Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Aman köstebek bey,

Hikayeler serisi de mi yara aldı yoksa.....

Çok üzülürüm, çok....
They drew first blood...

OZAN BALIM

Sevgili Çizgili Köstebek, vallahi ben kendi adıma ne yayınlıyorsanız alıyorum. Brendon da en beğendiğim 2-3 yayın arasında. Yayın çokluğu, 4-5 sene öncesine kadar ne okuyacağız diye düşünen çr okuruna seçme şansı veriyor ama okuyucu sayısı artmadığından yayıncılar için ise uzun vadede sıkıntı yaratıyor. Açıkçası bu nasıl aşılır bilmiyorum. Çünkü, normal okurla kıyaslandığında hatırı sayılır bir para harcayan çr okurundan fazlasını beklemek imkan dahilinde değil. Zaten ayda 8-10 kitap alan okur fazlasını alsa da okuyamayacak. Kesin çözüm okur sayısını artırmakta, okurun gelirini artırmakta bir de. Brendon'dan vazgeçmeyin, uzun vadede Brendon okuru artacak kesinlikle. Forumdan da görüleceği gibi, Brendon'ın yeri başka. Bir de, bazı okurlar fuar ve internet indirimlerini bekliyor yayın çokluğundan dolayı. Umutsuz olmayalım lütfen, yanınızdayız...

OZAN BALIM

Başladığınız hiç bir seri yarım kalmamalı, hele ki limited seriler... Belki periyod ayarlaması yapılabilir ama kesinlikle yarım kalmamalı. Çr okuru için en önemli şey yayına güven. Güven kaybolursa sadece o seri değil diğer serileri de etkiler. Çizgi Düşler yapmaz öyle şey, biliyoruz...

Mrtekin

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 13 Ağustos, 2014, 22:23:10
Başladığınız hiç bir seri yarım kalmamalı, hele ki limited seriler... Belki periyod ayarlaması yapılabilir ama kesinlikle yarım kalmamalı. Çr okuru için en önemli şey yayına güven. Güven kaybolursa sadece o seri değil diğer serileri de etkiler. Çizgi Düşler yapmaz öyle şey, biliyoruz...

Kesinlikle, altına imzamı atarım, ben, herşeye rağmen, Thorgalı, Türk okuyucusuna kazandırdıkları için, Çizgi düşlerin iflah olmaz bir hayranı oldum, okuma fırsatı bulamasam bile tüm serilerini almaya devam ettim, edeceğim.

Çizgi düşler, kendini diğerlerinden büyük ölçüde ayıran bu önemli niteliği ve prestijini, kaybederse, çok yazık olur.
They drew first blood...

köstebek

Yok, yok hemen sıkmayın canınızı. Yarım bırakma, durdurma, kesme gibi şeyler yok. Sadece bir durum saptaması yaptım; ki tamamen beklediğimiz bir şeydi.

Zaten yayınevinin ana mottosu olarak: "Tamamlamayı gö.ünün yemediği seriye hiç girme!" cümlesine şu ana kadar uyduk ve bir şekilde uymaya çalışacağız...
trolle balık avlamanın mantığı yok...

Mrtekin

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 13 Ağustos, 2014, 22:49:58

Zaten yayınevinin ana mottosu olarak: "Tamamlamayı gö.ünün yemediği seriye hiç girme!" cümlesine şu ana kadar uyduk ve bir şekilde uymaya çalışacağız...

Budur....
They drew first blood...

OZAN BALIM

Çizgi Düşler işi bilir, güvenimiz tam...

ercoktay

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 13 Ağustos, 2014, 21:59:40
Sevgili dostlar,

Şu son dört beş aydır, ÇR yayımlarının çoğalmasıyla birlikte, okurlar doğal olarak ellerindeki nakiti belirli serilere ayırmaya başladılar. Daha önceleri, genellikle merak ve dur şunu da okuyayım, destek olur, anlayışı bir süredir erozyona uğradı ve bu da çok normal. Böyle bir cümleyle girişten anlaşılacağı üzere bazı ÇR serilerinin satışı düştü veya daha uzun bir zaman dilimine yayıldı diyelim.

Bu ayda 30 ila 35 yayın dalgası sürerken (daha da artacağı görülüyor) bazı seriler ve kahramanlar ağır veya hafif yaralar aldılar. Her yayınevi kendi hasar raporunu verebilir; ama ben Çizgi Düşler hakkında konuşursam, bu son zamanlarda bizde en ağır darbeyi alanlardan biri Brendon oldu. Elbette dostumuzun arkasında duracağız ve sonuna kadar zorlayacağız, ama şimdilik ne her ay yayımlanması ne de yan serileri gündemde değil. D'Arkness efendinin bu şoku atlatması için sizlerin de yardımı gerekiyor. Saygılar, sevgiler....

Şu durum tespitini 2 senedir yapıyorum. Artık çizgi roman yayıncılarının da bunu görmesi güzel olmuş. Açılmayın arkadaşlar. Zaten küçük bir grubuz finansal olarak hem bizi hem de yayıncıları zorlamayalım :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: ercoktay - 14 Ağustos, 2014, 11:54:22
Şu durum tespitini 2 senedir yapıyorum. Artık çizgi roman yayıncılarının da bunu görmesi güzel olmuş. Açılmayın arkadaşlar. Zaten küçük bir grubuz finansal olarak hem bizi hem de yayıncıları zorlamayalım :)
Aynen.... :-\ :'( >:(

Mrtekin

Bence, 2014 te tam bir sevindirik durumu yaşayacağız, ne bulursak alacağız, sonra,

2015, ilk 3 ayında da, yavaş yavaş elemeleri yapıp, artık takip etmek istediğimiz kahramana odaklanıp, yolumuza devam edeceğiz. 

Comics satışlarında çok büyük bir oynama var. Film, oyun, oyuncak sektörünün toplam bileşim etkisi, çok sıkıntı yaşamazlar, maliyetlerini haydi haydi kurtarırlar.

Manga da öyle...

Ama Fumettinin işi gerçekten çok zor, çünkü fısıltı gazetesi ve forum sayfalarından öte çok reklamları da yok, artık elden geldiğince, Fumetti yayıncılarımıza destek olmaya devam edeceğiz, ne yapalım....

They drew first blood...

OZAN BALIM

Çocukluğumda gazetecide ne bulursam okurdum. Hele yazları 5.000 nüfuslu küçük ilçede neler geçiyordu elime tahmin edemezsiniz... Tekrar çizgi roman okuru olmaya 30 yaşımda döndüm ve yavaş yavaş eski serileri toparladım, yeni serileri takip ettim falan ama birkaç yıldır yeni yayınların çoğalmasıyla eski serileri toparlamaya ara verdim, ki bu beni çok üzüyor. Ben fumetticiyim öncelikle. Bunun için önceliğim fumetti, bunun yanında beğendiğim frankofonları alıyorum. Yılda birkaç da Comics okuyorumdur. İtalya'da da çizgi roman anlayışı değişiyor ama; evren sıfırlama falan, fumettiyle uyuşmayan şeyler yaşanıyor. Genç okuru çekmek için yakında bolca manga benzeri yayınla Karşılaşırsak şaşırmayalım. Bugün Bonelli'nin tüm yayınlarını alıyorum ama yarın ne olur bilmem. Çizgi Düşler yayın politikasına devam etsin, doğru yoldalar...

kalidor

Brendon'un 13. sayısının ilk macerası "Işıksız Krallık" ters köşe sonu ile  unutulmaz Brendon maceralarından biri oldu benim için. Öyle ki hayalkırıklığı, acıma ve kızgınlık duygularını bir arada yaşıyorsunuz. Ayrıca milis amirinin kendi ölümünü anladığı karede çok ilginçti. Brendon'ı okumaya başlayan kolay kolay bırakamaz.
Crom! Ölüleri Say...

-brendon-

sevgili kalidor ne güzel yazdınız,yeni yayınlar yerine brendon ı  en azından 2 ayda bir çıkarsalar ne güzel olurdu.

DAMPYR

Alıntı yapılan: -brendon- - 26 Ağustos, 2014, 14:53:16
sevgili kalidor ne güzel yazdınız,yeni yayınlar yerine brendon ı  en azından 2 ayda bir çıkarsalar ne güzel olurdu.
Aynı İtalyadaki gibi.... ::) :D :)

s.b

BRENDON CİLT - 12

Adındanda anlaşılabileği gibi uyuma sorunu olan bir adam var. Bu adam bir katil mi yoksa bir kurban mı? Bunu kitabı okuyarak öğrenebilirsiniz.

CEHENNEMDEN HEDİYELER.
Noel Baba'nın hediyeleri Cehennemden mi geliyor acaba.

GAİPTEN HİKAYELER.
"Çölün içinde kum tanelerinden bile daha fazla deli olduğu bir gerçek" der Brendon.
Belki öyledir belki de deli olan sensindir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN