Anime Genel

Başlatan Underfined, 23 Mayıs, 2010, 21:43:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Underfined

Evet yeni Baslayacaklar için birkaç seri de ben önereyim

Eger kisa animelerle baslayacaksaniz Samurai Chomplo,Samurai7,Samurai Deeper Kyo Olabilir.Nedenmi;Eminim vurdulu kirdili seyler veya kahramanlik istiyorsaniz bunlar tam size göre.Bana animeyi sevdiren seriler olmuslardi...(Not:Hepsi 26 bölümdür...)
Uzunlardan bana göre Bleach ve Naruto ile zaman kaybetmeyin tüm enerjinizi One Piece e verin.Emin olun ilk bölümler sizi siksada inanilmaz akici bi anime sizi kendine çekecektir emin olun.
Çok Kisa olmayanlardan 50 Bölümlük Kenichi var.Ben daha baslar baslamaz bu animeyi severim dedim ve sonuna kadar da öyle oldu.Sikici bölüm yok denecek kadar az ve bazi bölümlerde baya gülmüstüm...
Hajime No Ippo:Iste benim serim...76 Bölümün tamami dolu dolu bir anime.Spor a özelliklede Boksa merakliysaniz tam size göre.Zaten çogu anime sitelerinde yüksek puanlar almis bir seri.Ergen olan Ippo nun askini,hirsini ve kazanma istegini sizde çok seveceksiniz..Yemin ediyorum bazi bölümlerde gülmekten yerlere yattigimi hatirlarim...26 Bölümlük devam serisi Hajime No Ippo New Challenger da bir o kadar iyi...
Eechi romantizm derseniz Zero No Tsukaima derim.13 er bölümlük 3 seriden olusuyor.Fazla anlaymiyayim siz indirin izleyin ve sonra bana tesekkür edin...
Katekyo Hitman Reborn:Uzun serilerden olsada sizi kendine baglayan bir seri olacaktir.Filler lar da baya komedi olsada Arc lara giris yapinca gerçekten Aksiyon dolu bi seri sizi bekliyor...
Birazda eskiden izledgimiz serilerden biri olan Yu-Gi-Oh un Japonyada devam eden serisini öneririm.Yu-Gi-Oh 5D'S...Gerçekten düellolari dolu dolu bir seri.Tabi yugi sevmeyen birisi için pek çekici bi seri olmayabilir.Bence deneyin pisman olmassiniz.Baskarakter Yusei Fudo baya karizmatik..
Benden bu kadar yardimci olduysam ne mutlu...

alan ford

1982 yapimi 31 bölümlük Space Adventure Cobra ,her ne kadar fazla bir anime kültürüm olmasa da , sahsi listemde 1 numaradir.Yillar önce show tv'nin sabah kusaginda verdigi  seriyi  tekrar seyrediyorum bu aralar.Çilgin Silah ,seksi andreoid Lady ,StarWars kaçkini tipler ve nedense bana Corto Maltese'yi hatirlatan Cobra. Baska bir sey söylememe gerek var mi?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Izleme siramda. ;) Han Solo kirmasi Cobra ve revü kizi görünümlü Lady ile

space opera severler için harika bir çizgi dizi..

"İstemem,eksik olsun.."

Underfined

Alıntı yapılan: alan ford - 25 Mayıs, 2010, 23:11:14
1982 yapimi 31 bölümlük Space Adventure Cobra ,her ne kadar fazla bir anime kültürüm olmasa da , sahsi listemde 1 numaradir.Yillar önce show tv'nin sabah kusaginda verdigi  seriyi  tekrar seyrediyorum bu aralar.Çilgin Silah ,seksi andreoid Lady ,StarWars kaçkini tipler ve nedense bana Corto Maltese'yi hatirlatan Cobra. Baska bir sey söylememe gerek var mi?

Evet hatta devam serisi olarak
Cobra the Animation: The Psycho-Gun(2008-2009) 4 Bölüm
Cobra the Animation: Time Drive (2009) 2 Bölüm
Cobra the Animation (2009-2010) 13 Bölüm

Çikmisti.Ilk 2si OVA yani tv de degilde sadece dvd olarak yayinlanmistir.3.Olan ise Tv serisidir.Ilk 2sinin tr altyazilisi mevcut.Digerini henüz çeviren bir grup yok maaleseff..

Huma

Sadece ilk bölümlerinin animesi var devam etmek isteyenlerin mangayi okumasi lazim. (Su an devam ediyor). Konusuyla,çizimleriyle,karakterleriyle izledigim en iyi animelerden biriydi.Ortaçag temali bir anime ; kale savaslari, kiliç düellolari vs. ve fantastik ögeler de var. Resimdeki ana karakterden Gatts ve savaslarda kullandigi 2 metrelik kilici :) .

tommikser

Suna ve Inan Kiraç Vakfi Pera Müzesi, sonbahar film etkinliklerine 3 Eylül – 3 Ekim 2010 tarihleri arasinda Japonya Medya Sanatlari Festivali Istanbul'da – 2010 sergisi kapsaminda "Anime Filmler" programiyla basliyor. Pera Film "Anime Filmler" programinda, 18 uzun metrajli ve 8 kisa metrajli film olmak üzere toplam 26 filmi gösterime sunuyor. Programda Anno, Hara, Kato, Kawamoto, Kojima, Miyazaki, Okamura, Otomo, Yamamura ve Tomino gibi Japon Anime Sinemasi'nin önde gelen önemli yönetmenlerinin filmleri yer aliyor.  Programda göze çarpan filmler arasinda Hayao Miyazaki'nin Howl'un Yürüyen Satosu, Ruhlarin Kaçisi; Tensai Okamura'nin Naruto: Kar Ülkesinde Ninja Çatismasi, Katsuhiro Otomo'nun Buhar Çocuk, Mamoru Hosoda'nin Yaz Savaslari, Anno Hideaki'nin Evangelion: 1.0 Yalniz-degilsin filmleri yer aliyor. Sergide çizimlerinin yer aldigi Koji Yamamura ve Kunio Kato'nun da kisa filmleri ayrica gösterime girecek.

Ahhhh ahhhhhhhh Istanbul'da olmak vede gitmek vardi.

emre ozdamarlar

Anime ile ilgilenen cogu kisi izlemistir diye tahmin ediyorum ama her turlu ihtimale karsi yazayim.
Gainax firmasinin urettigi Neon Genesis Evangelion. Siradan bir mecha serisi degildir, fazlasiyla dini/felsefik göndermeleri vardir.
Robotlarin adi Eva'dir (Havva), dunyaya Angel denilen garip yaratiklar saldirmaktadir. Adam, Lilith gibi detaylar da seride önemli rol oynar ama spoiler etmemek lazim.

Yine Gainax'in cikardigi Gurren Lagann adli bir seriyi önermek istiyorum.
Ciktigi sene Death Note ile en cok izlenenler arasindaydi. Gurren Lagann hayatimda gördugum en gaz animelerden biri olmakla beraber gayet eglenceli olan konusu son bölumlerde cok saglam temellere oturarak beni sasirtmayi basarabilmistir.

Bir baska seri ise 13 bölumluk Serial Experiments Lain'dir.
Eger Matrix'i sevdiyseniz, yapay zeka/internet nereye gidiyor gibi konulara kafa yoruyorsaniz, "global consciousness" fikrini duydunuz ve ilginizi cektiyse Lain'i de seveceksinizdir.
Belirtmem lazim oldukca agir, yavas ilerleyen, yer yer David Lynch filmlerini andiran, izleyiciden emek bekleyen bir seridir Lain.

roy

Fox'un Persembe gününki yayin akisinda "20.30Final Fantasy 7 - Yabanci Film - TV'de Ilk!" yaziyor.
Hepinizin ilgiyle izleyeceginizi tahmin ediyorum. Kaçirmayin sakin.   Nasil oldugu hakkinda hiçbir fikrim yok ama izlemek istedim animelerden   biri.

roy

Ghost in the Shell izlemiyen varsa kesinlikle izlesin 1996 yapimi mükemmel bir bilim kurgu Matrix'e ilham vermis bir anime. +Türkiye'de yayinlanmis CD'si var herhalde ama ben bulamadim bulsam aninda alirim.

tommikser

Bu haftasonu baya bir film ve çizgi roman okumakla geçirdim (evde yaptigim temizlige yardim ve yemek yapmayi saymiyorum).Bu hafta sonu benim için oldukça verimli bir sekilde geçti.Izledigim filmlere bakarsak Children of Men(2006 ~ ABD,  Almanya,  Ingiltere,  Japonya,  Kanada ),Obsluhoval Jsem Anglického Krále /I Served The King Of England (2006 ~ ÇekCumhuriyeti,  Slovakya ),Wonderful Days (Japonya,2003),Celda 211 (2009 ~ Fransa,  Ispanya).Baya izlemisim valla böyle sayinca...

Animeler olduguna göre konumuz bende Wonderful Days'i anlatayim.

Su ana kadar bir sürü Anime izlemisimdir.Bunlarin çogu gerçekten güzeldi.Yalniz bu izledigim Animenin ötesinde birseydi.Gerçekten beni çok etkiledi.Çizimler filmin ötesinde bir yapiya sahip.Filmlerde bile bu kadar güzel hareket sahneleri gerçekten zor bulunuyor.Zaten sadece ön çalismanin 3 yil sürdügü göz önüne alindiginda ne kadar emek harcandigini anlamis oluyoruz.Su damlalarinin yere çarpip kabarciklarin bile patlamasinin çizildigi,karganin gözünden bakis ve perspektif inanilmazdi.

Moon-saeng Kim tarafindan yazilip yine Kim ve Park Sunmin tarafindan çekilen Wonderfull Days Oldukça basarili çizimleri 3 boyutlu arka planlari ve inanilmaz atmosferiyle büyük ilgi gördü.Matrixvari senaryosuyla çogu animeden ayri bir yeri olan film gelecekte kirlilikle ayakta duran Ecoban sehri ile direniscilerin savasi ve Ecoban'da asker olan Jay ile direnisçilerden Shua'nin aski bize anlatiliyor.Konu ne kadar bildik gelsede kurgu gerçekten güzel olmus.
Anime seven sevmeyen herkese tavsiye ederim.Inanilmaz bir deneyim olacaktir.Pisman olmayacaginiza garanti veririm.

Simdiden iyi segirler...

legs

Arkadaşlar bilmem hatırlarmısınız 80 lerin sonunda yanlış hatırlamıyorsam trt de izlerdik Judy yi.

Yanlardan iki saç örgüsü olan, çilli, sevimli ve fakir bir kızacağızdı Judy.

Hiç görmediği, okuması için ona yardım eden, sürekli mektuplaştığı ve ona harika çikolata kutuları gönderen ve hayalinde uzun bacaklı olan da bi adam vardı.

Çoook sonraları o adamla evlenmişlerdi de mutlu olmuşlardı. Neden bilmem bugün aklıma Judy geldi ve iş arkadaşlarımdan hiçbiri onu hatırlamıyor.

Bakalım aranızda hatırlayan ve seven çıkacak mı ?

hanac

legs

Evet işte ortada ki Judy ve yanında da adını hatırlayamadığım okul arkadaşları :)

hanac

Soldan sağa Julia Pendleton, Judy Abott and Sally McBride  :)

legs

İzlememiş biri için çok iyi ;D