İstanbul Kitap Fuarı Günlüğü

Başlatan tommikser, 30 Ekim, 2010, 21:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Bi kac sitede %25 indirim yapildigini okudum. Marmara Cizgi ise alinan kitap sayisina gore indirim yapıyormuş sanirim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

baba alsana

Tesekkurler bilgi icin. Ozaman wd lerin kalanini toplu almakta fayda var

battlehammer

pardus88

bugün fuara gittim aşırı kalabalıktı çizgiromanlar da çizgidüşlerde indirim yüzde 40 45 iyiydi onun dışında diğerleri yüzde 25 civarıydı çizgi roman dışında martı yayınlarının kitapları 10 t lidi  bazı yayın evleri yüzde 50 indirim yapmış yapı kredi remzi can yayınları doğan kitap gibi yayın evleri yüzde 20 indirimliydi öğrenci ve emekliye giriş ücretsiz biletli giriş 5 tl idi

HacıGeraltEmmi

Oğlak yayınlarında eksiği olanlar gitsin derim, çizgi romanlarda %50 indirim vardı. ;)

pearl jam

Fuara giden birisi aylak kitap a transmetropolitan la ilgili bir gelisme var mi diye sorabilir mi? Onlar basacak denmisti degil mi yanlis hatirlamiyorum ?

-brendon-

ercoktay

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 08 Kasım, 2015, 21:49:53
Fuara giden birisi aylak kitap a transmetropolitan la ilgili bir gelisme var mi diye sorabilir mi? Onlar basacak denmisti degil mi yanlis hatirlamiyorum ?

Ben konuştum :( Hatta konuştuğum kişi hem twitter heasplarını kontrol eden hem de transmetropolitanı tercüme eden arkadaş çıktı. Transmetropolitan'da sıkıntı varmış. Normalde 2 kitabın çevirisini yapmış. Teliften en başta anlaştıklarını ve toplu olarak bütün telifi aldıklarını fakat bunun üzerine DC'nin sayı başına 500 dolar kadar cd parası da istediğini söyledi. Bu kısımda tıkanmışlar.

Açıkcası ben de o paralara TR'de bilinmeyen bir yayının satabileceğini ve kendini kurtarabileceğini düşünmüyorum. Bu arada Tardi'ler de yaş. Daha ellerinde bir sürü cilt varmış ve nerdeyse hiç satmıyormuş.

Fuarda şunun farkına vardım bütün çocuklar bilinen Marvel ve DC kahramanlarına hücum ediyor. In justice mesela daha fuar başlamadan baskısı bitti :) Deadpool, Örümcek adam Batman gibi yayınlara resmen saldırıyorlar. Bir de mangalarla bayağı ilgilenen genç vardı.

Bu arada Berserk'in de telif sorunu çözülmüş. Yayını devam edecekmiş. Gereklişeylerde bunu dediler.

Akılçelen'den çıkacak olan All you need is kill matbaa azizliğine uğramış. Gelecek hafta gelecekmiş. Keza Simpsonlar da öyle.

Marmara'da Erdem beyle konuştum. gelecek sene en az 4 Enki Bilal basacakmış. Yakında 13'ün yeni sayıları da geliyormuş. Baskısı biten yürüyen ölüleri filan basacaklarmış tekrardan. İlk sayı 4. baskısını yapmış :)

Gereklişeylerde Tokyo Goul'u çıkarmış. Aldım ama okumadım daha. Infinity ana öyküyü basacaklarmış fuar sonuna doğru.Bir de bir sürü avenger yeni sayısı geliyormuş :) Söyledi ama ben avengersi karıştırıyorum artık. Yüzlerce değişik serisi var :)

İlyas ise birçok yayını çıkarmış fuar haftası. Bloodshot 1-2 aynı anda çıkmış. Daha almadım ama alıp okuyacağım muhakkak. Blueberry 6 da çıkmış. Tavsiye ederim. Kaçırmayın.

Genel izlenim olarak fuar yine çok kalabalık. Ama eski indirimler özellikle büyük kitapevlerinde yok. Eskiden onlarda da ciddi indirimler olurdu. YKY, Can, Doğan gibi büyük yayın evlerinde indirimler %20 civarıydı ki herhangi bir internet sitesinde indimleri %25-27 civarı. Sanal kitap fuarlarında filan %35-40 çıkıyor.

Çizgiromanlarda ise herkes yapabileceği indirimi yapıyor. Alım miktarına göre indirim oranları tabiki değişiyor.

Dükkanlarda bu kadar indirim yapmıyorlar söyleyeyim :)

kalidor

Faydalı bir bilgilendirme olmuş, teşekkürler :)
Crom! Ölüleri Say...

Nightrain

Transmetropolitan olayı çok kötü olmuş. DC çok gerizekalıymış.

Mrtekin

Teşekkürler, Erçoktay.

Sırtlan Kitap'ın standı var mı? Deniz Kurdu'nun 2. Cildini gören var mı?
They drew first blood...

Jedmau

Alıntı yapılan: ercoktay - 09 Kasım, 2015, 08:25:48
Ben konuştum :( Hatta konuştuğum kişi hem twitter heasplarını kontrol eden hem de transmetropolitanı tercüme eden arkadaş çıktı. Transmetropolitan'da sıkıntı varmış. Normalde 2 kitabın çevirisini yapmış. Teliften en başta anlaştıklarını ve toplu olarak bütün telifi aldıklarını fakat bunun üzerine DC'nin sayı başına 500 dolar kadar cd parası da istediğini söyledi. Bu kısımda tıkanmışlar.

500 dolar'a daha yayın almak nasip olmadı bize , hep 3 sıfırlı rakanlar :D

Nightrain

Transmetropolitan'i siz alsanıza Ertan Abi. ;D

ercoktay

Alıntı yapılan: Jedmau - 09 Kasım, 2015, 14:35:15
500 dolar'a daha yayın almak nasip olmadı bize , hep 3 sıfırlı rakanlar :D

Transmetropolitan için anlaşılan telif 3 sıfırlı zaten. Bu sadece ektradan cd parası :)

Sizin ürünlerin nasıl sattığını Büyülü Dükkan'ın standına biraz durunca görüyor insan :)

O normal sizin için. Gençlik Deadpool ve Batman ile yatıp kalkıyor :)

Sevindim sizin adınıza.

Cuma akşamı Kadıköy'de Çizgili Düşlere uğrayıp ellerindeki son In Justicelardan aldım :) 2000 adet daha fuara gelmeden bitmiş gibiydi. Fuarda İlyas'ın standında hemen tükendi. Daha sonra Çizgili Düşler standında da anında bitti.

Kaç kişi gelip sordu sayamadım bile :)

pearl jam

enki bilal ler için her sene aynı muhabbet  :) neyse inşallah bu sene olur.

bilgiler için teşekkürler