DAMPYR'i ISTIYORUZ..

Başlatan darkwood, 20 Temmuz, 2010, 01:03:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

100 kisi olduk.  :)

Lütfen duyurabildigimiz her yere duyuralim.

grreenman

zaten takip ediyordum,

tekrar yayinlanmasini cok isiyorum gercekten..

V

110 olduk.1 haftaya kalmaz 200'ü asariz biz. :)
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Oğlak ta artık bizi duysa. Bu talebi göz ardı etmese

ümitkr

:))))))))))))))))))))))

Herkese merhaba
Bazi yayinevleri ilk defa çizgi roman basmaya hazirlanirken "Dampyr"e talip oldular. Önümüzdeki günlerde yorumlarini aktaracagim bloga. Ancak benim yazdigim üç-bes yazinin disinda gelen yorum sayisi 5 falan!

Okur yorum ve bilgi paylasimina ihtiyacim var acele. Ilk 12 sayinin özetini çikarmistim zamaninda. Onlari da yedekledim bir yana ama yetmez. Her güne bir yazi koymaliyiz ki bir anlami olsun. Lütfen ulastiginiz tüm forum ve sitelerden yazi isteyin ve bana aktarin (link olmuyor. üye olmadigim alanlara giremeyebiliyorum).

Mümkünse sizler de yazin! Hatta mümkün olsun kesin yazin...

200'ü bekleyenlere söyleyeyim: Bu kampanya 500 ve üzeri imzaya ulasmazsa ben kaybettigimizi varsayacagim! Alan almayan binlerce okur kampanyaya kesinlikle "katilmali"...! Ya da haberdar olmali!

Hani bence budur ve ses getirecekse ve devami olacaksa daha bir budur. Yaziya ihtiyacimiz var, pamuk eller klavyeye :)

Bugün Bahadir'in yorumunu ekledim. Ömer ellerine saglik

rumar80

Sevgili Ümit
   Hemen yazdım. Umarım gelmiştir. Yeni yayınlar neyse de Dampyr konusunda sonuna kadar arkanızdayım. Hep destek tam destek.  :)
   Sevgiler

tommikser

sevgili ümit bu kitabi hiç okumadim.Talihsizlik tabii.Ama bu hareket beni çok etkiledi.Siparisimi verdim.Daha dogrusu benim için biri aldi.5cilt geliyor.Okuyayim kesinlikle yazacam.Neresi bossa orada yazacam.Facebook gerçekten önemli.Orayi ciddiye almak lazim.Bir anda 1000lerce insana ulasilabiliyor.Vampir edebiyatini sevenlere,korkuya bayilanlara ulasmamiz lazim.Krndi içimizde kalirsak pasif bir daire çiziyoruz.Sinema ve fotografçilarada ulasalim.Ypalim.Benim hedefim 1000 di hala öyle o zamanda dedim.olmayacak is  degil biraz zaman.Bu arada oglaklada irtibata geçmek lazim.Ne düsünüyorlar.Onlardan hala bir ses yok.

ümitkr

Günes merhaba,

1000... sonuna kadar arkandayim :)

Kendi adima söyleyeyim çizgi roman denince aklima sadece comics geliyor. Ama dünyanin en iyi çizgi roman denince de "Alaska/Ken Parker" ilk sirada yer alirken "Dampyr" üstlere dogru kosuyor.

Sadece macera sunan örneklere söylenecek lafim yok. Onlari da okuyorum ve çok keyif aliyorum ama her sayisinda bana "yüksek sanat" denilen statüdeki bir çok tiyatro, resim, heykel alanlarindaki eserin verdigi hazza ulastirabilen Dampyr'i kesinlikle her çr okuruna ulastirmak istiyorum. Tabii Alaska'yla birlikte :)

Oku, belki de sarmaz bilemiyorum, beklenti ve arayislar uymayabilir çogu zaman. Begenmezsen bile desteginle biz mutlu olacagiz :)

Rumar80 yazini bekletiyorum, bugün yarin bloga ekleyecegim. Ayrica Oglak'i aramak üzere kalkiyorum simdi. Haydin bakalim

rumar80

Kızılmaske ile başlayan Zagor ve Tex'le ağırlık kazanan çizgi roman maceramda benim için de ağırlık comicstedir. Ama günümüzde fumetti olarak eski dost Zagor dışında merakla okumayı beklediğim tek çizgi romandır Dampyr. Çizimlerin karanlığı, pusluluğu her yönüyle beni etkilemiştir. Bu nedenle de sonuna kadar destekliyorum.

ümitkr

Simdi Oglak yayinlariyla görüstüm abilerim ablalarim.

Irem adli çok sirin bir sesle sohbet ettim. Dampyr der demez "bu sene içinde en az bir tane basacagiz" yanitini aldim. "Belki TÜYAP'tan sonraya kalir" diye ekledi. "Geçen sene de öyle olmustu, TÜYAP biteli çok oldu" diye hatirlatinca "haklisiniz. Teks'e agirlik verince onu ihmal ettik" dedi. "Peki kampanyadan haberiniz var mi? Maillerimiz size ulasiyor mu?" diye sorunca "patronlarimiza ulastiriyoruz düzenli olarak" dedi hafif gülerek.

Vedalastik, kapattik.

Simdilik bu. Dilerim sözlerinde dururlar ve bu tarz iletisimler yayinevlerinin de hakkini gözeten ve kendilerini islerine dört elle sarilabilecekleri desteklesmelere dönüsür. Yine de kampanyaya devam. "Oglak yayinlarina ambargoya" dönmeden sonuca ulasalim.

tommikser

Simdi Oglak Yayinciligi aradim.Yayin evinin sahibi degil ama tatli bir bayanla konustum.Dampyr DEVAM EDIYORMUS arkadaslar ama Tekse agirlik verip ihmal ettiklerini söylediler.Yil sonuna kadar çikaracaklarini söylediler.Resmi bir yazi veya bizim siteyel irtibata geçmelerini istedim.Yayin evi  olarak sizinle yakin ikiski içinde olmayi okuyucu olarak çok istedigimi söyledim.Facebookta site açtiklarini(Ben üyeyim bu arada) ve bunu resmi site olarak kabul edbilecegimizi söylediler.Bu arada Nathan Never dev albümüde sordum.Ayni durum onun içinde geçerliymis.Kampanyamiza son sürat devam edelim.Sesimiz elbet duyulacaktir.Bu ayrica çr okurunun kendi gücünü bilmesi içinde iyi oluyor.Birbirimizi taniyoruz.He-manin dedigi gibi
GÖLGELERIN GÜCÜ ADINAAAAAA.GÜÇ BIZDE ARTIIIIIK :D

ümitkr

Alıntı yapılan: gunessemerci - 07 Eylül, 2010, 15:35:31
Simdi Oglak Yayinciligi aradim.Yayin evinin sahibi degil ama tatli bir bayanla konustum.Dampyr DEVAM EDIYORMUS arkadaslar ama Tekse agirlik verip ihmal ettiklerini söylediler.Yil sonuna kadar çikaracaklarini söylediler.Resmi bir yazi veya bizim siteyel irtibata geçmelerini istedim.Yayin evi  olarak sizinle yakin ikiski içinde olmayi okuyucu olarak çok istedigimi söyledim.Facebookta site açtiklarini(Ben üyeyim bu arada) ve bunu resmi site olarak kabul edbilecegimizi söylediler.Bu arada Nathan Never dev albümüde sordum.Ayni durum onun içinde geçerliymis.Kampanyamiza son sürat devam edelim.Sesimiz elbet duyulacaktir.Bu ayrica çr okurunun kendi gücünü bilmesi içinde iyi oluyor.Birbirimizi taniyoruz.He-manin dedigi gibi
GÖLGELERIN GÜCÜ ADINAAAAAA.GÜÇ BIZDE ARTIIIIIK :D

Anacim ne çaliskamisiz yahu ayni anda :) bu arada kizcagiz otomatige takmis gibi yanitlari. bakalim isin ucu nereye varacak!

hanac

120 kisiyi geçtik.

Ama 500 imza bana çok uzak geliyor.

Gambit

500 imzaya gerek yok aslinda

forumdan 200 kisi toplamak yeter artar zira her dampyr alan foruma uye degildir, ya da yazmiyordur
bunun disinda 120 bile gerekenin yaklasik 1/4 udur ki bu bile fena bir rakam degildir

yalniz. maalesef dampyr in yayinlanacagina umudum yok benim, bizim okuyucumuz hala kisirdongu ayni yayinlari alip durdukca (ki bunun icinde west, tom braks oldugu kadar zagor, teks...de vardir) dampyr gibi yeni jenerasyon cizgiromanlarin uzun vadeli bir hayatlari olmayacaktir.

isin kotusu ise, yeni yayinlar yeterince yer bulamadiginda ve yeni jenerasyon genc arkadaslar aramiz katilmadikca, gun gelecek Turkiye de cizgi roman tamamiyla bitecektir

rumar80

Türk okurlarının BAZI çizgi romanları sizin deyiminizle kısır döngü içinde almakta olduklarını kabul edebilirim, ama Zagor ve Tex'in buna dahil olması pek kabul edilebilir bir argüman değil.
     Bahsettiğiniz diger yayınlar (West, Tombraks, hatta Judas, Kinowa, Jeriko) belli bir adet yayınlanıp yayın hayatı bitmiş dergiler. Bunların tekrar tekrar basılıp alınması sadece kolleksiyon için ya da zamanında tam okuyamamışlar için eski bir dosta rastlamak gibi olabilir. Buna da yine de tam olarak katılamıyorum.
     Ama Zagor ya da Tex gibi yıllardır var olan dergilerin sürekli YENİ sayıları da çıkarken, "bunlar yıllardır var, artık yeni bir şey alayım" demek te bana mantıklı gelmiyor. Hele ki İtalya'da bile göreceli olarak daha yeni yayınlar son bulabilirken Zagor ve Tex'in değişik formatlarda devam edebilmesi de kalitelerini göstermekte.
     Türk okurunun yeni yayına ihtiyacı yok mu? Kesinlikle var. Nasıl ki yurt dışında sayısız yeni kahraman ortaya çıkıyorsa bizde de bu olmalı. Bunların önü açılmalı. Bu da bence yayını bitmiş "eski dostlar" üzerinde bu kadar ısrarcı olmamakla ve önüne gelen herşeyi basmayıp, ince eleyip sık dokuyarak olabilir.
     Bir ara hiç olan Türkiye'de çizgi roman bugünlerde çok hareketli zamanlar geçiriyor. İnişler ve çıkışlar olacakıir ama inanıyorum ki asla bitmeyecektir.
     Sevgiler ve iyi bayramlar