İstanbul Kitap Fuarı Günlüğü

Başlatan tommikser, 30 Ekim, 2010, 21:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tunaorhun

Sayin Semerci; ben de Urfa'da yasiyorum.
Müsait olursaniz beklerim.
Adres: Sanliurfa Adliyesi Çocuk Mahkemesi; ( Ilker)

aaciltan

Arkadaslar;
Bir konuya hepinizin dikkatini çekmek istiyorum...
Istanbul kitap fuarinda gönlümüzde yer etmis bir çok ünlü çizgi romanciyi agirladik.
Bir konu benim çok ilgimi çekti.
Zagor'un yaraticisi ve en büyük çizeri sn.Gallieno Ferri'nin bile hayran oldugu bir büyük çizer yetistirmisiz bu ülkede.
Yaptigi her çizim bir büyük sanat eseri.
Bence tartismasiz dünyanin en iyi çizerlerinden.
Fuara geldi ve bir kösede oturdu
Yillar yili hiç ses etmeden bizlerle birlikte Bakirköy Istanbul'da yasamini mütevazi bir sekilde sürdürdü
Ben onu delikanliligimda tanima serefine eristim.
Çok çok mütevazi bir insan, ama çok da büyük bir sanatçi...
Onun pesinden kosmaliyiz, ondan imza almaya çalismaliyiz, onu el üstünde tutmaliyiz, onun için bir çok panel düzenlemeliyiz
Onun degerini bilmeliyiz
Sevgili Aslan SÜKÜR'e çok çok deger vermeliyiz bence...
Öyle bir çizeri bir daha bulabilirmiyiz, ülke olarak yetistirebilirmiyiz bilmiyorum...

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: aaciltan - 09 Kasım, 2010, 22:49:35
Arkadaslar;
Bir konuya hepinizin dikkatini çekmek istiyorum...
Istanbul kitap fuarinda gönlümüzde yer etmis bir çok ünlü çizgi romanciyi agirladik.
Bir konu benim çok ilgimi çekti.
Zagor'un yaraticisi ve en büyük çizeri sn.Gallieno Ferri'nin bile hayran oldugu bir büyük çizer yetistirmisiz bu ülkede.
Yaptigi her çizim bir büyük sanat eseri.
Bence tartismasiz dünyanin en iyi çizerlerinden.
Fuara geldi ve bir kösede oturdu
Yillar yili hiç ses etmeden bizlerle birlikte Bakirköy Istanbul'da yasamini mütevazi bir sekilde sürdürdü
Ben onu delikanliligimda tanima serefine eristim.
Çok çok mütevazi bir insan, ama çok da büyük bir sanatçi...
Onun pesinden kosmaliyiz, ondan imza almaya çalismaliyiz, onu el üstünde tutmaliyiz, onun için bir çok panel düzenlemeliyiz
Onun degerini bilmeliyiz
Sevgili Aslan SÜKÜR'e çok çok deger vermeliyiz bence...
Öyle bir çizeri bir daha bulabilirmiyiz, ülke olarak yetistirebilirmiyiz bilmiyorum...

Birakin her kelimesine her harfine katiliyorum. Aslan Sükür Büyük bir sanatçi, kiymetini bilmemiz lazim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

yalcinerol345

Yukaridaki yazilara aynen katiliyorum.Son zamanlarda dünya kadar çizgiroman çikti Hangisinde Aslan SÜKÜR'ün imzasi var?En basit örnek Tom Braks.Bence Kapakta, Aslan SÜKÜR'ün en kötü  çizimi de olsa, satislari daha fazla olurdu.

Lami Tiryaki

Eger memlekette 50 seneden bu yana çizgi roman sevgisi olusmussa ve bizler gibi çizgi roman dostlari yetismisse bunda kapak çizerlerinin payi büyüktür. Aslan Sükür bir kapak çizerinden öteye geçip çizgi romanlara ruh ve hayat vermis sevdigimiz çizgi romanlari adeta yeniden yaratmistir. Çizgi roman dünyamizin devlerinden biridir. Ne yazikki Istanbul trafigi izin vermedigi için imza almaya, muhabbet edip konusmaya yetisemedim. Koleksiyonumun en güzel kapakli parçalarini hazirlamistim. Kismet olmadi, insallah bir dahaki sefere. Ahmet'in tüm yazdiklarinin altina imzami atiyorum ben de. Hadi ilk toplantimiza Aslan Amcayi çagiralim ne dersiniz?

Selamlar
Lami

komikadam

Bu görüslere ve teklife katilmamak mümkün degil...

darkwood

Sevgili Aslan Sükür ün çizdigi kapaklardan olusan çizgiromanlar her zaman bastacimiz olmustur. Arsivimde her zaman bas kösede durur.
Ferri G. bu yasinda hala kapak çizimlerine devam ederken, o neden bir kösede oturuyor buna anlam veremiyorum.
Bizim ve yeni çizerlerin onun güzel kapak çizimlerine ve  örnek mütevazi sanatçi kisiligine ihtiyacimiz var.
Özellikle yayinevlerininde bu degere daha fazla sahip çikmalarini bekliyorum. Saglicakla kalin.
Mesut Korkmaz
Darkwood Sakinleri..

guantanamo

sevgili günlük bende bir iki satir birseyler karalamak isterim.
sagolsun doga arkadasim alan ford  ikimiz için yazmis
ben burdan arkadasima benim için dönüste sikinti çektigi için kendisine çok ama çok tesekkür ederim
sagolasin arkadasim bu iyiligini unutmayacagim
artik sana bir balta yapmak sart oldu

hanac

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 07 Kasım, 2010, 18:23:01
Levent abi ve Ferri'nin panel sonrasi fotograf çektirirken yaptiklari "sirt güresi"nin fotograflarini lütfen birisi yayinlasin. Yok böyle bir sey.

http://morenoburattini.blogspot.com/ den araklanmistir.

rumar80

Resim güzel de allahtan Levent Bey ustanin belini incitmemis. Malum bu yasta kirik filan... Mazallah...

tommikser

Gölge E-dergi'de kitap fuari günlügüm yayinlandi.Bazi günler daha detayli haberiniz olsun  ;D

emre ozdamarlar

Gunes simdi okudum yaziyi eline saglik, cok guzel yazmissin, o ortamlara kendim girip cikmisim gibi hissettirdi.
Ferri'yle yemege kayincoyu da göturme detayina da nasi patladim anlatamam : )))

tommikser

Fuara az kaldı sevgili günlük. Umarım bana küsmemişsindir.

Geçen sene ki heyecanı senle yaşar mıyım bilmiyorum ama yaşarsam bunu ilk bilecek gene sensin.

Günlük; eğer ben yazamazsam, olur ki katılamazsam kusuruma bakma katılan arkadaşlar umarım senin o güzel sayfalarına o güzel günün hatıralarını yazarlar...

Bu arada seni de özlemişim günlük. Yakında görüşebilmek dileğiyle...

hanac

Alıntı yapılan: gunessemerci - 27 Eylül, 2011, 16:45:04
Geçen sene ki heyecanı senle yaşar mıyım bilmiyorum ama yaşarsam bunu ilk bilecek gene sensin.
Günlük; eğer ben yazamazsam, olur ki katılamazsam kusuruma bakma katılan arkadaşlar umarım senin o güzel sayfalarına o güzel günün hatıralarını yazarlar...

Vallahi, geçen sene iyi sükse yaptın bu günlükle.

Türkiye çapında tanındın, imza günü bile yaptın.

Ferri bile seni unutamamış, hep seni soruyormuş.

Bu sene ne yapacaksın bakalım, yoksa unutulup gideceksin.  :)

Not: Bu sene Ferri'yi hangi yayınevi getirecek  :)

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 27 Eylül, 2011, 16:54:19
Alıntı yapılan: gunessemerci - 27 Eylül, 2011, 16:45:04

Vallahi, geçen sene iyi sükse yaptın bu günlükle.

Türkiye çapında tanındın, imza günü bile yaptın.

Ferri bile seni unutamamış, hep seni soruyormuş.

Bu sene ne yapacaksın bakalım, yoksa unutulup gideceksin.  :)

Not: Bu sene Ferri'yi hangi yayınevi getirecek  :)

İtalya dan gelen son haberlere göre, eğer bir sponsor bulamaz ise, Ferri bu sene Güneş i ziyaret etmek için özel olarak gelecekmiş.  :D
Darkwood Sakinleri..