İstanbul Kitap Fuarı Günlüğü

Başlatan tommikser, 30 Ekim, 2010, 21:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gizmoo

Alıntı yapılan: Mrtekin - 13 Kasım, 2016, 00:55:15
İndirimler nasıldır, a dostlar? Yüzde kaça çıkılıyor?
En fazla indirimi kim yapıyor?
Hava Nasıl?
Çr'ye ilgi Nasıl?
Fuar izlenimleriniz nedir?
Öyle gittik,dolaştık, aldık olmaz :-)
Analiz, gözlem, biraz daha bilgi lütfen? :-)
Gidecek olanlar; Alfa'ya Tenten olayını da sorabilirler mi?
Bi de İthaki'nin Sandman harici çr planları?

Tenten olayı nedir ? Yayın hakkı mı değişti ?

Mister NO

Fuarda çizgi roman basan yayınevlerinin indirim oranları nedir? (Çizgi Düşler, Büyülü Dükkan, Lal vb..)

Mrtekin

They drew first blood...

hanac

Alıntı yapılan: gizmoo - 13 Kasım, 2016, 03:09:20

Tenten olayı nedir ? Yayın hakkı mı değişti ?

Alfa Yayınevi basacak diye dedikodu var.

hennessy

İndirimler nasıldır, a dostlar? Yüzde kaça çıkılıyor?
Her yayın evine göre değişiyor. Gelip görmek lazım.

En fazla indirimi kim yapıyor?
Hepsi.....

Hava Nasıl?
Büyülü dükkan standından kitap satan biri olarak süper dersem yalan olur. Flash, deadpool, Injustice  ve Batman satıyor.(Büyülü dükkan standı olarak konuşuyorum)

Çr'ye ilgi Nasıl?
Fena değil çocuklar daha bilinçli

Fuar izlenimleriniz nedir?
Beklediğimden düşük bir seyirde gidiyor. Daha kalabalık beklerdim. Ama çizgi roman çocuklara satmak çok zormuş onu öğrendim

Satış yaptığım için çok dolaşamadım. Ama Sevgili dostlarımı ziyaret ediyorum.  İnşallah yüzleri güler istedikleri satışları yaparlar umudu taşıyorum.

Marmara'yı kısa zamanda çıkardıkları ve çıkaracakları yayınlardan dolayı kutluyorum
Gerekli özel edisyon iki kitabı çok beğendim. Güzel ve çeşitli yayınları ile son gaz gidiyorlar.

İki ekibi yürekten kutluyorum

Çizgi Düşler güzel çizgi romanlar ile beni mutlu etti.

Öyle gittik,dolaştık, aldık olmaz :-)
Analiz, gözlem, biraz daha bilgi lütfen? :-)
Gidecek olanlar; Alfa'ya Tenten olayını da sorabilirler mi?
Bi de İthaki'nin Sandman harici çr planları?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Teşekkürler,Murat.

Son Soru:Edelweiss Pilotu HC mi? Boyutu Thorgal gibi mi?
They drew first blood...

kalidor

Fuar günlüğünü bir de ben paylaşayım:

Fuarın ilk günü taa Tokat'tan gelen Tommikser ile Tuzla'dan kalkıp Beylikdüzü'ne 2.5-3 saatte vardık. Tommikser de Cumartesi gününü İstanbul trafiğinde geçiren İstanbulluların keyifli (!) ızdırabını an be an yaşamış oldu. 15 TL'lik park ücreti evlat acısı gibi içimizdeyken, Nefer Haysat'ın bize sağladığı giriş kartlarımızla fuara beleş girmenin hazzını bir arada yaşadık.

Çizgiromanevleri genelde 2. salonu mesken tutmuşlar. Girişte köşebaşında Büyülü Dükkan'ın tezgahı; hem kendi yayınları hem diğer yayınevlerinin çizgiromanları hem de  JBC'nin yayınları ile en can alıcı ve göz okşayıcı sergilerden biri olmuş. İlyas Erkul Bey ve duayen üyelerimizden hennesy de her yıl olduğu gibi tezgahın başındaydılar. Fuarda özellikle Batman ve Deadpool arayanlar Büyülü Dükkan standını ziyaret etmeleri gerekiyor. Çünkü diğer çizgiroman yayıncılarının standlarında  JBC yayınları yok.

Marmara Çizgi ve Çizgi Düşler standları yanyana. Marmara Çizgi yukarıda arkadaşların da yazdığı gibi 4-5 yeni çizgiromanla fuara girmiş. Bir kısmı da bu hafta içi gelecek. Marmara'dan Erdem Aydoğan Bey sağolsun güzel indirimler aldık. Cenk Könül Bey ile de kısa bir sohbetimiz oldu. Kendisini foruma biraz kırgın gibi hissettim. Arkadaşlar yayınevlerimize fazla yüklenmeyelim  :D Red Sonja çeviren bir adamın yeri bende ayrıdır ;) Haa unutmadan Conan: Kimmerya cilt 3 ne yazık ki fuara yetişmeyecek. Bu arada bir gün önce bebeği dünyaya gelen İlke Keskin'i tebrik ederim. Allah analı babalı büyütsün, sağlık ve neşe versin.  Çizgi Düşler'den takip ettiğim yayın sınırlı olduğu ve onları da önceden aldığım için alışveriş yapamadım. Fakat İlker Özer Bey ile Mustafa Bey tezgahın başındaydılar.  Bu arada Çizgi Düşlerde 500 sayfalık Kull cilt 2 5 TL, Solomon Kane 10 TL'ye satılıyor.

Gerekli Şeyler standında üyelerimizden Haziran00 vardı ve sağolsun  bize güzel indirimler yaptı. Ayrıca Avengers vs Titan mini fasikülünü/preludenu da hediye etti.

Turkuvaz Kitap standında Tarkanlar 7 TL. Zamanında aynı yayın grubundan çıkan Cedricler 5,5 TL. (İlk 3 cilt HC, sonrakiler karton kapak) Boyutları Alfa'ye göre daha büyük yani orijinal boyut gibi.

Çizgi Zamanı'nın 6. salondaki standını sonradan duyduk ama ziyaret etme fırsatımız olmadı. Bu arada Alpay Batur Bey'in Kadıköy'deki 4 katlı kitap-çizgiroman-sahaf/cafe ve müzik mağazasını muhakkak ziyaret edin. Hatta kendisi bir Altın Madalyon buluşmasını da Çizgi Zamanı'nda yapmamızı teklif etti.

Tommikser Akıl Çelen'den One Punch Man'in 2. sayısı ile aynı mangaya ait çok güzel hazırlanmış bez çantayı yanında hediye olarak aldı.

Kara Karga'da M.K. Perker'in imza gününü ve kendisini kaçırmışız. Tezgahta güzel indirimler vardı.

İthaki Standında ise Bilimkurgu serisinden eksiklerimizi tamamladık ve henüz piyasa sürülmeyen Ben Robot'u ve Sandman 2'yi de aldık. Tommikser dayanamadı Watchmen'in harikulade yeni baskısını da aldı. İthaki tezgahında kendisiyle kısa ama verimli bir muhabbet gerçekleştirdiğimiz Alican Saygı Ortanca arkadaşımıza da okuyucuya ve müşteriye olan ilgi ve alakası sebebiyle teşekkür ederiz.  BK serisi Lehçeden çevrilecek Stanislav Lev eserleri ile tam gaz devam edecek. Asimov Vakıf Serisini de İthaki  kısa bir süre içinde bizlerle buluşturacak. Yaşlı Adam'ın Savaşı serisi ise büyük ihtimal devam etmeyecek. Conan külliyatını okuyabilir miyiz diye sorduğumda ise hem telif meselesi hem de Robert E. Howard çevirisinin meşakkatli olması sebebiyle açıkçası çok zor göründüğünü söylediler. Memlekette Conan okumak zor kardeşim :-\

Metis Standında geçen sene yüce admin hanac'ın pastiş olarak devamını kaleme aldığı ve hatta kendisinden bir bukle ve preludeunu da okuduğumuz "Serçe"nin 12 yıl sonra basılan devamı Tanrının Çocukları'nın %20'lik indirimine burun kıvırıp, 6:45 standında yeni baskıları yapılan Philip K. Dick'in Yüksek Şatodaki Adam ve Android'ler Elektrikli Koyun Düşler mi? kitaplarını Kadıköy dükkana göre pahalıya alıp, Alfa standındaki indirimleri beğenmemeye çalışarak,  Tudem standına uğrayıp John Wyndham'ın kült Altın Çağ BK eserlerinden Triffidlerin Günü ve Krizalitler'i alıp, Mrtekin'in yüzyıldır aradığı ama bulamadığı Kurma Kız'ın yeni baskısını Aylak Kitap'tan Tommikser'in öldürücü ve utandırıcı :D pazarlığıyla %50 indirimli alıp fuardan ayrıldık.  Çıkışta biraz çekinsem de  HKGK'ye (Haysat'ın Kütüphanesini Görenler Kulübü) girdim ve enfes cilt ve çizgiroman çalışmalarını gördüm. Aaçıltan'ın da eşlik ettiği çay seramonisi sonrası gezegenin bir ucundaki Beylikdüzü'nden roketleri ateşleyip yaklaşık 3 saatlik bir trafik ızdırabı sonrası gece yarısını dört gece gezegenin diğer ucundaki Tuzla'ya indik. Bu yılki kitap fuarı çilemiz de böylece noktalanmış oldu. Esen kalın...

Crom! Ölüleri Say...

Mrtekin

They drew first blood...

pizagor

Bileydim de Kurma Kız'ın İngilizcesini getirtmek için taa e-bay'lere kadar uğraşmayaydım. Çizgiroman olsun ya da roman, şu kitap aleminde hep mi bekleyen kazanır yavu!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gamlıbaykuş

Şu Kurma Kız çok mu güzel bir kitap acaba? Merak ettim. Olmadı alırım fuarda...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 15 Kasım, 2016, 11:55:26
Şu Kurma Kız çok mu güzel bir kitap acaba? Merak ettim. Olmadı alırım fuarda...

8/10

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Mrtekin

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Kasım, 2016, 11:23:20
Bileydim de Kurma Kız'ın İngilizcesini getirtmek için taa e-bay'lere kadar uğraşmayaydım. Çizgiroman olsun ya da roman, şu kitap aleminde hep mi bekleyen kazanır yavu!

Allah'ın sopası yok, Sn.Pizagor, azıcık beklemeyi bilin, ama, neme lazım, eski basımın kapak resmi çok daha güzeldi.
They drew first blood...

pizagor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 15 Kasım, 2016, 17:46:20
Allah'ın sopası yok, Sn.Pizagor, azıcık beklemeyi bilin, ama, neme lazım, eski basımın kapak resmi çok daha güzeldi.

Evet bendeki kitabın kapağı sayın Mrtekin. Siz o keyifsiz kapakla idare ediverin!

alan ford

Yav Güneş niye pazarlık yaptı ki Versusla ,  zaten % 50 indirim yapıyor fuarlarda. Hazır dün Peyami haber vermişken Uçma Sanatı'nın devamı gelecek mi diye sormaz mı insan yahu. ::)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir