Örümcek Adam Sohbet Odası

Başlatan rumar80, 28 Eylül, 2010, 10:13:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dayıcomics

Alıntı yapılan: teks55 - 26 Mart, 2021, 17:15:11
Saçmalamayın lütfen. Tobey'in en iyi Spider-man olduğunu hem Stan Lee, hem de Tom Holland bizzat kendileri itiraf etmiştir.

Sen Marmılcısın galiba, "Allah belanı versin" Sam Raimi'nin filmlerini beğendiğine göre :)) Stan Lee'de Tobey'den örümcek adam olmadığının farkında ama para kimdeyse onun suyunu gitmeyi biliyor tabi :))

hanac

Alıntı yapılan: dayıcomics - 27 Mart, 2021, 09:14:39
Sen Marmılcısın galiba, "Allah belanı versin" Sam Raimi'nin filmlerini beğendiğine göre :)) Stan Lee'de Tobey'den örümcek adam olmadığının farkında ama para kimdeyse onun suyunu gitmeyi biliyor tabi :))

Lütfen şaka da olsa Marmılcı tarzı benzetmeler yapmayın, bu tarza karşıyız.

rumar80

Ayrıca birbirimizi kırıcı ifadelerden de kaçınalım

teks55

Alıntı yapılan: dayıcomics - 27 Mart, 2021, 09:14:39

Üslûbunuz çok yanlış, böyle çocukça hareketler yapmanıza gerek yok, düzgünce konuşabilirsiniz.

dayıcomics

Alıntı yapılan: teks55 - 27 Mart, 2021, 17:08:39
Üslûbunuz çok yanlış, böyle çocukça hareketler yapmanıza gerek yok, düzgünce konuşabilirsiniz.

Düzgünce konuşabilmemiz için öncelikle bana sürekli saçmalama yazmaman gerekir değil mi? WandaVision topiğinde de kapak olsun yazmıştın. Önce kimin üslubunu düzeltmesi gerekiyor acaba?

dayıcomics

Alıntı yapılan: hanac - 27 Mart, 2021, 14:48:46
Lütfen şaka da olsa Marmılcı tarzı benzetmeler yapmayın, bu tarza karşıyız.

Peki karşı taraf benim sürekli yazdıklarıma saçmalama ve bir dizi topiğinde beni kastederek kapak olsun yazabiliyor mu? bu tarza karşı değil misiniz yoksa?

hanac

Alıntı yapılan: dayıcomics - 27 Mart, 2021, 17:23:54
Peki karşı taraf benim sürekli yazdıklarıma saçmalama ve bir dizi topiğinde beni kastederek kapak olsun yazabiliyor mu? bu tarza karşı değil misiniz yoksa?

Şimdi ilgili başlığı okudum.
Tabii ki kapak olsun lafına da karşıyız.
İkili tartışmalar tabii ki olacak ama üslubumuzu korumalıyız.

dayıcomics

Alıntı yapılan: hanac - 27 Mart, 2021, 20:27:06
Şimdi ilgili başlığı okudum.
Tabii ki kapak olsun lafına da karşıyız.
İkili tartışmalar tabii ki olacak ama üslubumuzu korumalıyız.

Buna bende katılıyorum sayın Hanac. Karşı taraf sürekli böyle laflar yazınca, ben de ona uygun yazmak durumunda kaldım.

teks55

Çizgi Romanlarda Örümcek Adam'ın [spoiler]kız kardeşi Teresa Parker[/spoiler] eski bir düşmanı için geri dönüyor.

[spoiler]Peter Parker'in kız kardeşi Teresa Parker ilk olarak 2014 yılında Amazing Spider-Man: Family Business # 1'de  tanıtılmıştı. Bukalemun üzerine odaklanacak yeni bir event'de Teresa Parker da bu hikayeye katılıyor. Marvel Comics kısa bir süre önce , Nick Spencer'ın Amazing Spider-Man macerasının bir parçası olarak dört sayılık Giant-Size Amazing Spider-Man:  King's Ransom # 1'i  duyurdu. Buna göre Bukalemun Conspiracy hikayesi Amazing Spider-Man # 67 ile başlayacak ardından Amazing Spider-Man # 69 ile devam edecek ve Giant-Size Amazing Spider-Man: Chameleon Komplosu #1 ile sona erecek. Bu sayılar Haziran 2021'de yayınlanacak. Marvel bu sayılarda Örümcek Adam, Teresa Parker ve Bukalemun'a odaklanacak.
[/spoiler]

teks55

Örümcek Adam'ın en uzun soluklu serisi olan The Amazing Spiderman'in güncel sayılarında Peter'in klonu Ben Reilly geri dönüyor. İki Örümcek Adam aynı şehirde ağ sallıyor. Fakat Peter, daha sonra yüksek radyasyon nedeniyle komaya girer. . Peki onun yokluğunda New York şehrinde kim Spiderman'lik yapacak? Peter'in klonu Ben Reilly... (The Amazing Spiderman Vol 5 #75) (Genel sıralamada 876. sayı)

Marvel Comics, Spiderman'i bir süreliğine emekli yapıyor anlaşılan. Onun yerine Peter'in klonu Ben Reilly şehirde yeni Örümcek Adam olacak...

someoneofgod

Alıntı yapılan: teks55 - 14 Ekim, 2021, 20:58:20
Örümcek Adam'ın en uzun soluklu serisi olan The Amazing Spiderman'in güncel sayılarında Peter, yüksek radyasyon nedeniyle komaya giriyor. Peki onun yokluğunda New York şehrinde kim Spiderman'lik yapacak? Peter'in klonu Ben Relly... (The Amazing Spiderman Vol 5 #75) (Genel sıralamada 876. sayı)

Marvel Comics, Spiderman'i bir süreliğine emekli yapıyor anlaşılan. Onun yerine Peter'in klonu Ben Relly şehirde yeni Örümcek Adam olacak...

Bu seriden bizde 1-2 senede 1 cilt çıkıyor desek, 15 seneye okuruz sanırım bu maceraları.

taarruz

Doğru başlıkta mı paylaştım emin değilim ama konu Spidey ;

Spider-Man çizgi romanının tek sayfası 3 milyon dolardan fazlaya satıldı

1984'te yayımlanan bir Spider-Man çizgi romanının tek sayfası 3.36 milyon dolara satıldı. Bu fiyatın bir rekor olduğu belirtildi.

Marvel Comics'in "Secret Wars No. 8"inin Mike Zeck tarafından çizilen 25. sayfasında Spidey ilk defa siyah kostümünde görülüyordu. Simbiyotik kostüm, ilerleyen dönemde Venom karakterinin ortaya çıkmasına yol açtı.

ABD'nin Dallas kentindeki Heritage Auctions'ın dört günlük çizgi roman etkinliğinin birinci gününde satışa sunulan sayfa, açık artırmaya 330 bin dolardan çıkarılmıştı. Daha sonra 3 milyon doların üzerine çıkarak alıcı buldu.

Daha önce en yüksek fiyata satılan çizgi roman sayfası 1974 çıkışlı bir "The Incredible Hulk" sayısındandı. Wolverine karakterine dair ilk işaretlerin yer aldığı sayfa 657 bin 250 dolara alıcı bulmuştu.

Heritage Auctions'ın etkinliğinde Superman'in ilk sayısı da 3.18 milyon dolara satıldı.

kaynak: t24.com

pizagor

New York Belediye Başkanı Bloomberg'ün 12 Ekim 2012'yi NYC Örümcek Adam Günü olarak ilan ettiğini son çıkan ciltlerden birinde, bu bildirgeyle öğrenmiş olduk.

Ancak...

Bu belgenin orijinaline baktığımda tarihin 12 Ekim değil 14 Ekim olduğunu fark ettim.

Bu arada 14 Ekim Peter Parker'ın da doğumgünüdür...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Agamotto

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Haziran, 2022, 09:44:13
New York Belediye Başkanı Bloomberg'ün 12 Ekim 2012'yi NYC Örümcek Adam Günü olarak ilan ettiğini son çıkan ciltlerden birinde, bu bildirgeyle öğrenmiş olduk.

Ancak...

Bu belgenin orijinaline baktığımda tarihin 12 Ekim değil 14 Ekim olduğunu fark ettim.

Bu arada 14 Ekim Peter Parker'ın da doğumgünüdür...

Türkçe olanın en sonunda 12 Ekim yazdığı gibi başında da 14 Kasım yazıyor olması gerçekten ilginç olmuş :D

kırkambar

Spider-Man'in Hulk'la karşı karşıya geldiği "Spider-Man vs. the Hulk at the Winter Olympics" macerasının Türkçe'de yayımlanıp yayımlanmadığını bilen var mı? Uzun zaman önce okudum sanırım ama Türkçesi miydi İngilizcesi miydi hatırlayamadım. Yayımlandıysa nerede olduğunu yazan olursa sevinirim.