Örümcek Adam Sohbet Odası

Başlatan rumar80, 28 Eylül, 2010, 10:13:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili Mesut soru Yeşil Cin değil Hob Cin kimdir?
   Sevgili Güneş, aman iyi bak, ama unutma senden hızlı biri çıkabilir.

Gambit'i gören var mı?

s.b

Alıntı yapılan: darkwood - 25 Eylül, 2012, 13:57:23
İlk yeşil Cin Peter in yakın arkadaşı Hanry'nin babası Norman Osborn değilmiydi?  ???

Abi sizin dediğiniz doğru da sorunun cevabı o değilmiş. Rıza ağam öyle diyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Gandalf

Yanlış hatırlamıyorsam İlk Hob Goblin Roderick Kingsley idi. :)

connyapku

umar abi bilka okurken yilarca hob cinin lance bannon oldugunu tahmin ederdim ama olmadigi ortaya cikti ned leeds ise hic olamazdi ama en son okudugum hob goblin lives adli macerada roderick kingsley oldugunu ogrendim ama acikcasi oda bana tatmin edici gelmedi bilkadan hatirladigim kadari ile kingsleyin kendisini hob goblin emri altinda calistirip ona muimat silah falan yaptiriyordu ama hob goblin lives de  abisini bu isete kulandigi ortaya cikiyor oysa bilkadaki 55 inci sayida sanirim hob cin buttun buyuk sirket sahiplerini gizli mail yolayip buttun pis islerinizi biliyorum diye bir toplandi duzenliyordu o toplantidada kingsley var peki hogoblinde daha sonra orumcekle savasirken o salonda kingsleyide gorebiliyoruz o kisim kafa karistirici.bence lance bannon daha uygun olurdu .gercek hob goblin roderick kingsley dir.

rumar80

Sevgili Gandalf ve connyapku doğru cevabı verdiler.

Amazing Spider Man'in 200'lü sayılarını Roger Stern yazmıştır. Hobgoblin'i o yaratır. Daha sonra Marvel ile anlaşmasının bozulması ile şirketten ve Örümcek adamdan ayrılır.
   Önceleri connyapku'nun anlattığı gibi olur, hatta Betty Leeds ile ilişkisi olduğu için Flash Thompson'a kin bileyen Hobgoblin yerine Flash'ı geçirir ve tutuklatır.
   Daha sonra Spider Man-Wolverine özel sayısında Peter ve Ned Leeds Doğu Almanya'ya göreve gider. Otel odasında Wolverine tarafından çıkarılan Peter döndüğünde Ned Leeds'i öldürülmüş bulur. New York'a dönen Spider Man Kingpin tarafından Ned Leeds'in Hobgoblin olduğuna inandırılır.
   Son yazdığım paragrafı Roger Stern'ün yerine geçen (yanlış hatırlamıyorsam) Tom De Falco yazar.
   Yıllar sonra Roger Stern geri döndüğünde kendi planladığı şekilde Hob Goblin macerasını tamamlar ve Hobgoblin'in gerçek kimliğini açıklar: Modacı Roderick Kingsley.

Sevgili Engin ve Güneş'in evde dergilere bakmalarına gerek kalmadı. Zaten Bilka'larda Kingsley ile ilgili bir bilgi yoktur.
   Yazan dostlara teşekkür ederim.
   Başka sorularda görüşmek üzere...

connyapku

umar abi ne zaman hikayeyi okuyunca hob cinin  flash thompsonu betty ile iliskisi var diye yerine gecrdigini insan iter istemez otomatikman dusunuyor fakat burda yazarlarin muthis bir okuyucuyu yaniltma olayi var aslinda hob goblin orumcekle savasmak ister ve sokakta kacisan insanlarin icinde sa-sani secer flash in sevgilisi bunu kasitli gibi gosteriri aslinda tesaduften baska bir sey degildir.herkez ned leeds oldugunu dusunecektir goblinin.ne zaman flash sa sani hastaneye ziyarete gider cikista gazeteciler mikrofon tutarak hob goblin hakinda fikrini sorar oda verri veristirir gobline hatta rose goblini arayarak haberleri seyretinmi der oda birkac defa der goblin orda kara veriri flash i yerine koymaya .film senaryosu kelitesinde bir hikayedir.yani bunlari okuyupta bir hob goblin hikayesi gunah yiyen hikayesi gunumuzde cevrilen spiderman filmlerini izlemek cok korkunc umar abi neden filmlerinide boyle guzel hikayeler hazirlamiyorlar yani bir gunah yiyen hikayesi yada bu bahsetigimiz hikayeyi film olarak seyretsek gunumuzum nolanin batmani gibi efsaneler arasina girmezmiydi bir orumcek filmi
sence ne dersin.

hanac

Sayın Rumar80,

Bu tip sorularınız gerçekten çok eğlenceli oluyor.

Sizi tebrik ediyor, yeni sorularınızı bekliyoruz.

rumar80

Günah yiyen macerası benim de en favori maceralarımdandır. Burada daha önce de yazmıştım. Bilka'da okuduğumda Yüzbaşı Jean deWolff'un ölümü, olayların gelişimi ve en sonunda Daredevil ile Spider Man'in birbirlerinin kimliklerini öğrenmeleri ile süper bir maceradır.
   Geçen yaz Essential Peter Parker The Spectacular Spider Man 5'i okurken maceranın yazarının Peter David olduğunu öğrenince daha da sevindim. Peter David benim Marvel evrenindeki top 5 yazarımdandır.

Örümcek adamın 80'lerdeki maceralarının seviyesine günümüzde maalesef erişemiyoruz...

s.b

Alıntı yapılan: rumar80 - 25 Eylül, 2012, 15:42:18

Örümcek adamın 80'lerdeki maceralarının seviyesine günümüzde maalesef erişemiyoruz...

Boşuna demiyoruz " ne varsa eskilerde var" diye. O yüzden yaşasın Essentialler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

connyapku

aynen sami abi  :)  yeni seriler yurt disindada satmiyor adamlar bosuna oldurup diriltmiyorlar bunlari hele su anda durumlari icler acisi bir tek batman okunur durumda.ne varsa eskilerde var su anki yayinlari yayincilarimiz yayinlasa durumlari icler acisi kimse alip okumaz yazik yayinlayicak ve o kadarda telif haki oduyecek olan yayin evine.

rumar80

Sadece Batman değil DC diğer kahramanları ile ciddi bir atak yaptı.

Carnage

Alıntı yapılan: rumar80 - 25 Eylül, 2012, 14:54:02
   Sevgili Gandalf ve connyapku doğru cevabı verdiler.

Amazing Spider Man'in 200'lü sayılarını Roger Stern yazmıştır. Hobgoblin'i o yaratır. Daha sonra Marvel ile anlaşmasının bozulması ile şirketten ve Örümcek adamdan ayrılır.
   Önceleri connyapku'nun anlattığı gibi olur, hatta Betty Leeds ile ilişkisi olduğu için Flash Thompson'a kin bileyen Hobgoblin yerine Flash'ı geçirir ve tutuklatır.
   Daha sonra Spider Man-Wolverine özel sayısında Peter ve Ned Leeds Doğu Almanya'ya göreve gider. Otel odasında Wolverine tarafından çıkarılan Peter döndüğünde Ned Leeds'i öldürülmüş bulur. New York'a dönen Spider Man Kingpin tarafından Ned Leeds'in Hobgoblin olduğuna inandırılır.
   Son yazdığım paragrafı Roger Stern'ün yerine geçen (yanlış hatırlamıyorsam) Tom De Falco yazar.
   Yıllar sonra Roger Stern geri döndüğünde kendi planladığı şekilde Hob Goblin macerasını tamamlar ve Hobgoblin'in gerçek kimliğini açıklar: Modacı Roderick Kingsley.

Sevgili Engin ve Güneş'in evde dergilere bakmalarına gerek kalmadı. Zaten Bilka'larda Kingsley ile ilgili bir bilgi yoktur.
   Yazan dostlara teşekkür ederim.
   Başka sorularda görüşmek üzere...

Leeds'in öldüğü macerayı okurken "koskoca Hobby Foreigner'ın adamları tarafından nasıl kolayca öldürüldü"demiştim. Bilka'da Roderick Kingsley sadece tek bir karede görülüyor. Peter Mary Jane'in apartmanından ayrılan Kingsley'i görüp "bu adam az pislik değildir"gibi bir şeyler söylüyor.(o zamanlar Kingsley'in kim olduğunu bilmese de pek gözü tutmamış olmalı)Onun haricinde Normie Osborn'un olaylı doğumunun yaşandığı macerada Kingsley Mary Jane'e "Bayan Watson"diye sesleniyor ve Mary Jane "adımı nereden biliyor"diye düşünüyor. Yazarlar sürekli Hobgoblin'i Lance Bannon sanmamızı isteseler de Hobby'nin gerçek kimliği ile ufak ipuçları verdiler.

Carnage

Dikkat spoiler içerir.

Marmara Çizgi'nin Örümcek Adam 6'sına göz attım. Moses Magnum bile diriltilmiş. Yahu biri de mezarında rahat rahat uyusun be sevgili Marvel. Bu kadar mı zor yeni karakterler yaratmak. Punisher Bilka'daki maceralardan birinde adamı cayır cayır yakmıştı. Bir de Secret War'daki Quake gibi deprem yaratma gücü de kazanmış. Ölümden nasıl döndü diye sormayacağım artık.

rumar80

Alıntı yapılan: Carnage - 26 Eylül, 2012, 00:25:15
Leeds'in öldüğü macerayı okurken "koskoca Hobby Foreigner'ın adamları tarafından nasıl kolayca öldürüldü"demiştim. Bilka'da Roderick Kingsley sadece tek bir karede görülüyor. Peter Mary Jane'in apartmanından ayrılan Kingsley'i görüp "bu adam az pislik değildir"gibi bir şeyler söylüyor.(o zamanlar Kingsley'in kim olduğunu bilmese de pek gözü tutmamış olmalı)Onun haricinde Normie Osborn'un olaylı doğumunun yaşandığı macerada Kingsley Mary Jane'e "Bayan Watson"diye sesleniyor ve Mary Jane "adımı nereden biliyor"diye düşünüyor. Yazarlar sürekli Hobgoblin'i Lance Bannon sanmamızı isteseler de Hobby'nin gerçek kimliği ile ufak ipuçları verdiler.

Bilka Örümceklerden birinde de Peter Kingsley'i modacı rakibi Bella Donna'nın elinden kurtarır. Aralarda Kingsley tek tük serpiştirilmiştir. Comics'lerde en sık kullanılan "ters köşe" taktiği burada da işlemiştir.