Avengers by Rumar80

Başlatan rumar80, 02 Kasım, 2010, 15:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

AVENGERS 30 - Temmuz 1966

Frenzy In a Far Off Land (Uzak diyarlarda kargaşa)
Stan Lee/Don Heck

Malikânede sakin zamanlar geçerken Quicksilver ve Scarlett Witch güçlerinde bir azalma olduğunu farkederler. Doğdukları topraklardan uzakta olmalarından kaynaklanabileceğini düşünerek geçici olarak takımdan ayrılırlar.
   Dev cüssede kalmaktan sıkıntıya düşen Goliath hücre büyümesi üzerine araştırma yapan Dr Anton'u bulmak üzere Güney Amerika'ya gider. Ancak Anton'un kulübesi dağınık bir haldedir ve doktor kayıptır. Araştırmaları sırasında bir grup yerli Goliath'a saldırır. Kahramanlarımız onları yener ve birini esir alarak yaşadıkları yere gider. Yerin altında gizli bir kabile yaşamakta ve yaşam alevi dedikleri bir şeye tapmaktadırlar. Alevin koruyucusu (Keeper) denen birinin emrinde olan bu kabile tesadüfen onları bulan doktor Anton'u öldürmeyi planlamaktadır. Goliath'ın gelmesi ile durum karışır. Masum insanlara zarar vermek istemeyen Goliath'a kabilenin prensi yardım eder ve kaçarlar.
   ABD'nde Black Widow kendisine verilen emirleri (özellikle Hawkeye ile ilgili olanı) sorgulamaya başlamıştır. Avengers'a Black Widow ve adamlarının yeri hakkında bilgi gelir. Hawkeye Captain America'dan tek başına gitmek için izin alır. Swordsman ve Power Man ile savaşan Hawkeye Swordsman'i yener, tam Power Man tarafından yenilecekken Black Widow tarafından kurtarılır. Beyin yıkamanın etkisi geçmiş, Black Widow sevdiği adamı kurtarmıştır.

rumar80

AVENGERS 31 - Ağustos 1966

Never Bug A Giant (Asla bir devi rahatsız etme)
Stan Lee/Don Heck

Arkadaşlarının Güney Amerika'ya gittiğini öğrenen Avengers onu bulmaya giderken Goliath da Prens Rey ile birlite kaçmaya devam etmekteydi. Yaşam alevinin kaynağının kobalt madeni olduğunu öğrenen Goliath bu maddenin kontrol edilemediği zaman oluşabilecek tehlikeyi fark eder. Ancak Prens Rey'in amacı bunu engellemek değil, alevin gücünü kontrol etmektir. Bunu fark eden Goliath Prensi terk eder.
  Kendi başına alevi yok etmeye çalışırken Keeper tarafından yakalanır.Bu sırada takım arkadaşları gelmiştir. Yerlilerin saldırısı sırasında Captain America bilerek yenilir. Hawkeye ile esir olan Cap olayların nedenini öğrenir. Durumu engellemek için saklanan Wasp ortaya çıkar. Önce Prens ve adamlarına kapıları açar. İki grup kendi aralarında savaşırken arkadaşlarını kurtarır. Captain America ortalıkta bulunan patlayıcıları Hawkeye'a patlattırır ve bu karışıklık ile kobalt madenini etkisizleştirir.
   Avengers galip gelmiştir. Esir olan doktor Anton'u da kurtarırlar. Ancak doktor Anton Goliath'a kendisinin yardımcı olamayacağını, tüm dünyada bunu yapabilecek tek kişinin olduğunu söyler. O kişi Henry Pym'dir....

rumar80

AVENGERS 32 - Eylül 1966

Sign Of The Serpent (Yılanın işareti)
Stan Lee/Don Heck

Dr Anton'dan istediği yardımı alamayan Goliath huzursuzdur. Biraz Captain America'nın da zorlaması ile kendini iyileştirecek bir terapi üzerine çalışmaya başlar. Kendisine yardım için Tony Stark'ın da önerisi ile Bill Foster adında bir bilim adamını tutar.
  Bu arada ABD'nde yeni bir tehdit ortaya çıkmıştır. Cennet'ten Adem ve Havva'nın atılmasına yol açan yılandan isim alarak kendilerine "Yılanın Çocukları" (Sons of serpent) adını veren grup ülkede yaşayan zenci ve Latin vatandaşlara saldırarak onları ülkeden kaçmaya zorlamaktadır. Bu arada Birleşmiş Milletler'de konuşma yapmaya gelen Asya'daki Komünist ülkelerden birinin lideri olan General Chen'i taşıyan konvoya da saldırırlar. Chen yara almadan kurtulur.
  Son kurbanlarının Bill Foster olması üzerine Avengers olaya dahil olur. Bir basın toplantısı ile Yılanın çocuklarına savaş açarlar. Ancak kısa bir süre sonra Captain America Yılanın çocuklarınca kaçırılır. Liderleri Avengers'a şantaj yapar: Ya teslim olup onlara katılacaklardır ya da Captain America öldürülecektir.

rumar80

Madem yılbaşı yaklaşıyor bir ödül daha verelim....
  Henry Pym'in asistanlığına başlayan Bill Foster'a ne olduğunu doğru olarak yazan ilk dostumuza da bir hediye verelim.
  Sakın soru zor sanmayın. Bunu hepiniz MUTLAKA okudunuz. Bizde sorular zor değil. Yeter ki okumuş olun.
  O zamana kadar.....
  AVENGERS ASSEMBLE

BAHADIR

Thor tarafından öldürülmüştü diye biliyorum ama emin değilim...Emin olmasam da tercihimi bu şıktan yana kullanıyorum... ;)

hanac

Bahadır'ın cevabı doğru mu bilmiyorum ama ben ödülü açıklayayım

Indiana Jones and the Tomb of the Gods

rumar80

Alıntı yapılan: BAHADIR - 26 Aralık, 2011, 08:54:27
Thor tarafından öldürülmüştü diye biliyorum ama emin değilim...Emin olmasam da tercihimi bu şıktan yana kullanıyorum... ;)

Yaklaştın sevgili Ömer, ama tam doğru değil.
TAM doğru cevabı bekleyeceğiz

Nemo

Secret Avengers ile Iron-Man'in kuvvetleri arasındaki savaşta Thor'un klonu tarafından öldürülmüştü...mü? Sanırım benim gibi daha çok fumetti okuyan biri için hiç de fena degil ;) Bahadır, indiana jones benim olacakkk  :)
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Tebrikler Nemo,
   HOZ'un yayınladığı İç savaş macerasında senin de dediğin gibi Reed Richards'ın yarattığı Thor klonu tarafından öldürüldü.
   Indy'ni doya doya oku.

BAHADIR

Civil war da öldürlmüştü...Civil war daki de gerçek thor olmadığına göre reed'in yaptığı robot tarafından öldürülmüş oluyor...Hediye önemli değil ama cevabımın doğruluğunun teyit edilmesini istiyorum. ;D

Nemo

Yaşasınnnnn :)
Ömer, paylaşabilirim seninle, çizgiroman kardeşliği adına:)
Özel Alfa Ajanı

BAHADIR

Tam ortadan ikiye böl ilk yarısı benim... :)

Güle güle oku sevgili Nemo İndi tarzım değil zaten...(Kedi ve ciğer hikayesi... ;))

rumar80

Alıntı yapılan: BAHADIR - 26 Aralık, 2011, 09:29:41
Civil war da öldürlmüştü...Civil war daki de gerçek thor olmadığına göre reed'in yaptığı robot tarafından öldürülmüş oluyor...Hediye önemli değil ama cevabımın doğruluğunun teyit edilmesini istiyorum. ;D

Sevgili Ömer cevabının YARI doğruluğunu teyit ediyorum.  ;) Maalesef gidiş yoluna ödül verilmiyor.  ;) Ancak senin gibi ilgili arkadaşlarımız sayesinde forumumuz renk kazanıyor.
  Marvel'ın eskiden yaptığı bir uygulama vardı. Çizgi romanlarında yapılan mantık hatasını bulan ve uygun açıklama getiren okurlarına "no-prize" veriyorlardı. Maddi olmayan bu ödülü bizde ilk kazanan olma şerefini sana veriyoruz.
  Güle güle kullan.  ;)
  Sevgiler

Nemo

Ömer,
ben de aynen öyle düşündüm valla:) çizgiroman kardeşliği bu olsa gerek :) sonra okumadıgımız kısımları birbirimize anlatırız :)
Özel Alfa Ajanı

rumar80

AVENGERS 33 - Ekim 1966

To Smash A Serpent (Yılanı ezmek)
Stan Lee/Don Heck

Yılanın çocukları Avengers'ı istedikleri noktaya getirmiştir. Goliath onların istediği gibi davranacaklarını söylemiştir. Hawkeye buna çok kızmakta ve Goliath'a tepki göstermektedir.
   Ancak bunların hepsi Goliath'ın planının parçalarıdır. Goliath ve Wasp Yılanın çocuklarının basın toplantısına giderlerken Hawkeye da merkezlerine gizlice girmekte ve Captain America'yı kurtarmaya çalışmaktadır.
   Basın toplantısı sırasında Goliath Yılanın çocukları aleyhinde konuşmaya başlar ancak birden Captain America ortaya çıkarak Goliath'ı hainlikle suçlar. Ona göre Yılanın çocukları haklıdır. Cap'in ortaya çıkışı halkı galeyana getirir. Herkes Goliath'a saldırmaya çalışır, ancak kahramanımız oradan kaçıp gizlice yılanın çocuklarının liderini ve Captain America'yı takibe başlar.
   Karagahta ise Hawkeye kalan fanatikleri durdurmayı başarmıştır. Birden karşısana Black Widow ve Steve Rogers çıkar. Goliath'ın planı içinde Black widow gizlice gemiye girmiş ve Cap'i kurtarmıştır.
   Yılanın lideri ve sahte Cap karargâha geldiklerinde karşılarında Hawkeye ve diğer Avenger'ları bulur Steve Rogers sahte Cap'i yenerken Yılanın çocuklarının lideri Hawkeye'ı rehin alır. Ancak Black Widow ve Wasp araya girer ve Hawkeye kurtulur. Lider esir alınır.
   Avengers tekrar basının karşısına çıktığında Yılanın çocuklarının liderinin de kim olduğu ortaya çıkar: General Chen. Demokrasiyi yok etmek için kurduğu plan kahramanlarımızca engellenmiştir.