Ana Menü

Berserk

Başlatan Ahmet Oktay, 21 Ocak, 2015, 21:44:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

"Midland Krallığı eski güzel günleri arar hale gelmiştir. Ülkenin hiç bir yerinde hiç bir şey eskisi gibi huzurlu ve bereketli değildir. Tüm bu karmaşanın arasında bir silahşör ortaya çıkar ve ülkenin kralını ve taraftarlarını öldüreceğini söyler. Gatts(Guts), insanüstü bir güce ve dev bir kılıca sahip bu silahşör, Griffith önderliğindeki paralı askerler grubu olan "Band of Hawks"a katıldığı dönemi ve sonrasını hatırlamaya başlar. "

imdb : http://www.imdb.com/title/tt0318871/

wikipedia : http://en.wikipedia.org/wiki/Berserk_(manga)#Anime

12 bölüm bitti, japonca seslendirmelere iyice alıştım sayılır. Cowboy Bebop'la eşzamanlı başlamıştım ama ilk birkaç bölümden sonra Cowboy Bebop daha çok sardığı için bunu bırakıp ona yüklenmiştim. Şimdi Cowboy Bebop'un sonraki bölümünü beklerken, dizilerin çoğu da tatildeyken Berserk'e geri döndüm. İyiki de dönmüşüm, bölümler ilerledikçe güzelleşti. Hala Cowboy Bebop daha iyi benim gözümde ama Berserk çok değil 1 tık geride. Ortaçağ hikeyelerini seviyorsanız gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

Son olarak dizide çokça şiddet ve kısmen çıplaklık olduğunu belirteyim.

-brendon-

Harika bir anime mutlaka izlenmesi lazim tavsiye edilir  ;)

Ahmet Oktay

23. bölümü izledim, hikeye öyle bir hal aldı, bölüm öyle bir yerde bitti ki nereye bağlayacaklar, nasıl bağlayacaklar, dizi nasıl bitecek çok merak ediyorum.
Son bölümlerde dram yüksek bu arada. Kalan 2 bölümü de izlemeden bana uyku yok.

Ahmet Oktay

Garip bir finalle bitti.

-brendon-

Ahmet bey berserk in 3 tane çizgi filmi var onları da izleyin.anime serisinin 3 filme birleştirilmiş hali ama sonu anime serisine göre biraz daha uzatılmış

-brendon-

Berserk: The Golden Age Arc - The Egg of the King(2012)
Berserk: The Golden Age Arc 2 - The Battle for Doldrey(2012)
Berserk: The Golden Age Arc 3 - Descent(2013)

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: -brendon- - 24 Ocak, 2015, 11:47:24
Ahmet bey berserk in 3 tane çizgi filmi var onları da izleyin.anime serisinin 3 filme birleştirilmiş hali ama sonu anime serisine göre biraz daha uzatılmış

İzleyeceğim ama hemen değil, birkaç gün ara vereceğim animeye.