Marvel cizgiromanlarinin Animeleri

Başlatan emre ozdamarlar, 11 Şubat, 2011, 20:53:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

ilk bölmü izledim fena bir diziye benzemiyor japonların gözü ile x men ilginç olmuş sevgili rumar ın izleyip  yorumlamasını isterim......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

ikinci bölmüde izledim bol aksiyonlu güzel bir hikaye idi X Men U Men e karşı (U Men i ilk defa duydum) konu git gide güzelleşiyor

rumar80

Alıntı yapılan: hennessy - 21 Mayıs, 2011, 20:39:23
ilk bölmü izledim fena bir diziye benzemiyor japonların gözü ile x men ilginç olmuş sevgili rumar ın izleyip  yorumlamasını isterim......

Murat Bey isteyince kıramadım birinci bölümü seyrettim. Wolverine'e göre daha iyi buldum. İlk bölüm biraz tanıtma gibi idi, ama wolverine ve cyclops arasındaki gizli rekabet burada da güzel sunulmuş
   Ororo süper güzeldi. Kısa saçlı hali ile çok çekici idi. (Marvel'da her tür saçı oldu kel dışında hatta mohawk bile yapmıştı)

HacıGeraltEmmi

sayenizde ben de seyrettim dostlar. sağolun. marvel bu animasyon işini japonlara devretsin bence. kesinlikle onların yaptıklarından iyi animeler. marvel dc kadar başarılı olamıyor animasyonlarda.  ;D

hennessy

3.bölmüde izledim japonlara yaraşır bir x-men karakteri daha geliyor sanırım aramıza :) beğeniyle izlemeye devam ediyorum şarkısı da aksiyona uygun olmuş. X men sevenlere bu diziyi takip etmelerini tavsiye ederim tek sıkıntı japonca olması wolvo yu bayağı garip yapmış :)

hennessy

5.bölümde bitti emma ya aşık oldum japonlara mail atacam evlenme teklifi için bu arada sevgili ruman u men ler hakkında bir bilginiz varmı?

rumar80

Daha birinci bölümü seyrettim. Diğerlerinide seyredeyim de söyleyeyim. Hatırladığım marvel'da u men yoktu. Bir tek Hulk'un düşmanı u-foes vardı. Onlar da fantastik dörtlünün ucuz ve kötü kopyaları idi.

hennessy

rumar80

Grant Morrison'ın o dönemini fasikül fasikül okumuştum yıllar önce ama maalesef şimdi hatırlamıyorum. Nedense o dönemi sevememiştim. Aklımda kalan üç şey:
    Xavier'in ikiz kız kardeşinin olup Genosha'daki mutantların tamamına yakınını öldürmesi
    Magneto'nun Xorn kılığında ortaya çıkması (ki o da magneto değilmiş)
    Jean Grey'in ölmesi (yine mi???)

U-men'i maalesef hatırlayamadım. Önce animeyi seyredeyim sonra bir ara elimdeki Grant Morrison X-men'lerine bakarım

rumar80

İlk dört bölümü seyrettim ve şunu söyleyebilirim: Anime maalesef bana göre değil. X-men gibi beğendiğim bir konuda bile olaya ısınamadım. Sanırım Grant Morrison dönemine saygı duruşu gibi (ya da zaten tam tersiydi) ama olmuyor. Wolverinde de bunu yaşadım.
   Sonuç: Anime bana göre değil. Ben biraz daha klasik kalıyorum. Bu ASLA animeyi kötülediğim anlamına gelmez, ama ben ısınamıyorum

kültürelgüncel

Bloguma bir yazı yazdım belki bakmak istersiniz:
Iron Man için Japonya'da "10 mazlum gücünde" derler

İki sinema filmi de olan Iron Man, yani Demir Adam, bu sene başında Japonya'da anime olarak izleyicilere sunuldu. 12 bölümden oluşan çizgi dizi bazı ayrıntılar dışında hiç de fena değildi; izlettirdi kendini. Ben de, fazla detaya girmeden, bir tanıtıcı yazı yazdım sizler için. (Aslına bakarsanız tanıtıcı falan olsun diye değil, canım istediği için yazdım. O yüzden kesin ayrıntılar dışında her okuduğunuza inanmayın kardeşim!)

Ne anlatılıyor?
Tony Stark artık süper kahramanlıktan elini eteğini çekip, primlerini ödedikten sonra emekli olmayı beklemek isteyen bir silah üreticisidir. Ama eskisiyle aynı amaçla üretmez o silahları. Savaşların olmadığı, insanların birbirleriyle yapsa yapsa su savaşı yapacağı, bir dünya hayaliyle yaşar. Artık barış yanlısı, Greenpeace üyesi, Yeşilaycı; kısaca- tertemiz, munis, örnek alınası bir bireydir.

Sınırsız ve temiz enerji sağlamak amacıyla nükleer reaktör kurmak gibi masum bir hayalle tutmuştur Japonya'nın yolunu.

Onun bu güzel hayaline karşı çıkanlar, yoluna taş koyanlar olmamış değildir hani. Gerek dünyayı ele geçirmek gibi uçuk kaçık işler peşinde koşan terör örgütü Zodyak; gerek santralin tehlikeli olabileceğinden dem vuran cefakar Japon halkı; gerekse sattığı silahlarla neden olduğu savaşların kötü hatıraları Tony'nin peşini bırakmaz bir türlü...

Devamı Kültürel Güncel'de: http://kulturelguncel.blogspot.com/2011/06/iron-man-icin-japonyada-10-mazlum.html

Alperen

Arkadaslar ben sevmistim Wolverine'in animasyonunu.
İsmini uluferin gibi telaffuz etmeleri de hosuma gitmisti.
Mariko karakterini sevenler icin Exiles'ta olan paralel evrenden gelen Mariko karakteri de ilgincti.
Seriyi okumanizi tavsiye ederim.

Alperen

Selam,
Ilk olarak Turkiye'de Super Korku cizgiromanin icinde bir hikayede rastladigim Blade'in filmlerini cok sevmistim. Marvel nedense cizgiromaninda ayni basariyi yakalayamadi (Olsun. Filmlerden kazandiklari para yeter). Biraz once Blade'in animesinin basladigini ogrendim. Tahminim Wolverine ve X-men animeleri gibi 12 bolum surup biticegi yonunde. Ben seyredecegim. Daha seyrtemeden sizlere de tavsiye etmek istedim  ;D ::)

Alperen

Arkadaslar Blade'in animesinin ilk uc bolumunu seyrettim. Guzeldi. Yine tavsiye ediyorum.
Not: Japonlar yapiyor yav. Darisi Marvel evrenindeki diger karakterlerin basina.

pukay

bende ilk bölümünü izledim ve oluşturulan karanlık yapı gayet hoşuma gitti