne olacak deyip duruyorlar. Bakın Lalkitap Zagor'un bir sayısına bir sayfa Karaoğlan basmıştı. Sonra hepsini geri alıp değiştireceğini duyurdu ve dediğini de yaptı. Kimse bu olaya alınmadı bile. Unutuldu gitti.

Neyse uzatmayalım bu meseleyi. Siz problemi çözmüşsünüz zaten, alan arkadaşlar da mağdur olmayacaklarını anladılar. Sorun yok. Aslında sizi forumda daha sık görsek daha çok muhabbet olacağı için böyle vakalara da gerek olmayacak ne dersiniz?

Selamlar
Lami

tommikser

Abi köylüleri küçük görmek gibi bir durumum yok.Ziraat mühendisi olarak bu işin içindeyim.Yalnız bir insana aynı lafı 40 dakika anlatırsan,olmayacak şeyi sen görmezden gel kurnazlığı taslarsa vede olmaz deyince bağırıp saygısızca buradan çıkıyorsa eeee bizde insanız adamın sabrı taşıyor.

Beni bilen bilir pozitifimdir.İşte de öyleyim.Ama köylü milletin efendisi derken Atatürk sanırım her hakkı kendinde bulabilir anlamında dememiştir.

Ayrıca köylü ile çiftçi ayrı tanımlar günümüzde.Köylü veya köylülük bir miktar işi atadan görüp yapan ve kendi bildiğinin doğru olduğuna inanan insan olarak (hemen hemen ) kullanılıyor.Çiftçi yani çift süren kişi ise ondan daha eğitimli ve gelişime açık pozitif üretici olarak tanımlanıyor.İsteyen istediğini diyebilir.Bence sıkıntı yok.Ama köylülük ve köylü ile ilgili olarak edebiyatımızı yerlebir eden Yaban romanını okur isen veya okudu isen ne dediğimi anlayacağına eminim.

Köyde yaşamaya gelince bende 3 yıldır köyde görev yapıyorum.Arazinin içindeyim.Köylü efendilerin şark kurnazlığı yapıp yapmadığını artık gözünün içinden anlayabiliyorum ;D

pizagor

Alıntı yapılan: Sinan Başak - 26 Nisan, 2011, 15:22:42
Peki netice ne? Ben facebook'a girmiyorum. Hatalı kitaplar düzgün olanlarla değiştirilecek mi? Ya da söylenildiği gibi tek bir yaprak olarak mı verilecek? Bu da oldukça kötü bir şekil olacak.

Sayın Fuat Aktüre, Julia okurlarının merak ettiği bu işte... İkmal istasyonunda yazılanları tenezzül edip okudum ve ben de Mert ve Ahmet arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, olur böyle şeyler deyip, ilgili herkese onarılmaz ya da geri dönülmez bir noktada değilsiniz neyse ki diyorum. Hatayı görmek ve okura göstermek, kusura bakmayın demek çok güzel ama gözümüz gibi baktığımız çizgiromanlarda böylesi ciddi hatalar olduğunda yeniden basılanlarıyla değiştirilmesini beklemek en doğal hakkım olmalı. Dolayısıyla sizden beklentim hatayı bu yönde düzeltmenizdir. İfadenize göre hard cover versiyonda hata olmasın diye önleminizi almışsınız ama peki şu ana kadar satılmış olan diğer versiyon için düşündüğünüz birşey var mı? Sevgili s.b. defalarca Demirbaş yayınlarındaki bu tarz hataları gösterdi. Eğer o serileri takip ediyor olsaydım aynı talebi dile getirirdim kuşkunuz olmasın, tıpkı Lal'den sansürsüz baskılarını yaparak elimdekilerle değiştirmelerini istediğim gibi.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

1001roman

Sevgili arkadaşlar,
O sayfa tek olarak basılıyor ve  ( 1-1,5 mm küçük olarak ) tüm Julia alanlara verilecek.Hoş olmayacak ama sayfa arada sırıtmayacak en azından.
Ciddi olarak dikkat etmemize rağmen böyle hataların olması canımı sıkıyor ama yapılacak başka birşey yok.Bu seferlik özürlerimizi kabul edin.
Ama yinede " bile bile " demeyin.
Hepinize kolay gelsin
Fuat AKTÜRE

altay1944

Alıntı yapılan: 1001roman - 26 Nisan, 2011, 18:33:06
Sevgili arkadaşlar,
O sayfa tek olarak basılıyor ve  ( 1-1,5 mm küçük olarak ) tüm Julia alanlara verilecek.Hoş olmayacak ama sayfa arada sırıtmayacak en azından.
Ciddi olarak dikkat etmemize rağmen böyle hataların olması canımı sıkıyor ama yapılacak başka birşey yok.Bu seferlik özürlerimizi kabul edin.
Ama yinede " bile bile " demeyin.
Hepinize kolay gelsin
Fuat AKTÜRE

Tüm julıa alanlara derken Sayın Fuat Bey kimi kastettiğinizi bilmek isterim.İkmal istasyonundan alanları mı?Ben ilyas Beyden temin ettim.Şimdi ne olacak.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Haziran 2011 hatalı yayınlarda rekor kırıldı. Kızılmaske ve Mandrake'den sonra Zagor klasik maceralar 59. sayıda ilk kitapta 35-66.sayfalar arası basılmamıştı. Altan ile konuştum bana özel bir durummuş.
   Aynı durumda olan başka biri var mı?

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 08 Haziran, 2011, 16:41:21
Kızılmaske ve Mandrake'den sonra Zagor klasik maceralar 59. sayıda ilk kitapta 35-66.sayfalar arası basılmamıştı.

Kızılmaske ve Mandrake'deki hatalar nedir acaba?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

İlgili konu başlıklarında yazılmıştı. Kızılmaske yeni maceralarda 96. sayfa yanlışlıkla 100. sayfaya basılmış. Mandrake'de de benzer bir şey vardı ama hatırlayamadım

Eflatun

Bu ayın yanlışı değil elbette ama ben konu başlığını şimdi farkettim.
Solomon Kane Destanı kitap başındaki index 1.  2.  3. sayfa ardışıklığı gerektirirken
bendeki kitapta 2.  2.  3. sayfa şeklinde dizilmiş.2.sayfa çift basılmış yani.