Ana Menü

Gintama

Başlatan dean, 15 Haziran, 2013, 20:10:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Edo döneminin sonlarıdır. Dünya ve Amanto adı verilen uzaylılar arasında bir savaş patlak vermiştir. Savaş sırasında pekçok samuray hayatlarını kaybetmiş ve savaşı Amanto'lar kazanmıştır. Hükümet artık Amanto'ların kontrolü altındadır ve Edo'yu (eski Tokyo) istedikleri gibi yönetmektedirler. Ayrıca hükümet kılıç kullanımını da yasaklamıştır. Böylelikle artık samuraylara ihtiyaç yoktur...

Sakata Gintoki, bu dönemde yaşayan eski bir samuraydır. Kagura ve Shinpachi ile birlikte, Yorozuya adında bir dükkan işletmektedir ve belirtir; "Bize ödediğiniz sürece, verdiğiniz her türlü işi yaparız." Yorozuya'ya gelen müşteriler tarafından verilen ya da kendi kafalarına göre başka işlere burunlarını sokarak aldıkları/karşılaştıkları görevler yaparak dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışırlar... aslında tek amaçları evlerinin kirasını ödemektir.

Konusu genel olarak konusu bu şekilde olan animemizin en büyük özelliği, komedi olması. Hatta absürt desek yeridir. Baş karakterimiz anime izler,manga okur. Hatta izleyeceği dizi başlayan adamlar dövüşten ayrılır felan.

NOT : Dizinin fragmanını bulamadığım için :'( , filmlerinden birinin fragmanını paylaşıyorum. Dizi bu fragmanın göründüğümden çok daha fazla absürt ve komedi havasında onu belirtim.

Final Gintama The Movie - Be Forever Yorozuya Official Trailer (2013)

NOT 2 : anime 200 küsür bölüm elli cilt civarı da mangası var.

hanac

Alıntı yapılan: dean - 15 Haziran, 2013, 20:10:56
Anime 200 küsür bölüm elli cilt civarı da mangası var.

Sevgili dean, çok güzel itikiliyorsun.

Ama ne yazık ki vakit yok, 200 bölüm yerine 20 bölüm olsaydı belki  :)

dean

Alıntı yapılan: hanac - 15 Haziran, 2013, 22:32:20
Ama ne yazık ki vakit yok, 200 bölüm yerine 20 bölüm olsaydı belki  :)

Doğru, oldukça uzun. Ben de düzenli seyretmiyorum aslında, arada bir açıp 1-2 bölüm izliyorum.

Harun Ça

265. bölümde final yapmıştır. Gelmiş geçmiş en iyi komediler arasındadır. İzlemek isteyenlere tavsiyem biraz anime/manga kültürünüz olmasıdır çünkü espirileri genelde yaptığı göndermelerdir. En azından Bleach izlemiş olmak bile yeterli olacaktır. Türkçe fansub çalışmaları hep yarım kalmış ama en iyisini şurdan indirebilirsiniz ; http://www.animeindirtr.com/devam-eden-fansub-calismalar/gintama-t8.html

roy

Bu animeyi seven hastası oluyor, sevmeyende öldüresiye nefret ediyor :D
İzlemeye yeni başlayacaklar Mic-Har'ın dediği gibi en azından bir kaç anime izlemeli çünkü ilk başlarda parodi çok. İkincisi ise ilk 20 bölüm filan sıkıcı olabiliyor ama sonrasında izlemeyi bırakamıyorsun.
Mangasının bir kaç bölümünü okudum beğenmedim ama animesini çok severim. Sadece Kagura'nın konuşması bile güldürüyor :D