Avengers by Rumar80

Başlatan rumar80, 02 Kasım, 2010, 15:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

AVENGERS 26 - Mart 1966

Ben şimdiden kapağı hazırlayayım, bakarsın lazım olur.  :)

rumar80

AVENGERS 26 - Mart 1966

The Voice of The Wasp (Wasp'ın sesi)
Stan Lee/Don Heck

Takımdan ayrıldıktan sonra özel hayatlarına vakit ayıran Wasp ve Gıant Man SHIELD adına okyanusta bir araştırma platformunda bilimsel çalışmalar yapmaktadır. Submariner'ın platforma saldırması ardından da ABD'ne doğru gitmesi üzerine (bu olaylar Tales to astonish serisinde yayınlandı) Wasp arkadaşlarını uyarmak üzere yola çıkar.
   Yol uzun olduğu için denizin üzerinde dinlenirken aniden ortaya çıkan bir küre genç kadını yakalayıp denizin dibine çeker. Kısa süre sonra Wasp kendini yakalayan ile karşılaşır. Bu Attuma'dır. Su altı ırkından olan Attuma kendi gibi bir grup barbarı yönetmektedir. Bilim adamlarının yarattığı dalga makinası ile dalgaların büyüklüğünü arttırmak ve yeryüzünü sular altında bırakmayı planlamaktadır. Wasp'ın kim olduğunu bilmeyen Attuma onu sıradan bir casus sanıp yakalamıştır.
   Gardiyanlarının dalgınlıklarından yararlanıp boyutunu küçülten Wasp Avengers'a haber verir. İrtibat kurulamayan Hawkeye dışındaki ekip yardıma koşar, ancak aşırı nem ve oksijensizlikten Attuma'ya yenilirler.
   Adamlarının kolay bir zafer demesi üzerine Attuma kahramanlarımıza oksiyenm maskeleri (kaskları) taktırır ve dövüş tekrar başlar. Scarlet witch destek kolonunu partçalar. Ancak sonuç katastrofik olur ve gemiye su dolmaya başlar.
   New York'ta malikâneye dönen Hawkeye arkadaşlarının nerede olduğunu bilmeden beklemekte ve Stark'ın icat ettiği hafıza geliştiriciye girip iletişim cihazını nasıl çalıştıracağını düşünürken gölgelerde kötü biri onu izlemektedir....

rumar80

AVENGERS 27 - Nisan 1966

Four Against The Flood Tide (Selin önünde dört kişi)
Stan Lee/Don Heck

Hawkeye arkadaşlarının nereye gittiğini öğrenmeye çalışırken gölgelerde saklanan karakter ortaya çıkıp kahramanımıza saldırır. Bu Beetle'dır. Kısa süren çarpışma sonrası Hawkeye Beetle'ı bağlar ve arkadaşlarına yardım için yola çıkar.
   Attuma ile savaşan Avengers ortalığı su basması ile zor durumda kalmalarına rağmen dövüşmeye devam etmektedir. Ancak kısa süre sonra Attuma dövüşü kazanır. Bu arada Quicksilver denizaltından baygın olarak fırlamıştır. Arkadaşını ölmek üzere iken Hawkeye kurtarır. İkili Attuma'nın gemisinin peşine düşer.
   Esir olan Captain America ve Scarlett Witch Attuma'nın huzuruna getirilir. Cap Attuma'nın egosuna gaz vererek dalga makinasını göstermesini sağlar.
   Bu arada Hawkeye ve Quicksilver gemiye girmiştir. Attuma esirlerini bırakıp adamları ile gelenlerle savaşa gider. Bundan yararlanan Captain America ve Scarlett Witch kurtulurlar. Wanda arkadaşlarına yardıma giderken Cap de dalga makinasını bozar. Kavga kahramanlarımızın lehine döner ve kısa süre sonra da bozulmuş denizaltından ayrılırlar. Bu arada oraya gelmelerine neden olan Wasp denizaltında değildir.
   Malikâneye dönen kahramanlarımızı iki sürpriz beklemektedir:
  1) Hawkeye'ın bağlı bıraktığı Beetle kaçmıştır
  2) Henry Pym adında biri Avengers'tan Wasp'ı bulmak için yardım istemektedir.

hanac

Son 2 sayı (26 ve 27) çok uydurukmuş.

Bu yayın dayanamaz, yakında yayından kaldırırlar.  :)

rumar80

AVENGERS 28 - Mayıs 1966

Among Us Walks A.... Goliath (Goliath aramızda)
Stan Lee/Don Heck

Avengers Henry Pym'den mesaj gelince mesajı gönderen kişinin kim olduğunu ve Wasp'ı nereden tanıdığını sorarlar. Pym de gizli kimliğini açıklar. Ancak bir sorun vardır. Pym artık cüssesini büyütse bile 15 dakika içinde normale inmelidir. Yoksa sinir sistemi bu acıyı kaldıramamaktadır. Kendine Goliath adını verir ve takıma döner.
  Wasp'ı Collector (Kolleksiyoncu) adında biri kaçırmıştır. Beetle da emrindedir. Kolleksiyonuna Avengers'ı da katmak istemektedir. Avenger'a Wasp'ı nerede bulacaklarını söyler. Kahramanlarımız geldiğinde önce yakalanırlar, ancak Goliath sayesinde kurtulurlar. Ekip Beetle ile savaşırken Goliath ve Quicksilver Collector ile çarpışır. Ekip savaşı kazanır ancak Collector kolleksiyonundaki bir zaman makinasına basarak Beetle ile beraber kaçar.
   Wasp kurtulmuştur, ancak bu hengamede zaman geçmiştir ve normale dönmeye çalışan Henry Pym acıyla bayılır.

rumar80

AVENGERS 29 - Haziran 1966

This Power Unleashed (Kontrolsüz güç)
Stan Lee/Don Heck

Baygın arkadaşilarını acilen malikâneye getiren Avengers bir doktor aramaya başlar. İlk olarak Donald Blake aranır, ancak ulaşılamaz. Bunun üzerine Captain America İkinci Dünya Savaşı'ndan tanıdığı bir askeri doktoru yardıma çağırır. Muayene sonrası doktor Pym'in kısa sürede toparlayacağını, ancak bundan sonra bu boyutta kalması gerektiğini ifade eder.
   Bu arada demir perde ülkelerinden birinde beyni yıkanan Black widow(kara dul) ABD'ne Avengers'ı yenmeye gönderilir. Swordsman ve Power Man'i grubuna alır.
   Black widow'un ABD'ne geldiği istihbaratı Avengers'a ulaşır. Buna en çok Hawkeye sevinir. Aşık olduğu kadını bulmaya karar verir. Captain America'nın uyarılarına aldırmaz ve ele geçirilir.
   Teker teker takım yakalanır. Ancak Goliath ve Wasp gelip arkadaşlarını kurtarır ve düşmanlarını yener. Black widow gizli bir geçit açıp arkadaşlarıyla kaçar. Hawkeye sevdiği kadına zarar vermemek için okunu atmaz. Arkadaşlarından özür diler ve hiç beklemediği birinden Captain America'dan destek görür.

Nemo

Tüm çizgiroman dostlarına merhaba,

Rumar çok teşekürler emeklerin için. Ben zevkle okuyorum macera özetlerini. Zamanında Bilka örümcek adam ve Alfa yayınlarından comics okumuştum. Marmara çizgi, Hoz, Gerekli Şeyler ve özellikle İlke bey sayesinde tekrardan comics aşkım tuttu. Sen böyle yazınca da Avengers essential'ları bi şekilde almak istiyorum :)
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Nemo merhaba,
    Ben de şu anda okudukça yazıyorum. Beğendiğine sevindim.
    Eğer gerçekten almak istiyorsan 13gezegenden sipariş edebiliyorun. Ben öyle yaptım, yapmaya da devam ediyorum.
   Sevgiler

Nemo

Rumar,
Begenmek ne kelime  ;) harikasın valla.
Ben Ağ Kafa'nın essential'larını e-bay'dan bulmuştum. 13 Gezegenden haberim yoktu  :o Bu bilgi için çok teşekürler. Ordan alırım ben de artık  :D
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Nemo,
  13gezegende listede olmayan dergileri de sorgulatıp varsa sipariş edebiliyorsun.
Ben örneğin Defenders'ta öyle yaptım. Essential 1 dışındakiler ABD'de varmış. İstettim geldi.
Sen de özel mesaj ile aradığın ne varsa sorabilirsin
Ayrıca her iki ayda bir yeni çıkacak yayınların da listesini veriyorlar. Fasiküller için abonelik sistemleri bile var. Ama ben bunu kullanmadım.
  Bir de İstanbul'da yaşıyorsan MUTLAKA GON'a uğra. Onlar eski sayı getirtemeseler de ellerinde değişik comicsler ve mangalar bulabilirsin.

rumar80

Bu arada yazım yazılır yazılmaz kapakları ekleyen yüce adminime de teşekkürler.
  Bir aksilik olmazsa 160'lı sayılara kadar devam etmeye niyetliyim.

Nemo

13Gezegen harikaymış  8)
Gon'u da bulucam.
Avengers'ın yeni maceralarını sabırsızlıkla bekliyoruz  :D
Özel Alfa Ajanı

hennessy

sevgili umar abicim sayende Avengers'in başlangıcınıda görmüş olduk iyiki okuyuıp bizlere yorumluyorsun teşekkür ederim......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Cuma'ları benim haftalık GON ziyareti zamanım. Bu sefer kısır geçti. Büyülü rüzgar 111 ve Captain America: Trial of Captain America. Bunlar aradan çıksın macera kaldığı yerden devam edecek.

darkwood

Demek Türkçelerinin yayınını bekleseydik Avengers serisinde bir çok şeyi kaçıracakmışız.  ???
Böyle paylaşımlar yapan dostlarımız olması gerçekten güzel.  :)
Yeni maceraları heyecan ile bekliyoruz.
Darkwood Sakinleri..